MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO MERKEZ YÖNETİM KURULU SAYMANI ENDER KELLECİ `ESKİŞEHİR HAVACILIKTA ÖNEMLİ BİR MERKEZ` (İSTİKBAL) 
Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, `Havacılık ve Aviyonik Sistemler Paneli` gerçekleştirdi. EMO Merkez Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ender Kelleci de, `Eskişehir Türkiye`de havacılık anlamında önemli merkezi bir konumdadır. Hem tarihi hem de teknolojik anlamda zengin bir geçmişe sahip olan şehrimiz Havacılık ve Savunma Sanayindeki gelişmelerle adından sıkça söz ettirmektedir. Türkiye`nin ilk havacılık üssü olan Eskişehir aynı zamanda birçok havacılık eğitim kurumu ve endüstriyel tesislere ev sahipliği yapmaktadır` dedi.
 

 

Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, "Havacılık ve Aviyonik Sistemler Paneli" gerçekleştirdi. EMO Merkez Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ender Kelleci de, "Eskişehir Türkiye‘de havacılık anlamında önemli merkezi bir konumdadır. Hem tarihi hem de teknolojik anlamda zengin bir geçmişe sahip olan şehrimiz Havacılık ve Savunma Sanayindeki gelişmelerle adından sıkça söz ettirmektedir. Türkiye‘nin ilk havacılık üssü olan Eskişehir aynı zamanda birçok havacılık eğitim kurumu ve endüstriyel tesislere ev sahipliği yapmaktadır" dedi.

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, Geleceğe yönelik vizyon ve stratejilerin tartışılacağı bir platform oluşturmak amacıyla düzenlenen "Havacılık ve Aviyonik Sistemler Paneli" Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı‘nda lise ve üniversiteli öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Panele konuşmacı olarak; Aviyonik Görev ve Sistemleri Mühendisliği Müdürü Emre Dağdelenler, Aviyonik Sistem Mühendisi Alper Tunca, Dr. Öğr. Üyesi Tamer Savaş, Aviyonik Sistemler Müdürü Tuğba Irmak, Aviyonik Sistem Mühendisi Nevzat Tarım, Prof. Dr. Cem Çetek, Teknoloji Geliştirme Müdürü Ali Özen, Satış Operasyonları ve Pazarlama Müdürü Timur Köklücan katıldı.

"ESKİŞEHİR HAVACILIK SEKTÖRÜNDE DE ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP"

Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Sakar, "Ülkemizin en gözde şehirlerinden biri olan Eskişehir, raylı sistemler de başta olmak üzere havacılık sektöründe de çok önemli bir yere sahiptir. Hem askeri hem de sivil havacılık sektöründe eğitim, imalat ve koordinasyon süreçlerinde teknolojik gelişmelerin en önemli merkezi haline gelmiştir. Özellikle iki üniversitemiz sayesinde her yıl sektöre profesyonel iş gücü sağlamak konusunda Eskişehir‘imiz ilk sırada yer almaktadır. Son yıllarda askeri ve sivil havacılık alanlarına önem verilmiş ve şehrimiz sektörel anlamda çok göç alır hale gelmiştir. Havacılık sektöründeki pek çok şirket şehrimize ivme kazandırmıştır. Elektrik Mühendisleri Eskişehir Şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz Havacılık ve Aviyonik Sistemler Panelini önümüzdeki yıllarda da yapmak ve geleneksel hale gelmiş uluslararası sempozyuma dönüştürmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"ESKİŞEHİR ÖNEMLİ BİR MERKEZ VE REFERANS NOKTASI"

Elektrik Mühendisleri Odası Merkez Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ender Kelleci de, "Eskişehir Türkiye‘de havacılık anlamında önemli merkezi bir konumdadır. Hem tarihi hem de teknolojik anlamda zengin bir geçmişe sahip olan şehrimiz Havacılık ve Savunma Sanayindeki gelişmelerle adından sıkça söz ettirmektedir. Türkiye‘nin ilk havacılık üssü olan Eskişehir aynı zamanda birçok havacılık eğitim kurumu ve endüstriyel tesislere ev sahipliği yapmaktadır. Bu anlamda havacılık anlamında faaliyet gösteren mühendisler için Eskişehir önemli bir merkez ve referans noktasıdır" dedi.

"HAVACILIK, SAVUNMA SANAYİNİN BİR LOKOMOTİFİ"

Son olarak söz alan Hava ikmal Merkez Komutanı Gürhan Ergürhan, "Havacılık, savunma sanayinin bir lokomotifi. Eskişehir‘de de görüyoruz ki savunma sanayinde birçok gelişme oluyor. Havacılar olarak bu şehirde olmaktan onur duyuyoruz. Bu gelişmeleri sanayi, üniversiteler ve odalar aracılığıyla yapabiliriz. Tek başımıza hiçbir şey yapamayız. Üniversitelerle işbirliği içinde yapılan çalışmalarla daha ileriye gideceğine inanıyorum" şeklinde konuştu. Açılış konuşmalarının ardından panel oturumlar halinde konuşmacıların yaptıkları sunumlar ile devam etti.


 TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


LAİKLİK DÜŞMANI, GERİCİ MÜFREDATA KARŞI ALANLARDAYIZ

TMMOB 48. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI’NDAN EMO’YA ZİYARET

TMMOB`DE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ (CUMHURİYET)

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR!

Okunma Sayısı: 23


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.