MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DENİZLİ ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 DENİZLİ   MUĞLA   UŞAK 
 

 
YEKSEM BANNER
 

EMO Denizli Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 13

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 5  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ASANSÖRLERE AİT ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI 10.08.2011

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Elektrik Mühendisleri Odası Asansörlere Ait Elektrik Mühendisliği Hizmetleri Yönetmeliği, Resmi Gazete`nin 29 Temmuz 2011 tarih ve 28009 numaralı sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ 442. SAYISI YAYIMLANDI 04.06.2011

    

Elektrik Mühendisliği Dergisi’nin 442. sayısı yayımlandı. “On Binler Meydanda Buluştu: TMMOB’nin Oyu Emek ve İnsandan Yana” kapağıyla üyelerimize ulaşan dergide, dosya konusu olarak 12 Haziran Genel Seçimleri öncesinde EMO’nun mesleki alanlarına ilişkin yaşanan gelişmeler masaya yatırıldı. EMO’nun Fukuşima’da yaşanan felaketin ardından uyarılarına ve Nükleer Karşıtı Platform’un İstanbul’da gerçekleştirdiği mitinge yer verilen dergide, EMO ve TMMOB bünyesinde düzenlenen sempozyum, panel ve etkinlikleri de haber olarak bulacaksınız.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ`NİN 441. SAYISI YAYIMLANDI 03.03.2011

    

Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin 441. sayısı yayımlandı. `Nasıl Bir Üniversite?` başlığıyla dosya konusunu kapağa taşıyan Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin bu sayısında üniversitelerde öğrencilere yönelen şiddet kullanımı ve saldırılar dikkate alınarak üniversite yönetimi konusu ele alınıyor. Öğrenci gruplarının, üniversitelerdeki eğitim ve yaşama ilişkin sorunları ve önerilerine yer veriliyor. Dergide yer alan `EMO 56 Yaşında, EMO Bilimsel Dergi Yayınlıyor, Enerji Politikaları ve Özelleştirmeler` başlıklı yazılar da kapaktan okuyuculara duyuruluyor.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI (YENİ TASARLANAN BİNA) EĞİTİMİ 27.01.2011

    

Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı olarak görev yapacak olan serbest müşavir mühendis belgesi sahibi üyelerimizin, binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, enerji israfının önlenmesi ve çevrenin korunması, binanın enerji ihtiyacı, enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma/soğutma sistemlerinin verimi konularında bilgilendirilmelerini ve bu alanda çalışabilmeleri için belgelendirilmelerini sağlamak amacıyla Şubemizde ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI EĞİTİMLERİ düzenlenecektir. Eğitim tarihlerine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

EMO 56 YAŞINDA 25.12.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası, 56. yaşını kutluyor. EMO Yönetim Kurulu, kuruluşun 56. yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak mesleki alanlarının bugünkü durumunu ve ülkenin genel durumunu değerlendirdi. Açıklamada, mühendislik mesleğinin gelişimi ve bilimin kamu yararına kullanılmasında öncülük yapan EMO`nun özgür ve demokratik bir Türkiye özlemiyle halktan ve emekten yana mücadelesini kararlılıkla sürdüreceği vurgulandı. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

2011 YILI SMM-BT YENİLEME İŞLEMLERİ 13.12.2010

    

SMM-BT Belgelerini yenileyecek olan üyelerimizin dikkatine:Mevcut Belgelerin geçerliliği 31.12.2010 tarihinde sonra ermektedir. Belge yenileme işlemleri 20.12.2010-28.02.2011 tarihleri arasında yapılacak olup 2010 tarihli belgelerle 2011 yılında işlem yapılmayacaktır. Gerekli belgelerin listesi ektedir.

CUMHURİYET ENERJİ'NİN 20. SAYISI YAYIMLANDI 10.12.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası'nın Cumhuriyet Gazetesi'yle ortak künye altında çıkardığı Cumhuriyet Enerji'nin 20. sayısı 07.12.2010 tarihinde yayımlandı.Cumhuriyet Gazetesi‘nin eki olarak dağıtılan derginin bu sayısında enerji alanında söylemlerin eyleme dönüştürülememesinden, kamunun enerji alanına yatırım yapması gerektiğine, hidroelektrik santrallarında çevresel etki değerlendirme sürecinden maden kazalarında taşeronlaştırmanın etkisine, enerji verimliliği strateji belgesi taslağından merkezi sistem ısınmada ısı pay ölçer cihazlarıyla sağlanabilecek tasarrufa kadar uzanan pek çok yazı yer alıyor.

EN AZ ÜCRET VE MESLEKİ DENETİM UYGULAMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI 09.12.2010

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası En Az Ücret ve Mesleki Denetim Uygulama Esasları Yönetmeliği 9 Aralık 2010 tarihli ve 27780 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

CUMHURİYET ENERJİ YENİDEN YAYINDA 05.10.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası ile Cumhuriyet Gazetesi`nin ortak künye altında yayımladıkları, Cumhuriyet Gazetesi`nin eki olarak dağıtılan Cumhuriyet Enerji Dergisi yeniden yayın hayatına başladı. Ekonomik kriz nedeniyle yayın hayatına ara vermek zorunda kalan Cumhuriyet Enerji`nin 19. sayısı 5 Ekim 2010 yayımlandı.

