MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

HAVACILIK VE AVİYONİK SİSTEMLER PANELİ DÜZENLENDİ 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Eskişehir Şubesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi iş birliği ile “Havacılık ve Aviyonik Sistemler Paneli” 14 Mayıs 2024 tarihinde Eskişehir’de gerçekleştirildi. Havacılık ve Aviyonik Sistemler sektöründe yaşanan güncel gelişmelerin aktarıldığı etkinlikte, geleceğe yönelik vizyon ve stratejiler tartışıldı.
 

 

Havacılık ve Aviyonik Sistemler Paneli, 14 Mayıs 2024 tarihinde Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı`nda düzenlendi. EMO 49. Dönem Yönetim Kurulu Saymanı Ender Kelleci, EMO Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şakar, akademisyenler, sektör temsilcileri, lise ve üniversite öğrencilerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen Panel`in sunum oturumunda; Aviyonik Görev ve Sistemleri Mühendisliği Müdürü Erdem Dağdelenler, Aviyonik Sistem Mühendisi Alper Tunca, Dr. Öğretim Üyesi Tamer Savaş, Aviyonik Sistemler Müdürü Tuğba Irmak, Aviyonik Sistem Mühendisi Nevzat Tarım, Prof. Dr. Cem Çetek, Teknoloji Geliştirme Müdürü Ali Özen, Satış Operasyonları ve Pazarlama Müdürü Timur Köklücan sunum yaptı.

Sunumların ardından moderatörlüğünü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Melih Cemal Kuşhan üstlendiği Panel oturumunda; Tuğgeneral Gürhan Ergürhan, Prof. Dr. Cem Çetek, Uluslararası Programlar Ürün Müdürü Yasin Kaygusuz, Elektrik Elektronik Kontrol ve Gömülü Sistemler Müdürü Özgür Ünsar, Özgün Birim Ürün Tasarım Direktörü Ahmet Engin Yılmaz ve Teknoloji Geliştirme Müdürü Ali Özen konuşmacı olarak yer aldı.

"Eskişehir Havacılık Sektöründe Çok Önemli Yere Sahip"

Açılış konuşmaları ile başlayan Panel`de ilk sözü EMO Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Şakar aldı. Şakar, Eskişehir`in, raylı sistemler başta olmak üzere havacılık sektöründe de çok önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. Eskişehir`in hem askeri hem de sivil havacılık sektöründe eğitim, imalat ve koordinasyon süreçlerinde teknolojik gelişmelerin en önemli merkezi haline geldiğini ifade eden Şakar, şöyle konuştu:  

"Özellikle iki üniversitemiz sayesinde her yıl sektöre profesyonel iş gücü sağlamak konusunda Eskişehir‘imiz ilk sırada yer almaktadır. Son yıllarda askeri ve sivil havacılık alanlarına önem verilmiş ve şehrimiz sektörel anlamda çok göç alır hale gelmiştir. Havacılık sektöründeki pek çok şirket şehrimize ivme kazandırmıştır. Elektrik Mühendisleri Eskişehir Şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz Havacılık ve Aviyonik Sistemler Panelini önümüzdeki yıllarda da yapmak ve geleneksel hale gelmiş uluslararası sempozyuma dönüştürmek istiyoruz."

"Havacılık Alanında Faaliyet Gösteren Mühendisler İçin Eskişehir Önemli Bir Merkez Noktasıdır"

EMO 49. Dönem Merkez Yönetim Kurulu Saymanı Ender Kelleci de Eskişehir`in Türkiye‘de havacılık anlamında önemli merkezi bir konumda olduğunu hatırlatarak, "Hem tarihi hem de teknolojik açıdan zengin olan şehrimiz, havacılık ve sanayi açısından sıkça söz ettirmektedir, Türkiye‘nin ilk havacılık üssü olan Eskişehir, birçok havacılık eğitim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır, Havacılık alanında faaliyet gösteren mühendisler için Eskişehir önemli bir merkez noktasıdır, Sektördeki son gelişmeleri ele alacak Panelimiz, Eskişehir‘in havacılık alanındaki liderliği yenilikçi yaklaşımlarla ışık tutacaktır" diye konuştu.

"Havacılık Savunma Sanayinin Lokomotifi"

Panel`de son olarak, 1. Hava Bakım Fabrika Müdürü Tuğgeneral Gürhan Ergürhan söz aldı. Ergürhan, "Havacılık, savunma sanayinin bir lokomotifi. Eskişehir`de de görüyoruz ki savunma sanayinde birçok gelişme oluyor. Havacılar olarak bu şehirde olmaktan onur duyuyoruz. Bu gelişmeleri sanayi, üniversiteler ve odalar aracılığıyla yapabiliriz. Tek başımıza hiçbir şey yapamayız. Üniversitelerle işbirliği içinde yapılan çalışmalarla daha ileriye gideceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Panel oturumlar halinde konuşmacıların yaptıkları sunumlar ile devam etti.


 FLASH TV- ANA HABER

17.07.2024
 


Çok Okunanlar


DAĞITIM BEDELİ FATURAYI ÇÖKERTTİ

DİYARBAKIR-MARDİN YANGINI: GÖZ GÖRE GÖRE FACİA MI?

NÜKLEER RİSKİ SONLANDIRALIM

EMO, DİYARBAKIR VE MARDİN’DE ÇIKAN YANGIN İLE İLGİLİ İNCELEME YAPTI

NOW TV- ANA HABER

SZC TV- ÖNCESİ SONRASI

ULUSAL KANAL- HABERLER

HALK TV- HER AÇIDAN

15 CANIN SORUMLUSU AKP POLİTİKALARI: ELEKTRİK PARSELLENDİ (BİRGÜN)

NOW TV- ANA HABER

Okunma Sayısı: 149


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.