MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

DAHA MÜCADALECİ BİR TMMOB (EVRENSEL, 31.05.2002)


YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) 37. Genel Kurulu bugün başlıyor. TMMOB'ye bağlı oda başkanları genel kuruldan güçlenerek çıkacaklarını dile getirerek, üç gün boyunca sürecek olan tartışmalar sonucunda, TMMOB'nin emekçilerle birlikte sürdürdüğü mücadelesinin etkinleştirmesi için programların belirleneceğini ifade ettiler.
 

Genel kurula ilişkin görüştüğümüz TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Güvenç, genel kurulda da mühendisler ve mimarların son iki yıl içinde meydana gelen mesleki alanlarındaki gelişmeleri dünyadaki ve ülkemizdeki olayları ve bunların mesleki alanlarımızı etkilerini tartışacaklarını söyledi. Güvenç, delegelerin bilimi ve teknolojiyi halkımızın ve insanlığın hizmetine sunabilmek için önerilerini ve politikalarını geliştireceklerini dile getirerek, "Örgütlülüğün gelişmesi için kararlar alınacak, emekçi sınıflarla birlikte sürdürülen mücadelenin etkinleşmesi için programlarını belirleyecektir. Genel kurul üyeleriyle örgütüyle, ortak gündemin ortak politikaların belirlenmesine ortak iradenin sağlanmasına ve bunların ortak mücadeleye aktarılmasına bir araç olacaktır" dedi.

Makina Mühendisleri Odası Başkanı Emin Koramaz ise genel kurulda, geçmiş genel kurullarda olduğu gibi TMMOB'nin emekten ve halktan yana verdiği mücadelesinin bir parçası olarak sürdürdüğü etkinliklerin yaygınlaştırılması kararlarının çıkmasını beklediğini dile getirdi. Koramaz, TMMOB'nin geçmiş dönemde çok iyi bir mücadele çizgisi izlediğine işaret ederek, "TMMOB, IMF dayatmalarına ve çoğunlukla meslek disiplinlerimizi ilgilendiren yasalara karşı, hem alanlarda hem mesleki bilgi birikiminin kullanılması doğrultusunda üzerine düşen görevi yerine getirdi. Kongreden güçlenerek çıkacağımızı umuyorum" dedi.

'TMMOB'nin görevi
Genel kurulun kendi içinde uyumlu bir yönetimle TMMOB faaliyetlerinin artarak devam etmesini sağlayacağını ifade eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Taner Yüzgeç de, "Geçmiş dönemde olduğu gibi, mühendislerin mimarların sorunları açısından daha etkili eylemler koyabilecek, toplumsal sorunların dışında kalmayan, sorunlara tepki koyan bir TMMOB çizgisinin devamını sağlayacak bir genel kurul olmasını bekliyoruz" dedi.

Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Ethem Torunoğlu genel kurulun, Türkiye'nin ve dünyanın içinden geçtiği çok kritik bir dönemde toplandığını belirterek, "Meclisten geçen bir dizi yasa var. Bu yasalar bir övünç kaynağı olarak söyleniyor. Odalarımızın faaliyet alanları yağmalanıyor. Tarımdan ormancılığa, kadar birçok alan tasfiye ediliyor. TMMOB'un bu genel kuruldan çok daha fazla mücadeleci daha fazla siyasallaşarak çıkması gerekiyor" diye konuştu. Emekçiler lehine tavır koyan kesimlerin azaldığı bir süreçte TMMOB'a çok fazla görev düştüğünü dile getiren Torunoğlu, "Genel kurul TMMOB'un da kendini yenilenmesi anlamında önemli, Türkiye'ye buradan verilecek mesajlar da önemli" dedi.TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


LAİKLİK DÜŞMANI, GERİCİ MÜFREDATA KARŞI ALANLARDAYIZ

HAVACILIK VE AVİYONİK SİSTEMLER PANELİ DÜZENLENDİ

TMMOB 48. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI’NDAN EMO’YA ZİYARET

TMMOB`DE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ (CUMHURİYET)

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR!

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI`NI KUTLUYORUZ

HAVACILIKTA AVİYONİK SİSTEMLER KONUŞULDU (MİLLİ İRADE)

EMO MERKEZ YÖNETİM KURULU SAYMANI ENDER KELLECİ `ESKİŞEHİR HAVACILIKTA ÖNEMLİ BİR MERKEZ` (İSTİKBAL)

Okunma Sayısı: 932


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.