MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

YENİ TEKNOLOJİLER ETUK 2023’DE SERGİLENDİ 
VII. Elektrik Tesisleri Ulusal Kongresi ile eşzamanlı gerçekleştirilen sergide, yeni geliştirilen teknolojiler ve çözümler ziyaretçilerle buluşturuldu. Sergiye katılan ulusal ve uluslar arası ölçekteki kurum kuruluş ve firmalar ile uygulayıcı mühendisler arasından paylaşım köprüsü oluşturuldu.
 

Kamu kurum ve kuruluşlarından, üniversitelerden, elektrik, elektronik, inşaat başta olmak üzere taahhüt, sanayi sektörlerinden kayıtlı binlerce mühendis ve teknik elemanın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, yerli ve yabancı özel çağrılı konuşmacıların yer aldığı bildiri oturumları da gerçekleştirildi. Katılımcılar, akademik, teorik bildir sunumlarının yanı sıra uygulayıcı mühendislerin bildirilerini ve firmaların projelerine ilişkin sunumlarını da içeren bir bilgi ve deneyim paylaşımı platformunun parçası oldular. 

Ülkemizde bilim ve mühendisliğin gelişimine kolektif bir katkı sağlamayı hedefleyen Kongre kapsamındaki 1647 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek sergiye ulusal ve uluslararası ölçekte 59 firma, kurum ve kuruluş katılım sağladı. Ticari fuarlara kıyasla daha yüksek niteliğe sahip katılımcı kitlesinin de desteğiyle sergi alanı, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nin fiziki olarak sunabildiği en yüksek metrekarelik alana yayıldı.

Firmaların geliştirdiği yeni teknolojiler ve çözümler, ülkemizin dört bir yanında etkinliğe gelen nitelikli katılımcılar ile buluştu. Alanda faaliyet gösteren firmalar ile mühendisler ve diğer profesyoneller arasında iletişim olanağı yaratan sergide, güç kalitesi, otomasyon, AG-OG şalt malzemeleri, jeneratör, kesintisiz güç kaynakları, transformatör, kablo, güneş enerjisi ve exproof sistemleri, aydınlatma, otomasyon, yangın ve güvenlik ekipmanlarından, veri merkezi ve bina kontrol sistemlerine varıncaya kadar geniş bir ürün yelpazesi yer aldı. Bilim dünyası, mühendisler ve sektör profesyonellerini buluşturan etkinlikte yer alan "A Belgelendirme", "ABB Elektrik", "ADR Elektrik", "Ar Elektrik", "Arken Jeneratör", "Armtek", "Atel Aydınlatma", "Baldem Elektrik", "Batel Elektromekanik", "Bes Kablo", "Biçer Pano", "Black Light Elektronik", "BMG Network Güvenlik", "Can Ozan Pano", "DPM  Enerji", "EATON Elektrik", "EEEC Entegre", "Ekspert Mühendislik", "Eltaş Transformatör", "EM Elektromekanik" "Emi Elektrik", "Emisyon Mühendislik", "Entes Elektronik", "Epan Pano", "Erginer Grup", "Ergun Elektrik", "Eva Elektromekanik", "Federal Elektrik", "GDZ Elektrik", "Gerilim Enerji", "İnotel Elektrik", "İndas Otomasyon", "İrege Otomasyon", "Karina Enerji", "KNL Elektrik", "Mavili Elektronik", "Meta Otomasyon", "Minerva", "Novsen Elektrik Elektronik", "Nucleo", "Özışık", "Panosis Otomasyon-Polpan", "Pepperl + Fuchs", "Pofaco Elektrik Elektronik", "Power Enerji (Homestead)", "Provar Elektrik", "Roxtec Yalıtım Çözümleri", "Sanpa Elektronik", "Schneider Electric", "Tense Elektronik", "TP Elektrik", "Uyan Elektrik", "Vatkon Elektrik", "Weıdmueller Elektronik",  "Yıldırım Elsan Elektrik" ve "Yılkomer Mühendislik" adlı katılımcılar  yeni teknoloji ve çözümlerine ilişkin katılımcılar 3 gün boyunca ziyaretçileri bilgilendirdi.  

Ziyaretçiler ayrıca fuaye alanında "Cumhuriyetin 100. Yılında Elektrik" başlığı altında düzenlenen bir fotoğraf sergisi de gezme şansı da yakaladılar. 

Kongre kapsamındaki sempozyumlarda, teorik bildirilerin yanı sıra uygulama bildirileri de sunularak oluşturulan deneyim aktarma köprüsü, sergi alanında katılımcılar arasında kurulabildi. Ulusal ve uluslararası ölçekli kurumun yeni teknolojileriyle katılım sağladığını sergi, bilim insanları, üreticiler, tasarımcılar, uygulayıcılar ile kamu ve özel sektör temsilcileri tarafından 3 gün boyunca ziyaret edildi. VII. Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisi kapsamında hizmete sunulan ETUK Mobil uygulamasıyla, daha verimli bir etkinlik gerçekleştirildi. Katılımcılara kılavuzluk yapan uygulama, sergi katılımcılarına kartvizit değişimi olmadan boyun kartlarındaki karekodlar yardımıyla iletişim bilgisi değişimi de sağladı. Alanda faaliyet gösteren firmalar ile mühendisler ve diğer profesyoneller arasında iletişim olanağı yaratan sergi, aynı zamanda mühendisler ve kurumlar arasından uygulama bilgisi ve deneyim değişimi imkanı da yaratmış oldu.
35. DÖNEM KURULLARI BELİRLENDİ

04.02.2024
 


Çok Okunanlar


EMO İZMİR ŞUBESİ 35. OLAĞAN GENEL KURULU DÜZENLENDİ

35. OLAĞAN GENEL KURULU KAPSAMINDA SEÇİMLER GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

EMO İZMİR ŞUBESİ 34. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU

EMO İZMİR ŞUBESİ YENİ ÇALIŞMA DÖNEMİNE HAZIRLANIYOR

EMO İZMİR ŞUBESİ`NDE 35. DÖNEM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

TMMOB 3. İZMİR KENT SEMPOZYUMU SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDI

EMO İZMİR ŞUBESİ YENİ ÇALIŞMA DÖNEMİNE HAZIRLANIYOR

6 ŞUBAT DEPREMLERİNİN ÜZERİNDEN BİR YIL GEÇTİ. UNUTMADIK!

Okunma Sayısı: 88


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.