MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO’DAN İSGÜM’E ZİYARET 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) heyeti, 10 Mayıs 2024 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nü (İSGÜM) ziyaret ederek, iş ekipmanlarının periyodik kontrolünde İSG-KATİP sistemi üzerinden sözleşme zorunluluğu uygulaması getirilmesi ile birlikte yaşanan sıkıntılar, çözüm önerileri ve ilgili mevzuat çalışmaları konusunda görüş alışverişinde bulundu.
 

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 49. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Mazmanoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Alaattin Ali Yolcu, EMO Örgütlenme Sekreteri Doğukan Yurttaş ve EMO İzmir Şube Teknik Müdürü Ali Fuat Aydın, 10 Mayıs 2024 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü`nü (İSGÜM) ziyaret ettiler. EMO heyetini, İSGÜM çalışma uzmanları Bölüm Sorumlusu Ali Kaan Çoktu, Yusuf Ziya Bolat, Murat Göçener ve Hasan Deniz Yılmaz karşıladı.

Ziyarette, özellikle İSG mevzuatı kapsamında periyodik kontrol faaliyeti yürüten üyelerimizin, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği‘nde son yapılan değişiklikler içerisinde getirilen İSG-KATİP sistemi üzerinden sözleşme zorunluluğu uygulaması ile birlikte yaşamaya başladıkları sıkıntılar aktarıldı. Konunun daha çok SGK uygulamalarından kaynaklı olduğu belirtilerek, çözüm için yapılabilecekler ele alındı. EMO`nun bu konudaki önerileri olumlu bulunmakla beraber, yönetmelik değişikliği gerektirmesi nedeniyle uygulamaya geçmesinin 1 yılı bulabileceği ifade edildi.

Ziyarette, Makine ve Elektrik Grubu İş Ekipmanları Teknik Komitelerine Dair Tebliğ‘in Resmi Gazete yayımlanması ile birlikte oluşturulacak olan komitenin işleyişi ve komiteden karşılıklı beklentiler de görüşüldü. Daha önce EMO tarafından iletilen mevcut ve ilave kontrol kriter ve periyodik kontrol form önerilerinin bu komite tarafından değerlendirileceği belirtildi.

Ayrıca muhtemel patlayıcı ortamlarda kullanılan iş ekipmanlarının uygunluk kontrollerine ilişkin hazırlık çalışmaları devam eden yönetmeliğin yayımı sonrasında yapılacak ileri seviye eğitimlerle ilgili EMO`nun görev alma talebi iletildi.TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


LAİKLİK DÜŞMANI, GERİCİ MÜFREDATA KARŞI ALANLARDAYIZ

TMMOB 48. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI’NDAN EMO’YA ZİYARET

CHP HATAY MİLLETVEKİLİ MULLAOĞLU ZİYARET EDİLDİ…

TMMOB`DE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ (CUMHURİYET)

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR!

Okunma Sayısı: 176


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.