MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DENİZLİ ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 DENİZLİ   MUĞLA   UŞAK 
 

 
YEKSEM BANNER
 

EMO Denizli Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 13

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 13  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

YASTA DEĞİL İSYANDAYIZ! 18.02.2015

    

Elektrik Mühendisleri Odası Kadın Komisyonu, Mersin`in Tarsus İlçesi`nde vahşice öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan cinayetinin arkasında yatan politik arka plana tepki gösteren yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, kadın cinayetlerinin politik olduğunun altı çizildi. Kadın cinayetlerine yönelik katilleri mazur göstermeye çalışan ifadelere ve kadınları suçlayıcı söylemlere tepki gösteren açıklamada, kadın cinayetlerinin önlenmesi için talepler sıralanırken, `gerçek adalet` istendi. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından erişebilirsiniz.

TMMOB`DAN `OLAĞANÜSTÜ` DİRENİŞ 16.02.2015

    

AKP iktidarının çıkarmak istediği torba yasa ile parçalayıp etkisizleştirmeye çalıştığı TMMOB, 2 aydır sürdürdüğü kampanyanın ardından 9 Şubat’ta Türkiye’nin 4 bir yanında başlattığı yürüyüşleri Ankara’da Olağanüstü Genel Kurul ile taçlandırdı. TMMOB Türkiye’nin dört bir yanından gelen üyeleri ve yaşam alanlarına sahip çıkan yurttaşlardan aldığı güçle teslim olmayacağını sokaklarda haykırdı. Sloganlar, alkışlar, ıslıklar eşliğinde yürüyen binlerce TMMOB üyesi ve TMMOB dostu katılımcılar, Güvenpark’ta Milli Müdafaa Caddesi’nde AKP’nin müdahalesine karşı tek yürek olup, TMMOB Olağanüstü Genel Kurul sonuç bildirgesini okudular.

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİ İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ 11-12-13 AĞUSTOS 2015 DE ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ. 07.02.2015

    

ŞUBEMİZDE 11-12-13 AĞUSTOS 2015 TARİHLERİNDE MİSEM KAPSAMINDA`YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİ İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ` DÜZENLENDİ. EĞİTMEN: ABDULLAH ŞAVKLI (EMO DENİZLİ ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI)

EMO`DAN YATAĞAN ÖZELLEŞTİRMESİNE DAVA 25.09.2014

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Yatağan Termik Santralı`nın özelleştirmesine karşı Danıştay`a başvurdu. Santralın kömür madenleriyle birlikte özelleştirme ihalesinin onaylanmasına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu kararının, hukuka ve kamu yararına aykırı olduğu gerekçesiyle iptali ve yürütmesinin durdurulması istendi.

SMM ÜYELERİMİZE 29.07.2013

    

Sayın SMM Üyemiz, Ülkemizde son dönemde hızlı değişimler ve altüst oluşlar yaşanırken sizlerle üye toplantılarında, belge yenilerken, mesleki denetim yaparken veya seminerlerde-eğitimlerde bir araya geliyoruz. Çoğu zaman bu buluşmalarda gerçekleşemeyebiliyor. Ancak meslektaşınız ve meslek odamızın sizler gibi bir üyesi olarak önümüzdeki günlerde karşı karşıya kalacağımız sıkıntıları önceden haber vermek ve bu sıkıntıları ancak birlikte aşabileceğimizi bildirmek için bu mektubu kaleme aldık.

TMMOB TORBAYA SIĞMAZ YÜRÜYÜŞÜ 15.07.2013

    

TBMM’den gece yarısı geçirilen torba yasa ile TMMOB ve bağlı odalarının yetkilerinin hukuk dışı bir şekilde sınırlandırılması girişimine karşı mühendis, mimar ve şehir plancıları sokağa çıktı. Torba Yasa’nın ve Gezi Parkı Direnişi sonrasındaki gözaltıların protesto edildiği eylemde, Elektrik Mühendisleri Odası da Yönetim Kurulu üyeleri, şube yöneticileri, üyeleri ve çalışanlarıyla birlikte yer aldı. Kızılay’da polis engeli altında gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Güvenpark’ta toplanan katılımcılara TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı seslenirken, TMMOB’nin demokrasi mücadelesinin süreceği vurgulandı.

TORBACI AKP TMMOB`DEN VE MESLEĞİMİZDEN ELİNİ ÇEK 11.07.2013

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı yaptığı açıklamada, Meclis`te dün gece yarısı (9 Temmuz 2013) Torba Yasa`ya eklenen madde ile TMMOB‘nin asli görevi olan mesleki denetimin ortadan kaldırmaya çalışıldığını belirterek, AKP`nin rant oyunlarına engel olarak gördüğü TMMOB‘yi bertaraf etmeye çalıştığını vurguladı. Anayasaya rağmen yetki gaspı yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, `TMMOB asla ‘Padişahım çok yaşa` diyenlerle saf tutmayacaktır, ‘Kral çıplak` demeyi ısrarla sürdürecektir` denildi.

