MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

GSM'DE 'DOLAŞIM' FLÖRTÜ (RADİKAL, 24.05.2002)


YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
Telsim ve Aycell arasındaki ulusal dolaşım sözleşmesi 15 gün içinde imzalanacak. Böylece Aycell bir yılda 54 milyon dolar ödeyerek Telsim'in şebekesini kullanacak. Ödeme iki taksitte yapılacak.
 

RADİKAL - ANKARA - Uzanların GSM operatörü Telsim ile Türk Telekom'un Aycell'i arasındaki ulusal dolaşım (roaming) görüşmelerinde sona yaklaşıldı. Edinilen bilgiye göre iki şirket arasında uzun görüşmelerin ardından geçen hafta sonu bir mutabakat zaptı imzalandı. Bu zapt uyarınca tarafların 15 gün içinde sözleşmeyi imzalaması bekleniyor.
Sözleşme uyarınca Aycell kendi ağı bulunmayan bölgelerde Telsim'in şebekesinden yararlanma imkanı bulacak ve bunun karşılığında bir yıl için iki taksitte 54 milyon dolar ödeyecek.

Dakikası 12 cent
Aycell bu para karşılığında abonelerine Telsim şebekesinden yararlanarak 295 milyon dakikalık görüşme yaptırabilecek ve 36 milyon SMS attırabilecek. Eğer bu rakamların üzerine çıkılırsa Aycell, Telsim'e her bir dakikalık görüşme için 12 cent, bir SMS için de 3.7 cent ödeyecek. İki tarafı anlaşma noktasına Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Fatih Yurdal'ın getirdiğini belirten gözlemciler şunları söyledi:
"Telekomünikasyon Kurumu'nun yetkisi çok, yaptırım gücü yok. Ulusal dolaşım konusundaki kararlarının Türkcell ve Telsim tarafından uygulanmaması kendisini çok rahatsız etti ve olayı kişisel meselesi olarak görmeye başladı. Bu nedenle de çok çabaladı. Telsim ise MHP kanadını yanına alabilmek için çok ayak sürümesine rağmen bu partiye yakın kişilerin yönettiği Aycell ile anlaşmanın altına imza attı."

Risk boyutu
Önümüzdeki günlerde imzalanması beklenen anlaşma Türk Telekom'un sahibi olduğu Aycell için ciddi riskler de taşıyor. Tüm altyapısını bugün mahkemelik olduğu Motorola ve Nokia'ya kurduran Telsim bir süredir bu iki şirketten peşin para ile de olsa ihtiyaç duyduğu yedek parçayı alamıyor.
Yedek parça sorunu nedeniyle Telsim şebekesinde doğabilecek bir arıza, Aycell'in ücretini ödediği bir hizmeti belirsiz süre alamamasını da gündeme getirecek. Bu olumsuz gelişmeden Aycell aboneleri de etkilenecek.TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


LAİKLİK DÜŞMANI, GERİCİ MÜFREDATA KARŞI ALANLARDAYIZ

TMMOB 48. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI’NDAN EMO’YA ZİYARET

TMMOB`DE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ (CUMHURİYET)

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR!

Okunma Sayısı: 1202


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.