MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

SÜRDÜRÜLEBİLİR SU, GIDA VE ENERJİ İÇİN İKLİM POLİTİKALARI 
İzmir’de Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) da destekleyicileri arasında yer aldığı WENERGY-Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı ve Kongresi kapsamında Odamızın yürütücülüğünde gerçekleştirilen zirvede, sürdürülebilir su, gıda ve enerji için iklim politikaları değerlendirildi.
 

 

WENERGY-Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı ve Kongresi kapsamında, Elektrik Mühendisleri Odası`nın yürütücülüğünü üstlendiği İklim Politikaları Zirvesi, 11 Mayıs 2023 tarihinde Fuar İzmir B Seminer Salonu‘nda gerçekleştirildi. Zirvenin ilk oturumunda, Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma UAM Direktörü Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger sunum yaptı. Ediger, "İklim Değişikliğinin Su, Gıda ve Enerjide Sürdürülebilirliğe Etkileri" konusunda görüşlerini paylaştı.

Daha sonra "Sürdürülebilir Su ve Gıda Politikaları" konulu oturum gerçekleştirildi. EMO Enerji Daimi Komisyon Üyesi Bilgin Akbal`ın yönettiği oturumda konuşmacı olarak Danışman Dr. Haluk Üstün, İstanbul Üniversitesi`nden Prof. Dr. Doğanay Tolunay, Ankara Üniversitesi`nden Prof. Dr. Gürsel Dellal, Mersin Üniversitesi`nden Prof. Dr. Murat Bilgüven ve İTÜ-KKTC`den Prof. Dr. Cumali Kınacı konuşmacı olarak yer aldı.

Zirvenin öğleden sonraki bölümü "Enerjinin Etkin Kullanımı ve Yenilebilir Enerjiye Dönüşüm Politikaları" başlıklı oturum ile başladı. EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mükremin Zülkadiroğlu`nun yönettiği oturumda ODTÜ`den Prof. Dr. Ebru Voyvoda, APLUS Enerji`den Gökşin Bavbek, Makina Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz, İTÜ`den Prof. Dr. Sermin Onaygil ve Shura`dan Ahmet Acar sunum yaptılar. 

İklim Politikaları Zirvesi, "Dönüşümün Gerçekleşmesi ve Ulusal Kalkınma için Neler Yapılmalı?" başlıklı forum ile sona erdi. EMO Enerji Daimi Komisyon Başkanı Nedim Bülent Damar`ın yönettiği forumda Denizli Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu`ndan Aykut Akdemir, Avrupa İklim Eylem Ağı (CAN Europe) Türkiye Temsilcisi Elif Cansu İlhan, İzmir Büyükşehir Belediyesi`nden Gözde Akgün, İkizköy Çevre Komitesi`nden Nejla Işık, S.S. İzmir Gıda Üretim Kooperatifi`nden Çağlar Kalkan ve EMO İzmir Şubesi`nden H. Avni Gündüz konuşmacı olarak yer aldı.

WENERGY-Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı ve Kongresi kapsamında 10 Mayıs 2023 tarihinde de "Elektrik Mühendisleri Odası: Elektrikli Araçlar Şarj Teknolojisinde Yeni Gelişmeler" konulu bir oturum yapıldı. EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Özgür Tamer`in yönettiği oturumda, Ege Üniversitesi`nden Prof. Dr. Mutlu Boztepe ve Vestel Elektrikli Araçlar Şarj Teknolojileri Bölümü`nden Görkem Özvural konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinliğin video kaydını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Bağlantılar

www.youtube.com/watch?v=4SspGjpiziA
 


FLASH TV- ANA HABER

17.07.2024
 


Çok Okunanlar


DAĞITIM BEDELİ FATURAYI ÇÖKERTTİ

NÜKLEER RİSKİ SONLANDIRALIM

SZC TV- ÖNCESİ SONRASI

NOW TV- ANA HABER

ULUSAL KANAL- HABERLER

15 CANIN SORUMLUSU AKP POLİTİKALARI: ELEKTRİK PARSELLENDİ (BİRGÜN)

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ YAYIN KURULU TOPLANTISI

NOW TV- ANA HABER

FLASH TV- ANA HABER

ELEKTRİKTE CEP YAKAN DAĞITIM BEDELİ: FATURALARDA BÜYÜK PAY PATRONLARIN (HABER.SOL.ORG.TR)

Okunma Sayısı: 187


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.