MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

TELEKOM ALTI ŞİRKET HALİNDE ÖZELLEŞECEK (MİLLİYET, 24.05.2002)


YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
Ulaştırma Bakanı Vural, değer tespitinin yeniden yapılacağını belirterek, özelleştirme için gerekli yol haritasının haziranda tamamlanacağını söyledi

 

Ulaştırma Bakanı Oktay Vural, Türk Telekom'un özelleştirmesinin altı parça halinde yapılmasının düşünüldüğünü söyledi. Vural, Telekom'un mevcut değerinin geçerliliğini yitirdiğini, değer tespitinin yeniden yapılacağını kaydetti.
Vural, dün IMF Türkiye Masası Şefi Juha Kahkonen ile makamında yaklaşık 1.5 saat görüştü. Görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vural, özelleştirilme için gerekli yol haritasının, haziran ayı içerisinde tamamlanmış olacağını ve IMF İcra Kurulu'ndan önce bitirileceğini bildirdi. Telekom'un özelleştirilmesiyle ilgili kanununda değişiklik yapılması gerektiğini vurgulayan Vural, "IMF heyetine değişikliği ekim ayı içinde yapacağımızı söyledik" diye konuştu.
Vural, Telekom ihalesiyle ilgili bir tarih vermenin mümkün olmadığını belirterek, bunun özelleştirme planına bağlı olduğunu ve bu çalışmanın da piyasayla ilgili olduğunu söyledi.

Yetkili olmayanla konuşmam
Görüşmede erken seçim ve seçimin ekonomiye etkileri konusunun konuşulup konuşulmadığı sorusuna Vural, "Gündemimizde böyle bir şey yoktu" yanıtını verdi. Vural, "Ben yetkili olmayan kişilerle bu konuları görüşmem. Böyle konular Meclis'te görüşülür" dedi.


Elastiki özelleştirme
Oktay Vural, Telekom'un özelleştirmesini daha önce bir bütün olarak yapmayı palandıklarını hatırlatarak, "Türk Telekom daha elastiki bir şekilde özelleşecek" dedi. Vural, şimdilik şirketin altı parça halinde özelleştirilmesinin düşünüldüğünü, Telekom'un dikey yapılanmadan yatay yapılanmaya geçebilmesi için ana sözleşmesinde değişiklik yapılacağını kaydetti. Vural, bu amaçla haziran sonuna kadar genel kurulu toplamayı amaçladıklarını dile getirdi. IMF heyetine değer tespitini yeni baştan yapacaklarını söylediğini anlatan Vural, "Mevcut değer tespitinin iptali için Bakanlar Kurulu kararı hazırlanacak" dedi.
Vural, değer tespiti değişikliğinin hem piyasa koşulları, hem de ayrılacak her bir birim için ayrı değer belirlenebilmesi için yapılacağını belirterek, "Bunun için bir danışman firmayla anlaşacağız" diye konuştu.TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


LAİKLİK DÜŞMANI, GERİCİ MÜFREDATA KARŞI ALANLARDAYIZ

TMMOB 48. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI’NDAN EMO’YA ZİYARET

TMMOB`DE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ (CUMHURİYET)

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR!

Okunma Sayısı: 1215


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.