MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 36  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

RANTI DEĞİL, BİLİM VE ODTÜ ORMANI’NI SAVUNUYORUZ 28.07.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 48. Dönem Yönetim Kurulu, ODTÜ Ormanı`ndan geçmesi planlanan yol projesi için belediyenin iş makineleri ile ODTÜ arazisine girmesine karşı açıklama yaptı. Söz konusu projenin uygulanması halinde ODTÜ Ormanı’nın kaybedileceği ve önemli bir ekosistemin ranta teslim edileceği belirtilen açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bilime, doğaya ve Ankara’nın ciğerlerine sahip çıkmaya ve iş makinalarını ODTÜ Ormanı’ndan çekmeye çağrıldı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ`NDEN VAZGEÇMİYORUZ! 27.07.2022

    

Danıştay 10. Dairesi, İstanbul Sözleşmesi`nin feshine ilişkin Cumhurbaşkanı kararının iptali istemini, 2`ye karşı 3 oyla reddetti. Sözleşmeyi savunan binin üzerindeki avukat mahkeme sürecinde, İstanbul Sözleşmesi’nin temel haklara ilişkin ve uluslararası nitelikte olması nedeniyle kanun yapıcılığı, değişimi ve kaldırma yetkilerinin TBMM’ye ait olduğu ve yasamanın yetkilerinin tek başına Cumhurbaşkanına verilemeyeceği konusunda ortaklaşmıştı. Danıştay’daki duruşmalarda tarihe önemli notlar düşüldü. EMO Kadın Komisyonu olarak, bu noktaları bir kez daha vurgulamak istiyoruz ve İSTANBUL SÖZLEŞMESİ`NDEN VAZGEÇMİYORUZ.

OECD VERİLERİ ZAM GEREKÇELERİNİ YALANLIYOR 20.06.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) OECD verilerini esas alarak yaptığı çalışma, iktidarın ülkemizdeki enerji zamlarının, yurtdışında oluşan maliyet artışlarından kaynaklandığı ve yurttaşlara yansımasının düşük seviyede tutulduğuna yönelik iddialarının doğru olmadığını ortaya koydu. Diğer OECD ülkelerindeki tüketicilerin bahsi geçen artışlardan aynı şekilde etkilenmediği görülürken, enerji krizinin yaşandığı Temmuz 2021-Nisan 2022 arasındaki dönemde Türkiye’de OECD ortalamasının 4 katı daha fazla zam yapıldığı saptandı.

ZAM ZEMBEREĞİ BOŞALDI 01.06.2022

    

Elektrik tarifelerinde otomatik fiyatlandırma mekanizması gereği Temmuz’da beklenen zam, 1 ay öne çekilerek 1 Haziran’dan geçerli olmak üzere yapıldı. Son 1 yılda konutlar için zam oranı yüzde 82’ye ulaşırken, 4 kişilik bir ailenin asgari 230 kWh’lik tüketim üzerinden elektrik faturası 332.5 TL’ye yükseldi. Elektrik Mühendisleri Odası’nın yeni zamlar ile ilgili basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EPDK ENFLASYONU KÖRÜKLEMEYE DEVAM EDİYOR 30.05.2022

    

Yalnızca yüksek tüketimli sanayi kuruluşlarını etkileyen son kaynak tarifesi için belirlenen sınır limit, Temmuz ayından itibaren 1 milyon kilovatsaate (kWh) düşürüldü. Böylece orta ve hatta küçük ölçekli sanayi kuruluşları ve ticarethaneler de “karaborsa” olarak tabir edilen spot piyasada oluşan rakamlar üzerinden fatura ödemeye başlayacak. Aynı ay içinde elektrik üretim şirketlerinin “karaborsadaki” üst sınırı ise 2 kez yükseltildi. Yaz aylarında tüketimin de artmasıyla “karaborsa” fiyatları yükselecek, maliyetleri artan sanayi ve ticarethaneler kaçınılmaz olarak yurttaşlara sundukları mal ve hizmetlere zam yapacaktır.

