MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN 
Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler günü dolayısı ile tüm annelerimizin, anne olmayıp çocuklarımıza mutlu bir gelecek oluşturmak için çalışan tüm kadınlarımızın, çocukları için annelik görevini de üstlenen babalarımızın da anneler günü kutlu olsun.
 

 

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

 

Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler günü dolayısı ile tüm annelerimizin, anne olmayıp çocuklarımıza mutlu bir gelecek oluşturmak için çalışan tüm kadınlarımızın, çocukları için annelik görevini de üstlenen babalarımızın da anneler günü kutlu olsun.

 

Mühendislik, hakkıyla yapılması gereken, zihinsel ve bedensel olarak kişinin tüm benliği ile icra etmesi gereken bir meslek dalıdır. Annelik yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygulardan biridir. Karşılıksız sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimiz, aile ve toplum hayatının temelini oluşturmaktadır. Taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde, bu sorumluluğa tüm varlığını adayan annelerimiz dünyanın en güzel, en temiz ve en masum duygularını taşırlar.  Her iki özverili görevi yerine getiren mühendis annelerimiz bu yüce duygular ile mesleklerini yerine getirmek için büyük bir gayret ile çalışmaktadırlar.

 

Bu güzel ve anlamlı günde annesi mühendis olan, gelecekte mühendisliği tercih etmek isteyen bir çocuğun annesini gözlemleyerek oluşturduğu hikâyeyi paylaşıyoruz. Umarız bu hikâye, mühendis annelerimizin içini ısıtır ve mühendislikle dolu dünyasına bir pencere açar. Çocuklarımıza ve geleceğimize en iyi şekilde örnek olabilmek temennisi ile…

 

EMO Ankara Şubesi olarak anneler gününüzü kutluyoruz.

 

TMMOB EMO Ankara Şubesi

27. Dönem Yönetim Kurulu

 

 

 

 

"Mühendislik ve Sevgi: Bir Annenin Hikayesi"

 

Bir zamanlar, karmaşık devrelerin ve matematiksel denklemlerin dünyasında bir anne yaşardı. O, Elektrik Mühendisiydi ve kabloların arasında dolaşırken bile gülümsemeyi ihmal etmezdi. Çünkü onun için mühendislik sadece bir meslek değil, aynı zamanda bir tutkuydu.

 

Her sabah, çocuklarına kahvaltı hazırlarken bile projeler zihnini meşgul ederdi. Yumurtaları pişirirken bir taraftan da doğru sıcaklıkta pişirmek için bir termostatlı bir sistem mi tasarlasam diye içinden geçiriyordu. Çocukları, annelerinin yaptığı lezzetli omletin ardında yatan bu gizemi bilmezlerdi.

 

Bir gün, oğlu ona sordu: "Anne, neden bu kadar çok zamanını makinelerle uğraşarak geçiriyorsun? Neden bize daha fazla zaman ayırmıyorsun?"

 

Annesi gülümsedi ve şöyle dedi: "Sevgilim, mühendislik benim için sadece devreler ve hesaplamalar değil. Bu, sevgiyle harmanlanmış bir yolculuk. Her tasarladığım devre, her problemi çözdüğümde, içimde bir sevgi patlaması yaşarım. Bu, sizin için daha iyi bir dünya yaratma arzusudur."

 

Oğlu anladı ve annesine sarıldı. "Anneciğim, senin sevgin ve mühendislik bilgin bizi daha iyi bir geleceğe taşıyacak."

 

Ve böylece, annenin mühendislikle sevgiyi birleştirdiği bu hikâye, çocuklarına ilham kaynağı oldu. Onlar da annelerinin izinden giderek, sevgiyle mühendislik yapmanın gücünü keşfettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 “SANAL ÇALIŞANLAR GELİYOR” RPA: ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

21.07.2023
 


Çok Okunanlar


WIN EURASIA 2024 FUARINA GEZİ DÜZENLİYORUZ

UYGULAMALARLA DOCKER CONTAİNER EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR

EMO ANKARA ŞUBESİ MÜDÜRÜ MUSTAFA ÖZTÜRK GÖREVİNDEN AYRILDI

ELEKTRONİK MESLEK DALI KOMİSYONU İÇİN ÜYE TOPLANTISI ÇAĞRISI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ BAŞLADI

TÜRKİYE YÜZYILINDA MÜHENDİSLER: SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

EMO-GENÇ TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ

TEİAŞ İŞLETME VE BAKIM DAİRESİ BAŞKANLIĞINA ZİYARET

GAZİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ZİYARETİ VE İŞ BİRLİĞİ KONULARI

Okunma Sayısı: 67


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.