MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 36  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ÇERNOBİL’İN 36. YILINDA NÜKLEERSİZ YAŞAMAK İSTİYORUZ! 25.04.2022

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Çernobil felaketinin 36. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Nükleer santralların barındırdığı risklere vurgu yapılan açıklamada, insanlara, çevreye ve doğaya zarar veren yatırımlardan vazgeçilerek, kamusal politikaların acilen devreye sokulması çağrısında bulunuldu. “Nükleer santrallar ihtiyaç değil, küresel sermaye bağlantılı siyasi bir tercihtir. Devletin başta gelen görevlerinden birinin halkın güvenliğini sağlamak olduğu ve güvenli bir yaşam sürmenin de temel bir insan hakkı olduğu unutulmamalıdır” denilen açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ÖZELLEŞTİRMENİN SONU KARANLIK OLDU, TEK ÇÖZÜM KAMULAŞTIRMA 22.04.2022

    

EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu’nca, yüksek elektrik zamlarının ardından vatandaşların faturalarını ödeyemez hale gelmesi ve yaşanan kesintiler ile ilgili yapılan açıklamada, elektrik alanındaki özelleştirme ve piyasalaştırma uygulamalarının maliyetinin karşılanamaz noktaya geldiği belirtildi. Açıklamada, Türkiye’nin 2001 yılından sonra ağırlaşan neoliberal tahribatı tersine çevirmek için artık bekleme lüksü olmadığı vurgulanarak, köklü çözüm için kamulaştırma programı oluşturulması çağrısı yapıldı.

SİNOP NGS ÇED DAVASI DANIŞTAY’A TAŞINDI 21.04.2022

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Bileşenleri, Sinop Nükleer Güç Santralı Çevresel Etki Değerlendirmesi raporunun iptali istemini reddeden Samsun 3. İdare Mahkemesi’nin kararına karşı temyiz başvurusu yaptı. Dava dilekçesinde davanın haklılığının bilirkişi raporuyla kanıtlandığı, somut verilere rağmen Mahkeme’nin öznel değerlendirmelerde bulunduğu vurgulandı. Konuyla ilgili basın bültenine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

NÜKLEER ÇÖZÜM DEĞİL RİSK 20.04.2022

    

EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu, son aylarda birincil enerji kaynaklarındaki fiyat artışlarıyla ortaya çıkan enerji krizine karşı, nükleer enerjinin çözüm olarak sunulması konusunda açıklama yaptı. Avrupa’da nükleer santralların kapatılmalarının ertelenmesi tartışmalarının, büyük ölçüde Rusya’ya bağımlı oldukları doğalgazın payının sınırlandırılması fikri etrafında şekillendiği, ülkemizdeki nükleer santralın ise zaten bütünüyle Rusya’ya bağımlı olduğu vurgulanan açıklamada, “Rusya’ya olan petrol, doğalgaz ve ithal kömür bağımlılığımızın yanına nükleerin de eklenmesi, arz güvenliğinin yanında ülke güvenliği için de risk yaratacaktır” uyarısı yapıldı.

EMO 48. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI 17.04.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) 9-10 Nisan 2022 tarihlerinde yapılan 48. Olağan Genel Kurulu’nda seçilen Yönetim, Onur ve Denetleme kurulları, 16 Nisan 2022 tarihinde düzenlenen törenle göreve başladı. Yapılan görev dağılımıyla EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş olurken, Mehmet Orak Başkan Yardımcısı, Eylem Ölmezoğlu Yazman, Mehmet Mazmanoğlu Sayman; Ogün Sıy, Tayfun İşbilen ve Mehmet Özdağ da Yönetim Kurulu Üyesi olarak belirlendiler. Konuyla ilgili basın bültenimize yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR 07.04.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 48. Olağan Genel Kurulu, TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi’nde 9-10 Nisan 2022 tarihlerinde yapılacak.

EMO HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ KAYIHAN PALA’YA VERİLECEK 04.04.2022

    

Kaçak elektrik kullanımına karşı mücadele ederken hain bir saldırıda katledilen EMO Üyesi Hasan Balıkçı’nın adını ve mücadelesini yaşatmak için her 2 yılda bir verilen Onur Ödülü’ne bu yıl Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala değer görüldü. “Bilgi ve birikimini kamu çıkarları lehine kullanması; mesleki ve demokratik hakların korunması için mücadele etmesi” nedeniyle ödüle değer görülen Kayıhan Pala’ya plaketi, EMO’nun 48. Olağan Genel Kurulu’nda sunulacak.

