MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO: CUMHURİYET EZİLMİŞ BİR HALKIN AYAĞA KALKIŞIDIR (ENERJİGUNLUGU.NET)



 
Cumhuriyet’in 100’üncü yılını bir basın açıklamasıyla kutlayan EMO, “Cumhuriyet bir uyanıştır. Ezilmiş bir halkın ayağa kalkışıdır” dedi.
 

 

Cumhuriyet`in 100`üncü yılını bir basın açıklamasıyla kutlayan EMO, "Cumhuriyet bir uyanıştır. Ezilmiş bir halkın ayağa kalkışıdır" dedi. Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 48. Dönem Yönetim Kurulu, Cumhuriyetin 100. yılını bir basın açıklamasıyla kutladı. Eşit, özgür, adil, dayanışmayı önemseyen demokratik bir toplum ve refah içinde yaşanacak bir ülke hedefine vurgu yapılan açıklamada, "İkinci yüzyılında Cumhuriyetimiz, bir Emekçi Cumhuriyeti haline gelmelidir" dendi.

"CUMHURİYET BİR UYANIŞTIR"

EMO`nun basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı, "Cumhuriyet bir uyanıştır. Yüzyıllarca ezilmiş, yok sayılmış bir halkın ayağa kalkışıdır. Cumhuriyet bir direniştir. Emperyalizmin vahşi sömürü düzenine karşı canı pahasına dur diyebilmektir. Cumhuriyet yoktan var etmektir. Devraldığı borçlardan başka hiçbir şeyi olmayan bir ülkenin demiryollarına, fabrikalara, okullara, kültürel ve sosyal olanaklara kavuşmasıdır. Cumhuriyet barıştır. İçinde bulunduğumuz coğrafyada yıllardır yaşanan savaşlar ve katliamlar emperyalist gözü dönmüşlüğün ne boyutlara ulaşabileceğini açıkça göstermiştir. Ortadoğu`nun geri kalmışlığının sebebi yine 150 yıldır bölge halkları ve kaynaklarını sömüren emperyalist güçlerdir. Cumhuriyet laiktir. Toplumun kutuplaştırılmasına, ayrıştırılmasına, din kisvesi altında suiistimal edilmesine karşı yaşam güvencesidir."

"CUMHURİYET EMEKÇİ CUMHURİYETİ OLMALIDIR"

Cumhuriyet`in 100`üncü yılında Türkiye`nin bir yol ayrımında olduğunu kaydeden EMO açıklaması, "Bütün bu süreci tersine çevirmek için ikinci yüzyılında Cumhuriyetimiz, bir Emekçi Cumhuriyeti haline gelmelidir. Toplumun yararını esas alan, halkın ve endüstrilerin özgül koşullarının ve ihtiyaçlarının tanımlandığı ve belirlendiği; eşit, özgür, adil, dayanışmayı önemseyen demokratik bir toplum ve refah içinde yaşanacak bir ülke hedeflemeliyiz. Büyüme ile istihdamı ve adil bölüşümü kurgulayan, bölgeler arasındaki eşitsizliği ve toplumdaki gelir dağılımı arasındaki dengesizliği gidermeyi amaçlayan, temel bilimleri, teknoloji geliştirmeyi ve nitelikli üretimi temel alan bir sanayiyi geliştirmeliyiz. Eğitim, sağlık, enerji, ulaşım, konut ve benzeri hizmetlerin kamu eli ile verilmesini öngören bir kalkınmayı gerçekleştirebilecek planlı ekonomiyi inşa etmeliyiz. 100 yılın birikimiyle daha nice yüzyıllara, Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" sözleriyle sona erdi.


 

 

Bağlantılar

www.enerjigunlugu.net/emo-cumhuriyet-ezilmis-bir-halkin-ayaga-kalkisidir-56277h.htm
 


TELE 1- ANA HABER

05.02.2024
 


Çok Okunanlar


EMO ANKARA ŞUBE SEÇİM SÜRECİ İLE İLGİLİ ZORUNLU AÇIKLAMA

EMO ANKARA ŞUBE SEÇİM SÜRECİ İLE İLGİLİ ZORUNLU AÇIKLAMA

İSTANBUL ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

BURSA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

İZMİR ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

KOCAELİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

DENİZLİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

SAMSUN ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

SEÇİME ÇAĞRI EMO KALEDİR DÜŞMESİN (BİRGÜN)

ENERJİMİZİ YABANCI TEKELLERE TESLİM EDEMEZSİNİZ

Okunma Sayısı: 27


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır



 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.