MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DENİZLİ ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 DENİZLİ   MUĞLA   UŞAK 
 

 
YEKSEM BANNER
 

EMO Denizli Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 13

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 14  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB VE EMO ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE 24.11.2015

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, TMMOB 4. Kadın Kurultayı ve sonrasında yaşanan gelişmeler ile ilgili olarak, TMMOB ve EMO örgütlülüğüne yönelik yazılı bir açıklama yayımladı. Yandaş basında yer alan gerçek dışı ifadelere tepki gösterilirken, tartışmaların ülkenin karanlık gidişatı karşısında toplumsal muhalefetin önemli dinamiklerinden olan TMMOB`ye zarar vermemesi için ortak bir `emek, demokrasi ve eşitlik` mücadelesinde buluşulması çağrısı yapıldı. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından erişebilirsiniz.

2016 YILI SMM BAŞVURULARI BAŞLIYOR 18.11.2015

    

Serbest müşavir mühendis (SMM) olarak çalışan EMO üyeleri için SMM yenileneme başvuruları 23 Kasım 2015 tarihinden itibaren alınmaya başlanacak. Elektrik Mühendisleri Odası’nca belirlenen 2016 yılı en az ücretleri de açıklandı. SMM başvuru koşulları ve an az ücretler yayını elektronik ortamda üyelerin ulaşımına açıldı.

İNADINA BARIŞ 10.10.2015

    

Ankara`da bugün yapılacak `Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi`nin buluşma ve toplanma alanı olan Ankara Tren Garı bölgesinde gerçekleştirilen bombalı saldırıda, ilk resmi rakamlara göre 30 yurttaşımız yaşamını yitirmiş, 126 kişi de yaralanmıştır. Günler öncesinden yapılacağı belli olan, izinleri alınmış mitingde can güvenliği sağlanmamıştır. Saldırı sonrasında ise tam bir kaos oluşmuştur. Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi`ne yapılan saldırıları kınıyoruz.Saldırıları önlemeyen sorumlular derhal görevden alınmalı; İçişleri Bakanı başta olmak üzere Bakanlar Kurulu istifa etmelidir.

EMO-GENÇ ÜYELERİMİZE YÖNELİK BİLGİSAYAR DESTEKLİ PROJE ÇİZİMİ 29.09.2015

    

EMO-GENÇ ÜYELERİMİZE YÖNELİK BİLGİSAYAR DESTEKLİ PROJE ÇİZİM KURSU VERİLECEKTİR.

1 MAYIS BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ DENİZLİ`DE COŞKUYLA KUTLANDI 05.05.2015

    

İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs ta kentlerde alanlara çıkan emekçiler işsizliğe, sendikasızlaştırmaya, taşeronlaşmaya, iş cinayetlerine, kötü çalışma koşullarına karşı taleplerini sloganlarla, taşıdıkları pankartlarla alanlarda dile getirdi. Denizli`de saat 13:00 da Çınar Meydanından miting alanına kadar yürüyüş düzenlendi ve ardından miting alanında 1 mayıs kutlaması yapıldı.

1 MAYISTA ALANLARDAYIZ 30.04.2015

    

Elektrik Mühendisleri Odası, başta İstanbul Taksim olmak üzere ülkenin dört bir yanında 1 Mayısta meydanlarda olacak. 1 Mayıs Mitingi toplanma yeri ve saatleri; Muğla Menteşe için saat 11.00 de Tansaş önünden, Denizli için saat 13.00 de Delikliçınar Meydanından başlayacak.

SMM’LERE İŞYERİ AÇMA RUHSAT ZORUNLULUĞU KALDIRILDI 24.04.2015

    

Elektrik Mühendisleri Odası olarak TBMM’deki girişimlerimiz sonucunda 23 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Torba Kanun’da yapılan düzenleme ile Serbest Müşavir Mühendis (SMM) olarak hizmet üreten üyelerimizden Büro Tescil belgesi sahibi olanların işyeri açma ruhsatı alma zorunluluğu kaldırıldı.

