MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 4  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

YÖNETİM KURULUMUZDAN MESLEKTE 25., 40., 50. VE 60. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE KUTLAMA MESAJI «Yeni» 21.01.2021

    

Meslekte 25., 40.,50. ve 60.yılını dolduran üyelerimize verilen plaket ve belgeler pandemi koşullarının yarattığı olumsuzluklardan dolayı bu sene Haziran ayına ertelenmiştir. Temsilciliklerimizdeki üyelerimizin plaket ve belgeleri Yönetim Kurulu üyelerinin yapacağı temsilcilik ziyaretlerinde sunulacaktır. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kardelen Kamişli, meslekte 25.,40.,50. ve 60. yılını kutladığımız üyelerimize yönelik olarak kutlama mesajı yayınladı.

EMO ANKARA ŞUBESİ HABER BÜLTENİ 2020/3 ÇIKTI «Yeni» 21.01.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin 3 ayda bir düzenli olarak yayınladığı Haber Bülteni’nin yeni sayısı çıktı. Derginin 2020/3sayısında “Yeniden EMO, Yeniden Örgütlü Mücadelemiz”, “TS HD 60364 Ve Elektrik Tesislerinde Güvenlik”, “EMO 47. Olağan Genel Kurulu’nun Ardından Yeniden EMO”, “Kamunun, Doğanın, Kültürün Ve Demokrasinin Talanına Karşı TMMOB’nin Yayında Olmaya Çağırıyoruz”, “Pandemi ve TTB”, “Pandemi Döneminde Kadın Mühendis Olmak”, “Haberleşme Sektöründe Pandemi” makalelerinin yanı sıra “EMO Ankara Şubesi 25. Dönem Çalışma Programı; EMO Ankara Şubesi Elektronik Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu Çalışma Programı; EMO Ankara Şubesi Biyomedikal Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu Çalışma Programı” ile TMMOB, Oda ve Şube haberleri yer almaktadır.

PANDEMİNİN ÜYELERİMİZE ETKİSİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ ANKETİ 27.12.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi olarak pandemi döneminde üyelerimizin yaşadıklarını öğrenmek ve Oda politikalarına yön vermek için “Pandeminin Üyelerimize Etkisinin Değerlendirilmesi Anketi” düzenliyoruz. Üyelerimizin ankete vereceği yanıtlar üzerine bir rapor oluşturulacaktır.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 66 YAŞINDA! 26.12.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, Oda’nın 66. kuruluş yılı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. “EMO kuruluşunun 66. yılında, mesleğin ve meslektaşlarının haklarını, çıkarlarını sömürü düzeni ve yoksulluk karşısında korumak bilimi, tekniği ülkenin, halkın hizmetine sunmak adına dün olduğu gibi bugün de mücadele etme kararlılığındadır” denilen açıklamanın tamamına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM ÇALIŞMA PROGRAMI YAYINLANDI 11.12.2020

    

2021 YILI SMM BAŞVURULARI BAŞLADI 10.12.2020

    

Serbest Müşavir Mühendis (SMM) olarak çalışan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) üyeleri için SMM Büro Tescil (BT) Belgesi yenileme başvuruları, 30 Kasım 2020 tarihinde başladı. EMO Ankara Şubesi üyeleri 2021 Yılı SMM Belgesi çıkarmak için haberimizin devamındaki evrakları tamamlayarak Şubemize başvurabilirler.

2021 MÜHENDİS ASGARİ ÜCRETİ 5750 TL OLARAK BELİRLENDİ 04.12.2020

    

TMMOB, ücretli çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları 2021 yılı asgari brüt ücretini 5750 TL olarak açıkladı.

2021 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ 26.11.2020

    

Elektrik, elektronik, biyomedikal ve kontrol mühendisliği hizmetlerinde 2021 yılında uygulanacak en az ücretler belirlendi.

