MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

HAVACILIKTA AVİYONİK SİSTEMLER KONUŞULDU (MİLLİ İRADE) 
Havacılık ve Aviyonik Sistemler Paneli, Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkfnda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisleri Odası iş birliğinde gerçekleştirildi.
 

 

Panelde Elektrik Mühendisleri Odası Ahmet Sakar açılış konuşmasını yaptı, Sakar, "Türkiye‘nin gözde ve modern şehirlerinden biri olan Eskişehir‘imiz raylı sistemlerde olduğu gibi havacılık konusunda çok önemli bir yere sahiptir, İki güzide üniversitemiz sayesinde her yıl sektöre profesyonel iş gücü sağlama konusunda Eskişehir ilk sıralarda yer almaktadır. Son yıllarda askeri havacılığın yanında sivil havacılığa büyük önem verilmiştir, Şehrimiz sektör bazda çok yeni firmalarla üretime başlamıştır, Bu da şehrimizin havacılık anlamında yerini çok sağlamlaştırmıştır, Havacılık sektöründe aviyonik sistemleri masaya yatırmaya karar verdik, Panelimizde aviyonik sistemler konusunda bilgiler vermeye çalışacağız, Havacılık ve aviyoniğin geldiği son noktayı tartışma imkanı bulacağız, İlkini gerçekleştirdiğimiz Havacılık ve Aviyonik Sistemler Panelini gelenekselleştirmek istiyoruz" diye konuştu.

"HAVACILIĞIN GELİŞMESİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Hava İkmal Merkez Komutanı Gürhan Ergürhan yaptığı konuşmada Eskişehir‘in havacılık sanayisi için önemine vurgu yaptı. Ergürhan, "Havacılık savuma sanayinin lokomotifidir, Havacılık ile birlikte Ender Kelleci savunma sanayi de gelişiyor, Eskişehir‘de savunmaya sanayinde önemli gelişmeler yaşanıyor, Havacılar olarak bu şehirde olmak gurur duyuyoruz. Eskişehirliler bizi bağrına basıyorlar. Hepimiz Eskişehir‘i çok seviyoruz, Eskişehir‘de böyle bir panelin düzenlenmesi hem savunma sanayisinin gelişmesi açısından hem de sektörün paydaşları açısından çok faydalı oluyor" şeklinde konuştu.

"ESKİŞEHİR ÖNEMLİ MERKEZ NOKTASIDIR"

Elektrik Mühendisleri Odası Merkez Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ender Kelleci de yaptığı konuşmada Eskişehir‘in havacılık alanında Türkiye‘nin merkezi konumunda olduğuna dikkat çekti, Kelleci ‘ ‘Hem tarihi hem de teknolojik açıdan zengin olan şehrimiz, havacılık ve sanayi açısından sıkça söz ettirmektedir, Türkiye‘nin ilk havacılık üssü olan Eskişehir, birçok havacılık eğitim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır, Havacılık alanında faaliyet gösteren mühendisler için Eskişehir önemli bir merkez noktasıdır, Sektördeki son gelişmeleri ele alacak panelimiz, Eskişehir‘in havacılık alanındaki liderliği yenilikçi yaklaşımlarla ışık tutacaktır‘ ‘ diye konuştu.


 TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


LAİKLİK DÜŞMANI, GERİCİ MÜFREDATA KARŞI ALANLARDAYIZ

TMMOB 48. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI’NDAN EMO’YA ZİYARET

TMMOB`DE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ (CUMHURİYET)

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR!

Okunma Sayısı: 34


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.