SİNOP’TA NÜKLEER SANTRAL İSTEMİYORUZ! 25.03.2022

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Bileşenleri, Sinop Nükleer Güç Santralı Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporuna karşı açılan ve 28 Mart 2022 tarihinde Samsun 3. İdare Mahkemesi’nde görülecek karar duruşması öncesinde, 26 Mart 2022 tarihinde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirecektir. Konuyla ilgili basın duyurusuna yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM’DA KAMU ZARARI VATANDAŞIN SIRTINA 12.03.2022

    

EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu, Türk Telekom’un Türkiye Varlık Fonu’nca satın alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, kurumun özelleştirilme kararı, satış süreci, temettülerle içinin boşaltılması, bankalara devri ve TVF’ye satışının tamamında hata, şeffaflık noksanlığı, usulsüzlük ve neticesinde açık kamu zararı olduğunu bildirdi. Açıklamada, “Sürecin başından beri yaşanan tüm yolsuzluk ve usulsüzlüklere göz yuman, denetim ve müdahale yetkisini kullanmayan siyasi iktidar başta olmak üzere kamu adına TT’de yöneticilik yapan tüm sorumlular bu konuda hesap vermelidir” denildi.

FUKUŞİMA’NIN 11. YILINDA NÜKLEER FACİALAR SON BULSUN! 10.03.2022

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Fukuşima Nükleer Santral kazasının 11. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Nükleer santrallerin barındırdığı yaşamsal risklere dikkat çekilen açıklamada “Fukuşima felaketinde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyor, barış içinde silahsız ve nükleersiz bir dünyada yaşamak umuduyla, kamusal kaynaklarımızın artık yaşamsal ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz duruma gelen yoksul halkımıza ayrılmasını, nükleer santral projelerinden iptal edilerek, Nükleer Düzenleme Kurumu’nun acilen kapatılmasını istiyoruz” denildi.

AYRIMCILIĞA HAYIR, DAYANIŞMA YAŞATIR 08.03.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu’nca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yapılan açıklamada, “kadına karşı her türlü ayrımcılığın ortadan kalktığı, kadının birey olarak var olduğu, özgürlüklerinin kısıtlanmadığı, şiddettin ve istismarın önlendiği, barışın sağlandığı bir dünya” talebi dile getirildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ZAPORİJYA NÜKLEER SANTRALİ’NİN HEDEF ALINMASINI KINIYORUZ! 05.03.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, Rusya’nın Ukrayna’da bulunan Zaporijya Nükleer Santrali’ne saldırmasına ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Nükleer santrale yapılan saldırının kınandığı açıklamada “Ülkemizi yönetmekte olan, 20 yıllık iktidarı boyunca nükleer santral kurma hayali kuran siyasi iktidarı sorumluluğa davet ediyor, Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaştan çıkartması gereken sonucu göz önünde bulundurarak, Mersin Akkuyu’da Rusya tarafından inşa edilen nükleer güç santralinin ve santral projelerinin derhal durdurulmasını, ülkemizin nükleer silahlardan arındırılmasını istiyoruz” denildi.

EMO ELEKTRİK ZAMMININ İPTALİ İÇİN DAVA AÇTI 04.03.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlanan zamlı elektrik tarifesi ile kademe değişikliği yapılmasına ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kararlarının iptal edilmesi için yargı yoluna başvurdu. Dava dilekçesinde, söz konusu kurul kararlarının hukuk güvenliği ve hukuki belirlilik ilkelerine aykırılık oluşturduğu vurgulandı.

GÜVENLİ VE GÜVENCELİ ÇALIŞMA HAKKIMIZ! 03.03.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, 3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, iş cinayetleri ve kazalarının önlenmesi için yapılması gerekenlere dikkat çekti. Açıklamada, “İş cinayetlerinin hesabının sorulması ve iş kazası adı altında katliamlara son verecek her türlü düzenlemenin yaşama geçirilmesi” istendi.

SAVAŞA VE NÜKLEER DÜZENLEME KANUNU’NA HAYIR! 02.03.2022

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Bileşenleri, 1 Mart 2022 tarihinde Nükleer Düzenleme Kanunu Teklifi’nin TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda kabul edilmesine ilişkin bir basın açıklaması yaptı. “Geçmişi defolu, geleceği şüpheli nükleer mevzuat ülkemizin felaketi olabilir” denilen açıklamada nükleer santral projelerinin iptal edilmesi, Nükleer Düzenleme Kurulu’nun kapatılması istendi.