EMO’DAN AKKUYU’YA SUÇ DUYURUSU 16.04.2015

    

Elektrik Mühendisleri Odası, Mersin Akkuyu’da nükleer santral kurma çalışmalarına 14 Nisan 2015 tarihinde yapılan temel atma töreni ile başlayan Akkuyu Nükleer AŞ. için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Adil yargılamayı etkileme, yanıltıcı reklam, bayrak ve tüketicinin korunması ilişkin kanunlara aykırı davranma gerekçeleriyle yapılan suç duyurusu öncesinde, Nükleer Karşıt Platformu (NKP) Ankara Yerel Bileşenleri, Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ: “PLANLAMA YOK, ELEKTRİK YOK!” 13.04.2015

    

Elektrik Mühendisliği Dergisi’nin 453. sayısı “Planlama Yok, Elektrik Yok!” kapağı ile okuyucusuyla buluştu. Enerji planlamasının dosya konusu olarak belirlendiği sayıda, elektrik alanına ilişkin temel sorunlara ışık tutulmaya çalışılıyor. Elektrik kesintisi öncesinde hazırlanan 453. sayının dosya konusu, elektrik kesintisinde etkili olduğu ortaya çıkan özelleştirme ve piyasalaştırma faaliyetlerin sistemde yarattığı tahribatı ve planlama eksiğini gözler önüne seriyor. Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin 453. sayısına ilişkin ayrıntılı bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO`DAN ENERJİ BAKANI`NA: KOLTUĞUNU BIRAK ARTIK! 08.04.2015

    

EMO Yönetim Kurulu, Enerji Bakanı`nın son açıklamalarını ve TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır`ın istifasını değerlendiren yazılı bir açıklama yaptı. Bugüne kadar karanlık günün arkasındaki teknik boyutları kamuoyu ile paylaşan EMO`nun bugünkü açıklamasında karanlık gündeki `tesadüfleri` sorgulayan enerji sisteminin bütününe yönelik sorunlar ortaya konuluyor. Yeniden kamulaştırma talep edilen açıklamada, elektrik hizmetinin siyasal ya da ticari çıkarların ötesinde kamu yararını gözeten yapılanmaların olduğu özerk bir işleyişe teslim edilmesi istendi. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından erişebilirsiniz.

KAYIP VE KAÇAK HEDEFİNİ YÜKSELT, YURTTAŞIN CEBİNDEN MİLYARLARI ÇEK 23.02.2015

    

Elektrik Mühendisleri Odası, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 2013, 2014 ve 2015 yılları için 5 bölgenin kayıp ve kaçak hedeflerinde artırıma gitmesinin yurttaşlara maliyetini hesapladı. Yargıtay`ın haksız yere tahsil edildiği kararına karşın AKP iktidarının yasalaştırmaya çalıştığı kayıp ve kaçak bedelinde EPDK`nın yetkisi olmadan yaptığı artırımın sonuçlarına ilişkin EMO`nun ayrıntılı çalışmasını içeren basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İKTİDARIN FAŞİZAN YASA ARAYIŞI PROTESTO EDİLDİ 19.02.2015

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, 18 Şubat 2015 tarihinde TBMM Dikmen Kapısı önünde kitlesel ortak bir basın açıklaması düzenleyerek, TBMM’de büyük tartışmalarla görüşülen İç Güvenlik Paketi olarak bilinen polise olağanüstü yetkiler veren düzenleme girişimine ve milletvekillerine yapılan saldırıya tepki gösterdiler.

YASTA DEĞİL İSYANDAYIZ! 18.02.2015

    

Elektrik Mühendisleri Odası Kadın Komisyonu, Mersin`in Tarsus İlçesi`nde vahşice öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan cinayetinin arkasında yatan politik arka plana tepki gösteren yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, kadın cinayetlerinin politik olduğunun altı çizildi. Kadın cinayetlerine yönelik katilleri mazur göstermeye çalışan ifadelere ve kadınları suçlayıcı söylemlere tepki gösteren açıklamada, kadın cinayetlerinin önlenmesi için talepler sıralanırken, `gerçek adalet` istendi. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından erişebilirsiniz.

TMMOB`DAN `OLAĞANÜSTÜ` DİRENİŞ 16.02.2015

    

AKP iktidarının çıkarmak istediği torba yasa ile parçalayıp etkisizleştirmeye çalıştığı TMMOB, 2 aydır sürdürdüğü kampanyanın ardından 9 Şubat’ta Türkiye’nin 4 bir yanında başlattığı yürüyüşleri Ankara’da Olağanüstü Genel Kurul ile taçlandırdı. TMMOB Türkiye’nin dört bir yanından gelen üyeleri ve yaşam alanlarına sahip çıkan yurttaşlardan aldığı güçle teslim olmayacağını sokaklarda haykırdı. Sloganlar, alkışlar, ıslıklar eşliğinde yürüyen binlerce TMMOB üyesi ve TMMOB dostu katılımcılar, Güvenpark’ta Milli Müdafaa Caddesi’nde AKP’nin müdahalesine karşı tek yürek olup, TMMOB Olağanüstü Genel Kurul sonuç bildirgesini okudular.

