MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

SMM KOMİSYONU-YAPI DENETİM KOMİSYONU ORTAK TOPLANTISI 
Şube Yönetim Kurulumuzun kararı doğrultusunda özellikle elektrik iç tesisat projelerine ilişkin olarak SMM üyelerimiz ile yapı denetçisi olarak görev yapan üyelerimizin karşılıklı olarak yaşadıkları sorunlara çözüm üretilmesi amacıyla Şubemiz SMM ve Yapı Denetim Komisyonlarından ilgili üyelerin katılımı ile 6 Nisan 2023 tarihinde Şubemizde bir toplantı gerçekleştirildi.
 

 Toplantıda; TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) bünyesinde oluşturulan Yapı Denetim Çalışma Grubunun çalışmalarının etkinleştirilmesi, benzer bir çalışma grubunun SMM vb faaliyet alanı için de oluşturulmasının İKK‘na bildirilmesi ifade edildi.

Ayrıca; bazı yapı denetçilerinin, denetimlerde yasa ve yönetmeliklerde bulunmayan hususların proje ve uygulamalarda yer almasını ısrarla istedikleri dile getirildi.

Projelerdeki yanlışlık ve eksikliklere ilişkin bir doküman hazırlanarak SMM üyelere ve yapı denetçilere duyurulabileceği belirtilen toplantıda; özellikle zayıf akım ile ilgili haberleşme sistem odası vb düzenlemelerde uygulanamayan hususlar hakkında revizyon taleplerine ilişkin Oda Yönetim Kurulu‘nun ilgili kurumlar ile görüşmesi önerisi dile getirildi.

Toplantı; SMM ve yapı denetçisi üyelerimizin karşılaştıkları sorunlara ilişkin olarak anket düzenlenmesi, bilgilendirme toplantıları yapılması ifade edilerek tamamlandı.ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...

14.07.2023
 


Çok Okunanlar


WEBINAR: PCB PRODUCTİON PROCESS

SEMİNER: HARMONİKLİ SİSTEMLERDE REAKTİF GÜÇ KOMPANZASYONU

ONLINE SEMINAR: CABLE: MORE THAN MEETS THE EYE

BASIN AÇIKLAMASINA ÇAĞRI : HUKUKSUZ TUTUKLAMALARIN 500. GÜNÜ

Okunma Sayısı: 72


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.