MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

DÜNYA ÇEVRE GÜNܒNDE NÜKLEER SANTRALSIZ YAŞAM İSTİYORUZ!


GÜNDEM

 
Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Yürütme Kurulu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Nükleer atıkların uzun vadeli depolanmasının ve olası kazaların olumsuz çevresel etkilerine dikkat çekilen açıklamada, “Nükleer atıklar, yüz binlerce yıl boyunca radyoaktif kalabilir ve depolama alanlarındaki sızıntılar, su kaynaklarını ve toprağı çok uzun yıllar boyunca kirletebilir. Ayrıca, nükleer kazalar ekosistemlere ve insan sağlığına büyük zararlar verir. Bu nedenle, güvenli ve radyoaktif atık içermeyen kaynaklara yönelmek bir zorunluluktur` denildi.
 

 

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ`NDE NÜKLEER SANTRALSIZ YAŞAM İSTİYORUZ!

1972 yılı Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Konferansı`nda, her yıl 5 Haziran`da; çevrenin korunması, farkındalık yaratılması ve eylemde bulunulması amacıyla Dünya Çevre Günü olarak kutlanması kararı alınmıştır. Ancak, doğal ve kültürel mirasın bu denli talanı, akarsuların, ormanların ve maden çıkarma adına dağların bile yok edilmesi nedeniyle yaşam savunucuları, çevre gününü çok istemelerine rağmen kutlayamıyor; kutlayabilmek için mücadele ediyor.

Three Miles Island Kazasından 45 yıl, Çernobil kazasından 38 yıl, Fukuşima kazasından 13 yıl geçmesine ve bu kazaların hepsinde can kayıpları ve kalıcı hastalıklara yol açmasına karşın nükleerci lobiler, sözüm ona çevreci ve ucuz olduğunu ileri sürerek; kirli, riskli ve pahalı olan nükleer santralları insanlığın başına bela etmeye devam etmek istiyor.

Nükleer Karşıtı Platform olarak; 5 Haziran Dünya Çevre Günü‘nde nükleer atıkların uzun vadeli depolanmasının ve olası kazaların olumsuz çevresel etkilerine bir kez daha dikkat çekiyoruz.

Unutulmalıdır ki; nükleer atıklar, yüz binlerce yıl boyunca radyoaktif kalabilir ve depolama alanlarındaki sızıntılar, su kaynaklarını ve toprağı çok uzun yıllar boyunca kirletebilir. Ayrıca, nükleer kazalar ekosistemlere ve insan sağlığına büyük zararlar verir. Bu nedenle, güvenli ve radyoaktif atık içermeyen kaynaklara yönelmek bir zorunluluktur.  

Bugün, hep birlikte çevremizi ve gelecek nesilleri koruma sorumluluğumuzu hatırlayalım ve çevreye duyarlı bir gelecek için derhal harekete geçelim!

 

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM BİLEŞENLERİ

5 HAZİRAN 2024


 TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


LAİKLİK DÜŞMANI, GERİCİ MÜFREDATA KARŞI ALANLARDAYIZ

TMMOB 48. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI’NDAN EMO’YA ZİYARET

CHP HATAY MİLLETVEKİLİ MULLAOĞLU ZİYARET EDİLDİ…

TMMOB`DE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ (CUMHURİYET)

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR!

Okunma Sayısı: 52


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.