MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

BİR PARTİYE YAKINLAR DEDİ, AMA ATAMAYI ONAYLADI (MİLLİYET, 23.05.2002)


YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
Bakan Derviş, MHP'yi kastederek, Telekomünikasyon Kurulu'na önerilen isimlerin bir partiye yakın olabileceğini söyledi. Ancak bilgi ve tecrübelerini dikkate aldığını vurgulayarak atamaları imzaladı


Devlet Bakanı Kemal Derviş, Telekomünikasyon Kurulu üyeliklerine atama kararnamesini imzaladı. Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü'nün (IOSCO) 27. Yıllık Konferansı'na katılan Derviş, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Birkaç haftadır atama konusunu incelediğini belirten Derviş, Ulaştırma Bakanlığı'nın önerdiği isimlerle ilgili olarak, MHP'yi kastederek, "Bir partiye yakın olabilirler. Bu önemli değil. Önemli olan deneyimleri ve bilgileridir" dedi. Derviş diğer kurullarda da yapıcı ve işleri sürüncemede bırakmayan bir anlayışın gerçekleşmesini dilediğini belirtti.

Ulusal dolaşım sorunu çözülecek

Ulaştırma Bakanı Oktay Vural da gazetecilerin sorusu üzerine, "Nitelikli, tecrübeli arkadaşlarımızı teklif ettiğimizi söyledik. Kararnamenin tekemmül etmesi Kurul'un çalışması açısından önemli" dedi. Vural atamayla birlikte Kurul'un ulusal dolaşım, ara bağlantı ve yeni lisanslar konularını çözümleyeceğini belirtti.
Beş üyeden oluşan Telekomünikasyon Kurulu'nun iki üyesinin görev süreleri dolmuştu. Ulaştırma Bakanlığı, Bakanlar Kurulu'na halen Telekomünikasyon Kurulu Başkan yardımcıları olan Faruk Cömert ve Hüseyin Edis'in Kurul üyeliklerine atanmasını önermişti.Bakan Derviş, Sermaye Piyasası Kurulu'nun ev sahipliğinde İstanbul'da düzenlenen IOSCO'nun 27. yıllık konferansınında, "Kriz olmazsa, ekonomik dengesizlik olmazsa, Türkiye çabuk yüzde 7 - 8'lik bir büyümeyi yakalıyor" dedi.
Türk ekonomisinin ve özel sektörün çok dinamik olduğunu belirten Derviş, "Ama kurumsal çevre yeteri derecede sağlam olmadığı ve uluslararası etkenler olduğu için krizlerin etkisi altında kalabiliyordu" diye konuştu.

İstanbul küresel merkez
Derviş, Demirperde'nin ortadan kalkmasından sonra İstanbul ve Türkiye'nin daha güçlü bir küresel konuma geldiğine dikkat çekti ve Türkiye'nin sorunlarını aştıkça bu rolün daha fazla önem kazanacağını söyledi.Bakan Derviş, "2002 - 2003 dünya ekonomisindeki büyüme için en önemli risk faktörü Enron vari olayların ekonomileri yaralamasıdır" dedi. Derviş, şeffaf kurumlar yaratarak ekonominin küresel fırsatları yakalamasını sağlamak istediklerini söyledi.

Siyaset yenilenmeli
Küreselleşme ile ticaretin kalitesi ve tarzının da değiştiğini, teknolojinin her şeyi mümkün kıldığını dile getiren Derviş, şöyle dedi:
"Siyaset dünyası, kurumlar dünyası da kendini buna ayarlamak zorunda. Hiçbir zaman dünyadaki insanların geliri, son 20 yıldaki kadar çabuk biçimde bu kadar yükseliş göstermedi. Bu siyaset dünyasına, kurumlara zorluklar çıkarıyor. Fakat zenginlik ve büyük fırsatlar da yaratıyor."


"Yabancılara sordum: Niye Türkiye'yi seçtiniz? "
Nüfusu yaşlı zengin ülkelerdeki tasarrufların getirilerin yüksek olduğu yerlere kanalize edilmesi gerektiğini belirten Derviş, bunun yükselen piyasalarda mali krizleri önleyeceğini ve dünya gelirini artıracağını söyledi.
Derviş, "Avrupa nüfusu yaşlanıyor. Bu nüfusun genç demografik yapıyla buluşması lazım. İşte Türkiye" dedi. Renault, Toyota ve Bosch'un fabrikalarında yaptığı ziyaretleri hatırlatan Derviş şunları söyledi:
"Üçüne de 'Niçin Türkiye'yi seçtiniz' diye sordum. Cevapları aynı oldu: 'Türkiye'de genç, dinamik, başarılı ve çok çabuk öğrenen işgücü buluyoruz. Onun için Türkiye'ye geliyoruz.' İşte bu nedenle özellikle ihracata yönelik üretimlerini Türkiye'de gerçekleştiriyorlar. Buraya gelen sermayenin getirisi hızla artabilir."TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


LAİKLİK DÜŞMANI, GERİCİ MÜFREDATA KARŞI ALANLARDAYIZ

TMMOB 48. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI’NDAN EMO’YA ZİYARET

TMMOB`DE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ (CUMHURİYET)

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR!

Okunma Sayısı: 1214


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.