ASANSÖR SEMPOZYUMU 2010 SONUÇ BİLDİRGESİ 26.08.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası tarafından 21 - 23 Mayıs 2010 tarihleri arasında İzmir Kültürpark Fuar alanında gerçekleştirilen Asansör Sempozyumu 2010’nun sonuç bildirgesi yayınlandı. Sonuç bildirgesine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TEKNİK UYGULAMA SORUMLULUĞU UYGULAMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI 26.08.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Teknik Uygulama Sorumluluğu Uygulama Esasları Yönetmeliği 25 Temmuz 2010 Pazar günü Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. EMO 41. Olağan Genel Kurulu’nda kabul edilen hükümleri içeren Teknik Uygulama Sorumluluğu Uygulama Esasları Yönetmeliği’nin tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ENERJİ KİMLİK BELGESİNE 6 AY ERTELEME 02.07.2010

    

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından 30 Haziran 2010 tarih ve 27627 sayılı Resmi Gazete'de Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı. Anılan yönetmeliğe göre 1 Temmuz 2010 tarihinde yürürlüğe girmesi öngörülen binalara ''enerji kimlik belgesi'' düzenleme zorunluluğuna ilişkin uygulama ertelenerek 1 Ocak 2011 tarihinde yürürlüğe girmesi planlanmakta.

TMMOB BİLİRKİŞİ YÖNETMELİĞİ’NDE DEĞİŞİKLİK 01.07.2010

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Bilirkişilik Yönetmeliği’nde Yapılan Değişiklik, 27 Haziran 2010 tarihli ve 27624 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik değişikliğiyle bilirkişiler için en az 3 yıllık mesleki deneyim ve oda üyeliği bulunması koşulu getirildi. "Bilirkişilerin tarafsızlığı" maddesine eklenen düzenleme ile de "TMMOB, odalar, şubeler ve temsilciliklerinde asıl ve yedek yöneticilerin odalar tarafından görevlendirilen bilirkişilik hizmetlerini yapmamaları" esası getirildi. Yönetmeliğe eklenen hükme göre, yöneticiler ancak zorunlu durumlarda ücret almaksızın bilirkişilik hizmeti verebilecekler ve bu hizmet karşılığı takdir edilen bedel ise odalara gelir kaydedilecek.

SMM HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ'NDE DEĞİŞİKLİK 06.05.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası 42. Olağan Genel Kurulu'nda kabul edilen değişiklikleri kapsayan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) Hizmetleri Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 6 Mayıs 2010 Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'de yayımlanan Yönetmeliğin tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

DENİZLİ ŞUBE ÜYE YEMEĞİ 07.04.2010

    

17 NİSAN 2010 CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 20:00 DE DENİZLİ DEĞİRMEN ALABALIK RESTORANTTA ÜYE YEMEĞİ DÜZENLENECEKTİR.KATILMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZ DAVETİYELERİNİ ŞUBEMİZDEN TEMİN EDEBİLİR.

TMMOB ÜCRETLİ VE İŞSİZ MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI KURULTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ YAYIMLANDI 23.03.2010

    

İstanbul’da 14-15 Kasım 2009 tarihlerinde gerçekleştirilen TMMOB Ücretli ve İşsiz Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Kurultayı sonuç bildirgesi yayımlandı.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ`NİN 437. SAYISI YAYIMLANDI 01.03.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından 1956`dan bu yana çıkarılan Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin 437. sayısı yayımlandı. `Fener Işığında Gölge Oyunları` kapağı ile yayımlanan dergide dosya olarak `elektronik sanayi, üçüncü nesil (3N) iletişim ve elektromanyetik kirlilik` konuları ele alınıyor.

TMMOB KADIN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI KURULTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ YAYIMLANDI 09.02.2010

    

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu’nda 21-22 Kasım 2009 tarihlerinde düzenlenen TMMOB Kadın Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Kurultayı sonuç bildirgesi yayımlandı.

EMO YETKİN / YETKİLİ / UZMAN MÜHENDİSLİK KAVRAM VE UYGULAMALARI KURULTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ 08.02.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından 24-25 Ekim 2009 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen Yetkin / Yetkili / Uzman Mühendislik Kavram ve Uygulamaları Kurultayı sonuç bildirgesi yayımlandı.

7. ENERJİ SEMPOZYUMU SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI 25.01.2010

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından 17-18-19 Aralık 2009 tarihlerinde Ankara'da İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen 7. Enerji Sempozyumu'nun sonuç bildirgesi açıklandı. Sonuç bildirgesinin tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


BÜLENT PALA İLE TÜRKİYE`NİN ENERJİ GÜNDEMİ

21.03.2022
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.