MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

MENTOR ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLIYOR 
Mesleğimizin üstatları ile geleceğin mühendislerini buluşturmak, meslektaşlarımızın deneyim, birikim ve tecrübelerini genç üyelerimize aktarmalarını sağlamak amacıyla MENTOR çalışmalarımıza başlıyoruz. Mesleğin üstatlarından Prof. Dr. Yahya Kemal Baykal (Çankaya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı), EMO Üyesi Erdoğan Öktem ile 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 11.00’de EMO Konferans Salonu’nda bir araya geliyoruz. Mentor buluşması öncesi EMO-Genç üyelerimizle kahvaltıda biraraya geleceğiz.
 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Yahya Kemal Baykal

1974 yılında ODTÜ`te lisansını tamamlayan Baykal, yüksek lisansını 1977 yılında yine ODTÜ`te tamamladı. 1982 yılında Northwestern Üniversitesi`nde doktora yapan Baykal Çankaya Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Prof. Dr. Yahya Kemal Baykal, "Telekomünikasyon, Optik Dalga Yayılımı, Uzaktan Algılama, Kod Bölmeli Çoklu Erişim – CDMA" konularında araştırmalar yapmaktadır. Baykal, üniversitede halen "Haberleşme Esasları, Yenilikçi Mühendislik Tasarımı ve Uygulaması, Optik Haberleşme Sistemleri" dersleri vermektedir.

 

Erdoğan Öktem

Aslen Erzincan`lı olan ve Babasının görevi nedeniyle 1943 yılında Diyarbakır`da doğan ÖKTEM; ilk ve orta eğitimini Erzincan`da tamamlamış olup; babasının görev değişikliği nedeni ile Ankara`ya gelmiş ve 1961 yılında Ankara I. Sanat Enstitüsünü bitirerek, Hava Meydanları ve Akaryakıt Tesisleri İnşaatı Reisliğinde (HATIR) çalışmaya başlamıştır. 1964 – 1966 yılları arasında Vatani görevini tamamlamıştır. Askerlik hizmetinden sonra 13 ay Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünde (DHMİ) çalışmış ve daha sonra eski işyeri olan ve adı değiştirilen Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğünde çalışmaya başlamıştır. Bu arada 1966 yılında başlamış olduğu A.D.M.M.A Elektrik Bölümünden 1971 yılında mezun olmuştur.

Akademiyi bitirdikten sonra, aynı Genel Müdürlükte sırası ile; Elektrik Mühendisi, Malzeme ve Hak Ediş Şefi, Elektrik Yapım Fen Heyeti Müdürü, Elektrik, Elektronik Daire Başkanı olarak görev yapmış ve 1988 tarihinde kendi isteği ile emekli olmuştur. Emekli olduktan sonra, uzmanlaşmış olduğu Hava Meydanı Elektrik işleri ile ilgili projeleri; açmış olduğu ERİŞ Müşavirlik ve Mühendislik Ltd. Şti`nde yapmaya başlamış ve Şirketi yönetmeye başlamıştır.

Kamudan ayrıldıktan sonra da kendi şirketinde çeşitli Hava Meydanlarına Uygulama Projeleri, Keşifleri ve Şartnameleri hazırlamıştır. Bunlardan en önemlisi ise CAT II Standardında İstanbul / Sabiha Gökçen (Kurtköy) Hava Meydanı Projesidir. Proje kapsamında; 6,3 kV.`luk 3 x 1600 kVA`lık "Dinamik Tip Kesintisiz Güç Kaynağı" (UPS) redundant çalışacak şekilde projelendirmiş ve daha sonra da tesisini yaptırmıştır. Çok sayıda hastane projesi yapmış ve bunlarda da "Dinamik Tip Kesintisiz Güç Kaynağı" (UPS) kullanılacak projeler hazırlamıştır. Bankacılık, Makine sanayi, Tekstil Sanayi, Sivil Haberleşme, Hava Kuvvetleri Radar sistemlerinde, Data Center`lerde kullanılmak üzere yine "Dinamik Tip Kesintisiz Güç Kaynağı" (UPS) projelerini gerçekleştirmiştir.

Erdoğan Öktem evli ve 2 çocuk babasıdır.ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

01.07.2024
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

Okunma Sayısı: 238


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.