ÜYELİK AİDATLARI DUYURUSU 16.11.2020

    

Şubemiz bünyesinde gerçekleştirilen mesleki-teknik etkinlikler ve yayınlar bildiğiniz gibi üyelerimizin emek ve katkılarıyla ve yine üyelerimizin aidat ödentileri ile gerçekleştirilmektedir. Şubemizin yürüttüğü çalışmaların devam etmesi ve daha nitelikli bir hale gelmesi için aktif katkıda bulunmanızı ve birikmiş aidatların ödenmesi konusunda duyarlılık göstermenizi beklemekteyiz. Üye ödentilerinin tamamını bir seferde ödeyemeyecek üyelerimiz için kredi kartlarına taksitlendirme, havale, EFT vb. kolaylıklara ilişkin açıklamalara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Ayrıca aidat borcunuz başta olmak üzere tüm sorularınız için Şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

ELEKTRİK, ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİNİN ŞANTİYE ŞEFLİĞİ YAPMASINDA ENGEL BULUNMAMAKTADIR 17.09.2020

    

Bartın ve ilçe belediyeleri tarafından elektrik mühendislerinin şantiye şefi olarak kabul edilmemesi üzerine EMO tarafından yapılan değerlendirmede, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan 02.03.2019 tarih ve 30702 sayılı Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelik içeriğinde, şantiye şefi konusuna ve niteliğine göre yapım işlerini yapı müteahhidi adına yöneterek uygulayan, mühendis, mimar veya bunlara ilişkin teknik öğretmen veya tekniker diplomasına sahip teknik personel olarak tanımlandığı belirtilerek; Yönetmeliğin 6. Maddesinde şantiye şefinin, “Mimar, inşaat mühendisi, makine mühendisi veya elektrik mühendisi, Yüksek Öğretim kurumunca elektrik mühendisliğine eş değerliliği bulunduğu kabul edilen elektrik-elektronik mühendisi, inşaat, makine, elektrik, yapı denetim teknikeri veya bunlara ilişkin teknik öğretmen olması şartı koşar` denildi.

EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU ERTELENMİŞTİR 16.03.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) Ankara’da 27-29 Mart 2020 tarihlerinde yapılacak olan 47. Olağan Genel Kurulu, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir.

2020 EMO AJANDA DAĞITIMI BAŞLADI 25.12.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası 2020 Ajandası çıktı. Üyelerimiz ajandaları, EMO Ankara Şubesi’nden ya da Temsilciliklerimizden alabilirler.

2020 YILI SMM BAŞVURULARI BAŞLADI 18.11.2019

    

Serbest Müşavir Mühendis (SMM) olarak çalışan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) üyeleri için SMM Büro Tescil (BT) Belgesi yenileme başvuruları, 18 Kasım 2019 tarihinde başladı.

BAŞKENTGAZ DOĞAL GAZ TOPRAKLAMA ÖLÇÜMLERİNİ EMO TARAFINDAN YETKİLENDİRİLMİŞ SMM ÜYELERİMİZE YAPTIRACAK 06.09.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Başkent Doğalgaz arasında uzun süredir yapılan çalışmalar neticesinde Başkent Doğalgaz, 30 Eylül 2019 tarihinden itibaren kayda alınan projelerde doğal gaz boru tesisatı topraklaması için gerekli akreditasyona sahip akredite kuruluşlar veya Elektrik Mühendisleri Odası tarafından yetkilendirilmiş SMM belgeli firmalarca düzenlenen topraklama ölçümü raporları istemeye karar verdi.

ODTܒYE YÖNELİK SALDIRILAR SON BULSUN! 14.05.2019

    

ODTܒde dokuzuncusu yapılmak istenen Onur Yürüyüşü gerekçe gösterilerek kampüse polis çağırılmasını, öğrenci ve öğretim görevlilerine gaz ve plastik mermi kullanılarak yapılan müdahaleyi, göz altıları kınıyoruz.

