MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO: ENERJİYİ ÖZELLEŞTİRMEYİN, KAMULAŞTIRIN (BİRGÜN)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
Elektrik mühendisleri, AKP`nin, elektrik dağıtım şirketlerini hızla özelleştirmek istediğini, çözümün ise piyasa politikalarında değil kamusallaştırmada olması gerektiğini bildirdi
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu daha önce başarısız olan Boğaziçi, Gediz ve Akdeniz elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirme ihalelerinin yeniden yapılmak istenmesine tepki gösterdi. AKP iktidarının dağıtım özelleştirmelerini "yazı da gelse tura da gelse" gerçekleştirmek istediğine dikkat çekilen açıklamada, ortaya çıkması muhtemel kamu zararının bile görmezden gelindiği vurgulandı.

Özleştirmek uygulamalarından vazgeçilmesinin ve yeniden kamusal anlayışa dönülmesinin gerekliliğinin vurgulandığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Geçmişte ihalesine çıkılan üç dağıtım bölgesi için teklif veren firmaların hangi gerekçelerle teklif verdikleri bölgeleri almaktan vazgeçtikleri bilinmemektedir. Kamuoyuna yansıyan ifadelere bakıldığında teklif edilen bedellerin çok abartılı olduğu izlenimi yaratılmaya çalışılmaktadır. Enerji Bakanı Taner Yıldız bile bu etki altında olsa gerek yaptığı bir açıklamada firmalara seslenerek ‘arkasında duracağınız teklifler verin‘ diyor. Yeni ihalelerde ortaya çıkacak bedellerin ilk ihalelerdekinin altında olması halinde oluşacak kamuoyu baskısı böylelikle bir ölçüde hafifletilecek ve bir anlamda idare adına karar verecek bürokratların elleri güçlendirilmiş olacaktır."
 
VANGÖLÜ VE DİCLE‘DE NELER OLUYOR?

Elektrik mühendisleri Odası‘nın açıklamasında ayrıca Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş ve Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş için yapılan ihalelere de değinildi. İhalelerde teklif edilen bedellerin ödenmediği belirtilirken "Bu ihaleler için aradan geçen bunca zaman içerisinde iptal kararı verilmemiştir. Bu bölgeler için teklif verenlerin ayrıcalığı mı vardır ki, bu bölgeler şirketlerin uhdesinde tutulmaya devam edilmektedir" denildi. özelleştirme ve piyasalaştırma politikalarının, su gibi, gıda gibi en temel ihtiyaçlarımızdan biri olan elektrik enerjisini sermaye birikim aracı olarak kullandığına dikkat çekilen açıklamada "özelleştime değil kamulaştırma adımlarının atılması" istendi.

(Birgün; 10.08.2012)TRT 3- GENEL KURUL

24.02.2021
 


Çok Okunanlar


ORTAK TOPLANTI

TL’YE DÖNÜŞ YETMEZ; YEKDEM SUİSTİMALİ BİTMELİ

GERZE HALKININ YANINDAYIZ

CUMHURBAŞKANLIĞI GÜNEŞ, RÜZGâR VE LES’İ NASIL ÖLDÜRDÜ? (ÖNDER ALGEDİK/GAZETEDUVAR.COM.TR)

TELE1- ANA HABER

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLE ELVEDA MI?

NKP İSTANBUL BİLEŞENLERİ KONGRESİ (2021-2022) YAPILDI

İLETİŞİMDE VERGİ ZAMMI DEĞİL, İNDİRİM OLMALI!

`NÜKLEER HEVESİNDEN VAZGEÇİLSİN!`

EMO 47. DÖNEM 2.KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

Okunma Sayısı: 745


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.