ENERJİ ZİRVESİ BEKLENTİLERİ KARŞILAMADI… İKTİDAR ÇARESİZ KALDI! 15.02.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, yüksek elektrik faturaları konusunda düzenlenen zirveden vatandaşları rahatlatacak bir karar çıkmaması üzerine yaptığı açıklamada, iktidarın çözüm için derhal harekete geçmesi ve öncelikle elektrik fiyatlarına yapılan zamların geri alınması gerektiğini bildirdi. Özelleştirme ve serbestleştirme politikalarının oluşturduğu vahşi piyasa yapısına işaret edilen açıklamada, “Köklü çözüm; kamusal hizmetlerin kamu eliyle verilmesidir” denildi.

ISPARTA - YIL 2022 VE BİR KENT DONDU! 06.02.2022

    

EMO`nun Isparta’daki elektrik kesintileriyle ilgili yaptığı açıklamada, sadece elektrik dağıtım şebekesinde değil iletim şebekesinde de hasarlar oluştuğunun anlaşıldığı, bu durumun da ağır kış koşullarına uygun enerji nakil hattı tasarımının yapılmadığını gösterdiği bildirildi. Kesintinin sebeplerinin şeffaf bir şekilde incelenmesi ve ihmali görülenler hakkında yaptırım uygulanması istenen açıklamada, “Isparta Vakası ve eldeki bilgiler doğrultusunda TEİAŞ’ın özelleştirilmesinden vazgeçildiği derhal kamuoyuna ilan edilmelidir” denildi.

ENERJİMİZİ YURTDIŞINDA BİR VANAYA BAĞIMLI HALE GETİREN POLİTİKALARA İTİRAZ EDİYORUZ 22.01.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu’nca, doğalgaz temininde yaşanan kısıntıyla ilgili yapılan açıklamada, “Enerjide temel politika verimlilik yerine ithal fosil yakıt tüketimi olarak belirlenirse, bir vanaya ve o vanayı tutan ele muhtaç olunması kaçınılmazdır” denildi. Açıklamada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın enerji tüketim miktarıyla övünmeyi bırakıp, enerji verimliliği politikalarını bir an önce uygulaması gerektiği belirtildi.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE TASARRUFU PİYASALAŞTIRMA UYGULAMALARIYLA SAĞLANAMAZ 14.01.2022

    

EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu’nca yapılan açıklamada, Enerji Verimliliği Haftası’nın zam gölgesi altında karşılandığı belirtilerek, verimlilik ve tasarrufun `piyasalaştırma ve pahalı enerji` uygulamalarıyla sağlanmasına yönelik politikalardan vazgeçilmesi istendi. Göstermelik kampanyaların ötesinde verimliliğin gerçek ekonomik çözümlerle ele alınması gerektiği vurgulanarak, “Bakanlığın ‘Aklınla Verimli Yaşa’ şeklindeki kampanya sloganının aksine halkımız aklını verimliliğe değil, nereden kısıntı yapabileceğine yormaktadır” denildi.

TMMOB 13. ENERJİ SEMPOZYUMU SONUÇ BİLDİRGESİ 13.01.2022

    

TMMOB adına Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından “Enerji, Yaşam ve Demokratikleşme” ana temasıyla 9-11 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen “TMMOB 13. Enerji Sempozyumu”nun Sonuç Bildirgesi yayımlandı. Bildirgede, “Kaliteli, sürekli, ulaşılabilir ve ucuz; yerli istihdam ve yerli üretimi önemseyen, insanımıza odaklı enerji politikalarının öncelikli ve acil olarak ele alınması ve uygulanması gerekmektedir” denildi.

 


TELE 1- ANA HABER

06.10.2023
 


Çok Okunanlar


TMMOB 14. ENERJİ SEMPOZYUMU

TMMOB 14. ENERJİ SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

14. ULUSLARARASI ELECO 2023 KONFERANSI

TMMOB 8. KADIN KURULTAYI

“HARMONİK ÖLÇÜMLERİ PRATİK TAVSİYELERİ” SEMİNERİ

TMMOB 14. ENERJİ SEMPOZYUMU BİLDİRİ ÖZETLERİ KİTABI ÇIKTI

“ESKİŞEHİR DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE BIM ZİRVESİ”

KIBRIS ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI HEYETİNDEN ODAMIZA ZİYARET

TMMOB 8. KADIN KURULTAYI YAPILDI

TMMOB SANAYİ KONGRESİ 15-16 ARALIKTA DÜZENLENECEK

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.