MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ÖZELLEŞTİRMEDE MODEL YENİLENİYOR, (WWW.NTVMSNBC.COM 14.06.2002)


YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
Ahmet Ergen/Ankara

Özelleştirme İdaresi, şirket bazlı satış modelini sektörel esasa dayalı modelle değiştirmeyi kararlaştırdı. ÖİB Başkanı Bozkurt, özelleştirilecek şirketlerin yönetim anlayışının değişeceğini de belirtti.
 

Özelleştirmeden Sorumlu Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu, Bozkurt'la birlikte basın toplantısı düzenledi. Karakoyunlu, Özelleştirme İdaresi'nin, yeni yönetimle birlikte çalışmalarında bir atılım içine girdiğini belirterek, yeni bir strateji hazırlığında olduğunu söyledi.
Karakoyunlu, İdare'nin bundan sonraki süreçte "özelleştirmenin emek boyutunu" da dikkate alması gerektiğini vurguladı. Karakoyunlu, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nu da bundan sonra her iki ayda bir toplamayı düşündüklerini, bu çerçevede yeni toplantı tarihinin 8 Haziran olduğunu söyledi.

ÜRÜNÜ PAZARLAMAK İSTEYEN YÖNETİM
Özelleştirme İdaresi Başkanı Turgut Bozkurt da, CNBC-e'ye açıklamasında, "Ticari boyutta da biz özelleştirme idaresi olarak bir kamu kuruluşu zihniyeti ile değil, ürününü pazarlamak isteyen bir yönetim zihniyeti ile bakmak zorundayız" dedi.
Bozkurt, "Bunun içerisinde hem iki boyuttan bir tanesi, satıştaki felsefemiz ne olmalı, özelleştirmedeki felsefemiz ne olmalı, onun çalışmalarını yapıyoruz" dedi.
Bozkurt, stratejideki yenilenmenin ikinci boyutu oluşturduğunu kaydederek, "Biz ihaleye çıkarken kendimizi alıcının yani yatırımcının yerine de koyduğumuzda ona ne tür ticari seçenekler sunabiliriz. Karar verici Özelleştirme İdaresi olmasın, karar verici önüne konulan alternatiflerden birini seçerek yatırımcı olsun diye bakıyoruz. böyle bir ticari çalışma içerisindeyiz" dedi.
Bozkurt, önümüzdeki dönemde idarenin, kapsamdaki kuruluşlara yönelik yönetim anlayışının odaklanacağı konular hakkında bilgiler verdi.
Bozkurt, "Verimliliği artan bir kurumun doğal olarak talebi de artar fiyatı da artar. Siz bir kurumu ne kadar verimli, ne kadar üretken, ne kadar teknolojik olarak yeni bir durumda pazara arzedebiliyorsanız o kadar müşteri sayısı da fazladır, o mala yönelik fiyat da fazladır" dedi.

TAKVİM ÇALIŞMASI SÜRÜYOR
Bozkurt, yılın ikinci yarısına yönelik özelleştirme programını Tüpraş, Petkim ve Türk Telekom üzerinde yoğunlaştırdıklarını belirtirken, bütün bunlara ilişkin takvimlendirme çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
Bozkurt, "Önümüzde bir müddettir Tüpraş konusu var. Şu an o konuda çeşitli değerlendirmeler içerisindeyiz. bunu çok kısa süre içinde sadece Tüpraş veya Petkim değil tüm projelerle ilgili takvim konusunda sizi bilgilendireceğiz" dedi.TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


LAİKLİK DÜŞMANI, GERİCİ MÜFREDATA KARŞI ALANLARDAYIZ

TMMOB 48. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI’NDAN EMO’YA ZİYARET

TMMOB`DE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ (CUMHURİYET)

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR!

Okunma Sayısı: 982


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.