MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

“SANAL ÇALIŞANLAR GELİYOR” RPA: ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ


HABER


 
`Sanal Çalışanlar Geliyor` RPA: Robotik Süreç Otomasyonu başlıklı webinar Doğuş Teknoloji Akıllı Otomasyon Bölüm Müdürü Sabri Demir`in sunumuyla 19 Temmuz 2023 Çarşamba günü Zoom üzerinden çevrim içi olarak düzenlendi.
 

Webinarın açılışını yapan EMO Ankara Şubesi Teknik Görevlisi Eylem Selçuk Demir webinarı gerçekleştiren Sabri Demir ve katılımcılara hoş geldiniz dedi.

Doğuş Teknoloji Akıllı Otomasyon Bölüm Müdürü Sabri Demir "Sanal Çalışanlar Geliyor, RPA: Robotik Süreç Otomasyonu" başlıklı sunumunu yaptı.

Sabri Demir sunumuna sanal çalışanlar kavramını açıklayarak başladı ve şöyle konuştu;  "sanal çalışan, kuralları net olan tekrar eden manuel olan insan faaliyetlerini süreçlerini otomatizme etmek için bulunmuş teknolojidir. Bu teknolojiyi kullanmak için bazı ürünleri satın almanız gerekiyor. Bir çok global ürünler var, yerel ürünler var. Temel olarak  kural tabanlı tekrar eden insan faaliyetini otomatik hale getirmeye yarayan bir teknoloji. Buna sanal çalışan diyoruz. İş hayatında en çok zaman ayırdığımız manuel işlerimizi bırakıp kendimize değer üretecek süreçlere zaman ayırmamızı sağlayan teknoloji. Bize bir şey katmayan insanları mutlu etmeyen süreçleri yapmamamızı sağlıyor.

Sanal çalışana bilgisayar almanız şifre oluşturmanız lazım. Sanal çalışanlar 7 gün 24 saat çalışabilirler. Her saat başı çalış diyebilirim. Her Pazar çalış diyebilirim. İstediğimiz saat bu çalışanları çalıştırabilirsiniz.

Sanal çalışanların faydaları; denetlenebilir ve ölçeklendirilebilir süreç,müşteri ve çalışan memnuniyeti, izlenebilir ve şirkette kalan süreçler, operasyonel verimlilik,hızlı geri dönüş hızlı entegrasyon.

Sanal çalışan neler yapabilir; e posta okuyup eklerini açabilir,sosyal medya istatistiklerini toplayabilir,dijital dokümanlardan veri alabilir, veri tabanına bağlanıp veri alabilir ve yazabilir, Excel işlemleri , hesaplamalar, dosya ve klasörleri taşır, Web/Kurumsal uygulamalara girip verileri alabilir. Mümkün olduğu kadar çöplüğe dönüşmeyecek değerli işleri yapmaya çalışıyoruz. "

Sanal çalışan örnekleri de sunan Sabri Demir, sunumun sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı. Sunumun sonunda Sabri Demir`e katılımlarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.“SANAL ÇALIŞANLAR GELİYOR” RPA: ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

21.07.2023
 


Çok Okunanlar


TEMEL BİNA AKUSTİK UZMANLIĞI EĞİTİMİ FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI TARAFINDAN DÜZENLENİYOR

EMO AFYON İL TEMSİLCİLİĞİ VE OSMANGAZİ EDAŞ ZİYARET EDİLDİ

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

TEDAŞ`TAN ŞUBEMİZE ZİYARET

MMG’DEN YENİ YÖNETİM’E TEBRİK ZİYARETİ

ICCI 2024 FUARINA GEZİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİNDEN TBMM BAYINDIRLIK, İMAR, ULAŞTIRMA VE TURİZM KOMİSYONU BAŞKANI’NA ZİYARET

ORCHESTRATE ANKARA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

3 MAYIS DÜNYA ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ GÜNÜ KUTLU OLSUN!

TÜRK TELEKOM VE PTT ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİNDEN EMO’YA ZİYARET

Okunma Sayısı: 255


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.