MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

MADIMAK HALA YANMAYA DEVAM EDİYOR


GÜNDEM

 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 49. Dönem Yönetim Kurulu, 2 Temmuz Sivas Katliamının 31. yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Katliamın yakalan(a)mayan azmettiricileri ve faillerinin zamanaşımları ile cezasız kaldığı, yakalanan ve yargılananlar hakkında verilen hükümlerin ise toplum vicdanında kabul görmediği belirtilen açıklamada, “Baskıcı, sermaye yanlısı, hukukun egemenlerin oyuncağı olduğu, kamucu yaklaşımların göz ardı edildiği politikalar sürdükçe Madımak yanmaya devam edecektir, ne yazık ki” denildi.
 

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BASIN AÇIKLAMASI

 

MADIMAK HALA YANMAYA DEVAM EDİYOR

 

Acılarla dolu insanlık tarihi nice kıyımlar, katliamlar, felaketler ve yangınlar gördü. Kitapların yakıldığını, filmlerin yakıldığını, ormanların yakıldığını gördük, ne yazık ki insanların da yakıldığına, çok değil 31 yıl önce yakın tarihimizde tanıklık ettik. Yakanların sevinç naraları attığı, sorumluların seyrettiği Sivas Madımak Oteli`nde 33 canımız yandı.

Yakalan(a)mayan azmettiriciler ve failler zamanaşımları ile cezasız kaldı, yakalanan ve yargılananlar hakkında verilen hükümler toplum vicdanında kabul görmedi. Bütün bunlara karşın, ısrarla sürdürülen eğitim politikaları sonucunda kindar, sorgulamayan, farklı düşüncelere tahammülsüz, çağdaş normlara düşman, empatiden yoksun nesillerin yetiştirilmesinin önü açılmıştır. Topluma sürekli pompalanan kamplaşma mesajları ile toplum kesimleri arasındaki ayrım üzerinden siyasal fayda devşirilmesi normalleştirilmiştir.

Normalleşme veya yumuşama adı altında halen güçler ayrılığı, bilimsel eğitim, eşitlikçi ve hakça bölüşüm, adil bir hukuk sistemi, demokratik ve insanca bir yaşam, düşünce ve vicdan özgürlüğü, haber alma özgürlüğü, kamusal fayda gibi çok önemli konularda yaşamsal sorunları olan içinde bulunduğumuz dönem olağanlaştırılmaya çalışılmaktadır. Hayatın her alanına müdahil olan, baskıcı, ekonomik yükleri tümüyle emeğiyle geçinenlere yıkan, sermaye yanlısı, hukukun egemenlerin oyuncağı olduğu, kamucu yaklaşımların göz ardı edildiği politikalar sürdükçe Madımak yanmaya devam edecektir, ne yazık ki…

 

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

49. DÖNEM YÖNETİM KURULU

1 Temmuz 2024FLASH TV- ANA HABER

17.07.2024
 


Çok Okunanlar


DAĞITIM BEDELİ FATURAYI ÇÖKERTTİ

DİYARBAKIR-MARDİN YANGINI: GÖZ GÖRE GÖRE FACİA MI?

NÜKLEER RİSKİ SONLANDIRALIM

EMO, DİYARBAKIR VE MARDİN’DE ÇIKAN YANGIN İLE İLGİLİ İNCELEME YAPTI

SZC TV- ÖNCESİ SONRASI

NOW TV- ANA HABER

ULUSAL KANAL- HABERLER

HALK TV- HER AÇIDAN

15 CANIN SORUMLUSU AKP POLİTİKALARI: ELEKTRİK PARSELLENDİ (BİRGÜN)

NOW TV- ANA HABER

Okunma Sayısı: 116


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.