Barışçıl her türlü etkinlik demokratik haktır. ODTÜ öğrencileri ile birlikte “polis varsa, şiddet varsa, nefret varsa, bilim yok” diyoruz.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİN İPTAL EDİLMESİ HUKUK TANIMAZLIĞIN VE ÜLKEDE TEK ADAM REJİMİNİN KATMERLİ KANITIDIR 10.05.2019

    

EMO Ankara Şubesi 24. Dönem Danışma Kurulu tarafından 10 Mayıs 2019 Cuma günü yapılan basın açıklamasında, Yüksek Seçim Kurulu’nun 31 Mart tarihinde İstanbul’da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal ederek seçimlerin yenilenmesi kararı almasının hukuk tanımazlığın ve ülkede tek adam rejiminin katmerli kanıtı olduğu belirtildi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB: “İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SEÇİMİNİN İPTAL EDİLMESİ HALK İRADESİNİN GASP EDİLMESİDİR” 07.05.2019

    

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptal edilmesi halk iradesinin gasp edilmesidir. YSK`nın bu hukuk dışı kararını kınıyoruz!

MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2019 BAHAR DÖNEMİ MAYIS AYI PROGRAMI BAŞLADI 03.05.2019

    

EMO Ankara Şubesi bünyesinde üyelerimizin mesleki gelişimlerini amaçlayan Mühendislik Geliştirme Eğitimleri (MÜGE) 2019 Mayıs ayı programı 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 19.00`da `Elektronik Bakım Onarım Laboratuvarı Yapısı ve Tavsiye Edilen Cihaz ve Ekipmanlar` başlıklı seminer ile başladı. Mayıs ayı programının ayrıntısına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

EMO ANKARA ŞUBESİ HABER BÜLTENİ 2019-1 ÇIKTI 26.04.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin 3 ayda bir düzenli olarak yayınladığı Haber Bülteni’nin yeni sayısı çıktı. Derginin 2019/1 sayısında “İnadına Kardeş Olacağız”, “Bir Yerel Seçimden Daha Fazlası”, “Elektronikte Arıza Bulma-Giderme ve Test Metotları Yazı Dizisi 4-Taklit Elektronik Malzemeler Ve Tespit Edilmeleri”, “Hastane Aydınlatmalarında Led Lamba Kullanımı ve Analizi”, “Neden İş Aradığımız için Başka İnsanları İkna Etmek Zorundayız?”, “Yüksek Gerilim İşletme Sorumlularının Hukuki Sorumlulukları”, “TEDAŞ’tan Elektrik Dağıtım Şirketlerine Özelleştirme ve Yaşanan Sorunlar” makalelerinin yanı sıra, TMMOB, Oda ve Şube haberleri yer almaktadır.

1 MAYIS BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ TANDOĞAN MEYDANI`NDA KUTLANACAK 15.04.2019

    

1 Mayıs işçilerin, emekçilerin, birlik, mücadele ve dayanışma günü DİSK, KESK, Birleşik Kamu-İş, TMMOB, Ankara Tabip Odası (ATO) ve Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) tarafından Tandoğan Meydanı’nda düzenlenecek miting ile kutlanacak. Atatürk Kültür Merkezi Önünde saat 12.00`de toplanılarak saat 13.00`de Tandoğan Meydanı`nda 1 Mayıs mitingi düzenlenecek.

 


YÖNETİM KURULUMUZDAN MESLEKTE 25., 40., 50. VE 60. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE KUTLAMA MESAJI

21.01.2021
 


Çok Okunanlar


EMO ANKARA ŞUBESİ 2021 OCAK AYI WEBINARLARI DÜZENLENECEK

ULUSLARARASI İSG VE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ KADIN KOMİSYONU: `GERİCİLİĞE GEÇİT YOK`

EMO ANKARA ŞUBESİ YENİ YIL TÜRK HALK MÜZİĞİ VE TÜRK SANAT MÜZİĞİ DİNLETİSİ

KATODİK KORUMA BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

FINDIKLI BELEDİYE BAŞKANI’NDAN ŞUBEMİZE ZİYARET

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTRİK FATURASI VE FİZİBİLİTE-2 BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

ELEKTRONİK ÜRÜN GELİŞİM SÜRECİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

ATEX VE PATLAMAZLIK BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

2020 YILINI BİTİRİRKEN 2021’DE YENİ YILA UMUTLA MERHABA

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.