TÜRKİYE, AKP FAŞİZMİNE DİRENİYOR 03.06.2013

    

Elektrik Mühendisleri Odası 43. Dönem Yönetim Kurulu, Taksim Gezi Parkı Direnişi‘ne ve ardından kentlere yayılan gösterilere karşı polis eliyle yürütülen saldırılara tepki göstererek, yazılı bir açıklama yaptı. `Ağır polis şiddeti nedeniyle yurttaşlarımız yaralanırken; gösteri, toplanma ve ifade özgürlüğüne yönelik müdahaleler, askeri darbe dönemlerini aratırcasına iletişim ve ulaşım özgürlüğünün kesilmesine kadar uzandı. Kentlerde adeta adı konulmamış sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı` denilen açıklamada AKP iktidarının faşizan uygulamaları eleştirildi.

SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPAN İKTİDAR REYHANLI’NIN HESABINI VERMELİDİR… SAVAŞA HAYIR! 14.05.2013

    

Elektrik Mühendisleri Odası 43. Dönem Yönetim Kurulu, Reyhanlı`da yaşanan gelişmeler üzerine yazılı bir açıklama yaparak, ülkemizin savaş bataklığına sokulmak istenmesine tepki gösterdi. Açıklamada, Reyhanlı`daki gelişmelere ilişkin yayın yasağı getirilmesi de protesto edilirken, savaş politikalarına son verilmesi istendi.

ELEKTRİK PROJELERİNİN ONAYI İLE İLGİLİ DANIŞTAY KARARI 02.01.2013

    

03.04.2012 tarhili 28253 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yapı Denetim Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 2.maddesi ile Yapı Denetim Uygulama Yönetmeliğinin 5. maddesine eklenen ç bendinin iptali ve yürütmeyi durdurulması istemi ile EMO tarafından Çevre ve Şehirçilik Bakanlığı`na açılan davada Danıştay 6. Dairesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Karar metnine yazının devamında ulaşabilirsiniz.

2013 YILI EN AZ ÜCRET TANIMLARI YAYINLANDI 23.11.2012

    

2013 yılı En Az Ücretleri ile ilgili genel kurallar 23-24-25 Mart 2012 tarihli Elektrik Mühendisleri Odasi 43. Olagan Genel Kurulu`nun verdigi yetki ve 09.12.2010 tarih ve 27780 sayili Resmi Gazete`de yayimlanarak yürürlüge giren Türk Mühendis Ve Mimar Odalari Birligi Elektrik Mühendisleri Odasi En Az Ücret Ve Mesleki Denetim Uygulama Esaslari Yönetmeligi`nin 6. Maddesi uyarinca EMO Yönetim Kurulu`nun 18.11.2012 tarih ve 43/24 sayili toplantisinda kabul edilmis ve 01.01.2013 tarihi itibariyle yürürlüge girmistir.

EMO, ESM VE TES-İŞ DİYARBAKIR YÖNETİCİLERİNE SÜRGÜN 23.10.2012

    

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş`de yapılan sürgünlürle emek ve meslek örgütleri hedef alındı. Elektrik Mühendisleri Odası 43. Dönem Yönetim Kurulu, yaptığı yazılı açıklama ile sürgünlerin arkasında yatan gerçekleri kamuoyuyla paylaştı. `Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’de usulsüzlük ve yolsuzlukların üzeri sürgünlerle örtülmeye çalışılıyor` denilen açıklamada, sürgün kararları protesto edilerek geri alınması talep edildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından erişebilirsiniz.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ`NİN YENİ SAYISI YAYIMLANDI 07.10.2012

    

Elektrik Mühendisleri Odası`nın (EMO) 1956`dan bu yana yayımladığı Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin 445. sayısı okuyucusu ile buluştu. Yenilen yüzü ve içeriği ile okuyucunun beğenisine sunulan bu sayıda `İşçi Sağlığı ve Güvenliği` konusu dosya olarak işleniyor.

ÜLKEDE, BÖLGEDE, DÜNYADA BARIŞ... BARIŞ HEMEN ŞİMDİ! 06.10.2012

    

İçlerinde Elektrik Mühendisleri Odası`nın da yer aldığı TMMOB`ye bağlı 22 oda, Suriye`de yaşanan iç savaş ve Türkiye ile artan gerilim üzerine savaşa karşı olduklarını deklare eden ortak basın açıklaması yaptılar.

 


BÜLENT PALA İLE TÜRKİYE`NİN ENERJİ GÜNDEMİ

21.03.2022
 


Çok Okunanlar


ROZET TAKMA TÖRENİ YAPILDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.