MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2023.4

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

“SANAL ÇALIŞANLAR GELİYOR” RPA: ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ


HABER


 
`Sanal Çalışanlar Geliyor` RPA: Robotik Süreç Otomasyonu başlıklı webinar Doğuş Teknoloji Akıllı Otomasyon Bölüm Müdürü Sabri Demir`in sunumuyla 19 Temmuz 2023 Çarşamba günü Zoom üzerinden çevrim içi olarak düzenlendi.
 

Webinarın açılışını yapan EMO Ankara Şubesi Teknik Görevlisi Eylem Selçuk Demir webinarı gerçekleştiren Sabri Demir ve katılımcılara hoş geldiniz dedi.

Doğuş Teknoloji Akıllı Otomasyon Bölüm Müdürü Sabri Demir "Sanal Çalışanlar Geliyor, RPA: Robotik Süreç Otomasyonu" başlıklı sunumunu yaptı.

Sabri Demir sunumuna sanal çalışanlar kavramını açıklayarak başladı ve şöyle konuştu;  "sanal çalışan, kuralları net olan tekrar eden manuel olan insan faaliyetlerini süreçlerini otomatizme etmek için bulunmuş teknolojidir. Bu teknolojiyi kullanmak için bazı ürünleri satın almanız gerekiyor. Bir çok global ürünler var, yerel ürünler var. Temel olarak  kural tabanlı tekrar eden insan faaliyetini otomatik hale getirmeye yarayan bir teknoloji. Buna sanal çalışan diyoruz. İş hayatında en çok zaman ayırdığımız manuel işlerimizi bırakıp kendimize değer üretecek süreçlere zaman ayırmamızı sağlayan teknoloji. Bize bir şey katmayan insanları mutlu etmeyen süreçleri yapmamamızı sağlıyor.

Sanal çalışana bilgisayar almanız şifre oluşturmanız lazım. Sanal çalışanlar 7 gün 24 saat çalışabilirler. Her saat başı çalış diyebilirim. Her Pazar çalış diyebilirim. İstediğimiz saat bu çalışanları çalıştırabilirsiniz.

Sanal çalışanların faydaları; denetlenebilir ve ölçeklendirilebilir süreç,müşteri ve çalışan memnuniyeti, izlenebilir ve şirkette kalan süreçler, operasyonel verimlilik,hızlı geri dönüş hızlı entegrasyon.

Sanal çalışan neler yapabilir; e posta okuyup eklerini açabilir,sosyal medya istatistiklerini toplayabilir,dijital dokümanlardan veri alabilir, veri tabanına bağlanıp veri alabilir ve yazabilir, Excel işlemleri , hesaplamalar, dosya ve klasörleri taşır, Web/Kurumsal uygulamalara girip verileri alabilir. Mümkün olduğu kadar çöplüğe dönüşmeyecek değerli işleri yapmaya çalışıyoruz. "

Sanal çalışan örnekleri de sunan Sabri Demir, sunumun sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı. Sunumun sonunda Sabri Demir`e katılımlarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.“SANAL ÇALIŞANLAR GELİYOR” RPA: ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

21.07.2023
 


Çok Okunanlar


18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN!

Okunma Sayısı: 215


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.