MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2023.4

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

SUYA SAYGIDAN, SUYUN AZİZLİĞİNE! (WWW.DİYARBAKİRHABER.COM.TR, 23.10.2023)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
Ankara Kent Konseyi (AKK) bünyesinde çalışmalarını sürdüren Türkiye ve Avrupa’nın ilk Çevre ve İklim Meclisi, yeni dönem çalışmalarının planlama toplantısını yaptı. Önceki yıl başlatılan ve üç ayrı etkinlik gerçekleştirilen ‘Suya Saygı Buluşmaları’ çalışmasının son kısmında ‘Uygarlıklar beşiğinde suyun antik ve mitolojik geçmişi’ konusu ele alınacak.
 

AKK Başkent Ankara Çevre ve İklim Meclisi (BAŞÇİM), Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Şan başkanlığında yeni çalışma süreci programlama toplantısını yaptı.

Suyun azizliğine vurgu

‘Suya Saygı` temalı ortak çalışma ve etkinlikler oluşturulması için Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yavuz Demir`in de katıldığı ve çalışma programlarına ilişkin sözlü sunum yaptığı toplantıda, üniversite öğrencilerine yönelik ‘su farkındalığı` oluşturma hedefiyle etkinlikler yapılması değerlendirildi.

Prof.Dr.Demir`in, ‘Suya düşmek` söyleminin fikri ve felsefi anlamları etrafında ‘Suyun  azizliğinden`, ‘Suya Saygı` vurgusuna kadar ortak sosyokültürel ve bilimsel çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

Kimler katıldı

Toplantıya BAŞÇİM Yürütme Kurulu Üyeleri, EMO Ankara Şube Yazmanı Hatice Bilge Algın, Gazi Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Nilgün Görer Tamer, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Nilgül Karadeniz, Hacettepe Üniversitesi Hidrojeoloji Mühendisliği Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Harun Aydın, Türkiye Barolar Birliği`nden Çevre Kent Hukuku Komisyonu`ndan Av. Dr. Fevzi Özlüer, ASO Plastik Sanayicileri Komisyonu eski üyesi İşadamı Mehmet Yalçındere, TOBB Kadın Girişimciler Kurulundan İşkadını Belma Yılmazyiğit, Tarih Araştırmacısı Nurdan Baş, Genç Yeşilay Ankara`dan Esat Etka Akşit ile birlikte Tüketici Hakları Derneği Genel Sekreteri Tuncay Polat katıldı.

Meclis Başkanı Şan`ın, geçmiş dönemdeki çalışmalarına ilişkin sunum yaparak, etkinliklerin değerlendirildiği toplantıda, etkinliklerin raporlaştırılması da kararlaştırılırken; önümüzdeki süreç çalışma programı ve proje önerileri değerlendirerek, Meclis çalışmalarına ilişkin görev bölümü yapıldı.

Suya Saygı Buluşmaları

Genel koordinatörlüğünü Prof.Dr. Nilgül Karadeniz`in sürdürdüğü ve 3 ayrı etkinliği yapılan ‘Suya Saygı Buluşmaları`nın son çalışmasının ‘Uygarlıklar beşiğinde suyun antik ve mitolojik geçmişi` üzerinde yapılması kararlaştırıldı. Bu konuda etkin planlama ve program çalışmaları için Av.Dr. Fevzi Özlüer görev alırken, programın Dünya Su Günü öncesinde tamamlanarak, sonuç bildirisi oluşturulması planlandı.

Kapımdaki doğa

Koordinatörlüğünü Prof.Dr. Nilgün Görer Tamer`in üstlendiği ‘Kapımdaki Doğa` etkinliğinin de sürdürülmesi, Ankara`nın sokak ağaçlarının kimliklendirilmesi yönünde, kentteki sivil toplum örgütleri ve AKK bileşenleri ile ortak çalışmalar geliştirilmesi benimsendi.

Akıllı şehirler

Kent dinamikleri olan sivil toplum örgütleri ve AKK bileşenleri ile ortak akıl çerçevesinde ortak çalışmalar yapılmasına devam edilmesine karar verilen toplantıda Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi tarafından geliştirilen ‘Akıllı Şehirler` programı kapsamındaki temiz ve yenilenebilir enerji çalışmalarının da, Hatice Bilge Alğın koordinatörlüğünde sürdürülmesi planlandı.

Mavi altyapı potansiyeli ve iklim krizi

Ankara`daki ‘mavi altyapı stratejisi` programının sürdürülerek, bölgenin su varlığı ve potansiyeli konusunda çalışmaların Doç.Dr. Harun Aydın koordinasyonunda sürdürülmesi; bölgenin ilkim değişikliği, su ve karbon ayak izi çalışmalarının YK üyesi ve İklim Değişikliği Politika ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tekin Altuğ tarafından planlanması da görüşüldü.

Meclis YK Üyesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Deniz Üner koordinatörlüğünde başlatılan ‘Karbondan Bağımsız Bir Uygarlığa Doğru` başlıklı ‘İklim Değişikliğine İnsancıl Etkiler` çalışmalarının da sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Toplantının son kısmında ise Cumhuriyetimizin 100. Yılı nedeniyle hazırlanan Tavsiye Kararlarına, BAŞÇİM`in de 23 Tavsiye Kararı ile katkı verilmesi, bununla birlikte Ankara Kent Konseyi çalışma programını raporu için de Meclis çalışma raporunun hazırlanması da karar bağlandı.“SANAL ÇALIŞANLAR GELİYOR” RPA: ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

21.07.2023
 


Çok Okunanlar


TEMEL BİNA AKUSTİK UZMANLIĞI EĞİTİMİ FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI TARAFINDAN DÜZENLENİYOR

EMO AFYON İL TEMSİLCİLİĞİ VE OSMANGAZİ EDAŞ ZİYARET EDİLDİ

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

TEDAŞ`TAN ŞUBEMİZE ZİYARET

MMG’DEN YENİ YÖNETİM’E TEBRİK ZİYARETİ

ICCI 2024 FUARINA GEZİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİNDEN TBMM BAYINDIRLIK, İMAR, ULAŞTIRMA VE TURİZM KOMİSYONU BAŞKANI’NA ZİYARET

ORCHESTRATE ANKARA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

3 MAYIS DÜNYA ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ GÜNÜ KUTLU OLSUN!

TÜRK TELEKOM VE PTT ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİNDEN EMO’YA ZİYARET

Okunma Sayısı: 31


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.