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİ İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ 11-12-13 AĞUSTOS 2015 DE ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ. 07.02.2015

    

ŞUBEMİZDE 11-12-13 AĞUSTOS 2015 TARİHLERİNDE MİSEM KAPSAMINDA`YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİ İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ` DÜZENLENDİ. EĞİTMEN: ABDULLAH ŞAVKLI (EMO DENİZLİ ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI)

EMO`DAN YATAĞAN ÖZELLEŞTİRMESİNE DAVA 25.09.2014

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Yatağan Termik Santralı`nın özelleştirmesine karşı Danıştay`a başvurdu. Santralın kömür madenleriyle birlikte özelleştirme ihalesinin onaylanmasına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu kararının, hukuka ve kamu yararına aykırı olduğu gerekçesiyle iptali ve yürütmesinin durdurulması istendi.

SMM ÜYELERİMİZE 29.07.2013

    

Sayın SMM Üyemiz, Ülkemizde son dönemde hızlı değişimler ve altüst oluşlar yaşanırken sizlerle üye toplantılarında, belge yenilerken, mesleki denetim yaparken veya seminerlerde-eğitimlerde bir araya geliyoruz. Çoğu zaman bu buluşmalarda gerçekleşemeyebiliyor. Ancak meslektaşınız ve meslek odamızın sizler gibi bir üyesi olarak önümüzdeki günlerde karşı karşıya kalacağımız sıkıntıları önceden haber vermek ve bu sıkıntıları ancak birlikte aşabileceğimizi bildirmek için bu mektubu kaleme aldık.

TMMOB TORBAYA SIĞMAZ YÜRÜYÜŞÜ 15.07.2013

    

TBMM’den gece yarısı geçirilen torba yasa ile TMMOB ve bağlı odalarının yetkilerinin hukuk dışı bir şekilde sınırlandırılması girişimine karşı mühendis, mimar ve şehir plancıları sokağa çıktı. Torba Yasa’nın ve Gezi Parkı Direnişi sonrasındaki gözaltıların protesto edildiği eylemde, Elektrik Mühendisleri Odası da Yönetim Kurulu üyeleri, şube yöneticileri, üyeleri ve çalışanlarıyla birlikte yer aldı. Kızılay’da polis engeli altında gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Güvenpark’ta toplanan katılımcılara TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı seslenirken, TMMOB’nin demokrasi mücadelesinin süreceği vurgulandı.

TORBACI AKP TMMOB`DEN VE MESLEĞİMİZDEN ELİNİ ÇEK 11.07.2013

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı yaptığı açıklamada, Meclis`te dün gece yarısı (9 Temmuz 2013) Torba Yasa`ya eklenen madde ile TMMOB‘nin asli görevi olan mesleki denetimin ortadan kaldırmaya çalışıldığını belirterek, AKP`nin rant oyunlarına engel olarak gördüğü TMMOB‘yi bertaraf etmeye çalıştığını vurguladı. Anayasaya rağmen yetki gaspı yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, `TMMOB asla ‘Padişahım çok yaşa` diyenlerle saf tutmayacaktır, ‘Kral çıplak` demeyi ısrarla sürdürecektir` denildi.

TÜRKİYE, AKP FAŞİZMİNE DİRENİYOR 03.06.2013

    

Elektrik Mühendisleri Odası 43. Dönem Yönetim Kurulu, Taksim Gezi Parkı Direnişi‘ne ve ardından kentlere yayılan gösterilere karşı polis eliyle yürütülen saldırılara tepki göstererek, yazılı bir açıklama yaptı. `Ağır polis şiddeti nedeniyle yurttaşlarımız yaralanırken; gösteri, toplanma ve ifade özgürlüğüne yönelik müdahaleler, askeri darbe dönemlerini aratırcasına iletişim ve ulaşım özgürlüğünün kesilmesine kadar uzandı. Kentlerde adeta adı konulmamış sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı` denilen açıklamada AKP iktidarının faşizan uygulamaları eleştirildi.

 


BÜLENT PALA İLE TÜRKİYE`NİN ENERJİ GÜNDEMİ

21.03.2022
 


Çok Okunanlar


DAĞITIM ŞİRKETLERİNDE MÜHENDİS MAAŞLARI ERİDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.