YARGI YANGIN GÜVENLİĞİ İÇİN SON NOKTAYI KOYDU 27.04.2022

    

EMO’nun, yangın algılama ve uyarı sistemlerinin binaların yüksekliği ya da alanlarına bakılmaksızın özellikle kamuya açık, toplu yaşanan yerlerde yapılmasının zorunlu olduğu yönündeki itirazı, 14 yıllık hukuk mücadelesinin ardından yargı tarafından da onaylandı. Yakın dönemde Bursa’da bir hastanede, Adana’da da özel bir yurtta çıkan ve pek çok canın yitirilmesine neden olan faciaların tekrarlanmaması için ilgili yönetmelik değişikliği konusunda yetkilileri göreve çağırıyoruz.

ÇERNOBİL’İN 36. YILINDA NÜKLEERSİZ YAŞAMAK İSTİYORUZ! 25.04.2022

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Çernobil felaketinin 36. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Nükleer santralların barındırdığı risklere vurgu yapılan açıklamada, insanlara, çevreye ve doğaya zarar veren yatırımlardan vazgeçilerek, kamusal politikaların acilen devreye sokulması çağrısında bulunuldu. “Nükleer santrallar ihtiyaç değil, küresel sermaye bağlantılı siyasi bir tercihtir. Devletin başta gelen görevlerinden birinin halkın güvenliğini sağlamak olduğu ve güvenli bir yaşam sürmenin de temel bir insan hakkı olduğu unutulmamalıdır” denilen açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ÖZELLEŞTİRMENİN SONU KARANLIK OLDU, TEK ÇÖZÜM KAMULAŞTIRMA 22.04.2022

    

EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu’nca, yüksek elektrik zamlarının ardından vatandaşların faturalarını ödeyemez hale gelmesi ve yaşanan kesintiler ile ilgili yapılan açıklamada, elektrik alanındaki özelleştirme ve piyasalaştırma uygulamalarının maliyetinin karşılanamaz noktaya geldiği belirtildi. Açıklamada, Türkiye’nin 2001 yılından sonra ağırlaşan neoliberal tahribatı tersine çevirmek için artık bekleme lüksü olmadığı vurgulanarak, köklü çözüm için kamulaştırma programı oluşturulması çağrısı yapıldı.

SİNOP NGS ÇED DAVASI DANIŞTAY’A TAŞINDI 21.04.2022

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Bileşenleri, Sinop Nükleer Güç Santralı Çevresel Etki Değerlendirmesi raporunun iptali istemini reddeden Samsun 3. İdare Mahkemesi’nin kararına karşı temyiz başvurusu yaptı. Dava dilekçesinde davanın haklılığının bilirkişi raporuyla kanıtlandığı, somut verilere rağmen Mahkeme’nin öznel değerlendirmelerde bulunduğu vurgulandı. Konuyla ilgili basın bültenine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

NÜKLEER ÇÖZÜM DEĞİL RİSK 20.04.2022

    

EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu, son aylarda birincil enerji kaynaklarındaki fiyat artışlarıyla ortaya çıkan enerji krizine karşı, nükleer enerjinin çözüm olarak sunulması konusunda açıklama yaptı. Avrupa’da nükleer santralların kapatılmalarının ertelenmesi tartışmalarının, büyük ölçüde Rusya’ya bağımlı oldukları doğalgazın payının sınırlandırılması fikri etrafında şekillendiği, ülkemizdeki nükleer santralın ise zaten bütünüyle Rusya’ya bağımlı olduğu vurgulanan açıklamada, “Rusya’ya olan petrol, doğalgaz ve ithal kömür bağımlılığımızın yanına nükleerin de eklenmesi, arz güvenliğinin yanında ülke güvenliği için de risk yaratacaktır” uyarısı yapıldı.

EMO 48. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI 17.04.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) 9-10 Nisan 2022 tarihlerinde yapılan 48. Olağan Genel Kurulu’nda seçilen Yönetim, Onur ve Denetleme kurulları, 16 Nisan 2022 tarihinde düzenlenen törenle göreve başladı. Yapılan görev dağılımıyla EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş olurken, Mehmet Orak Başkan Yardımcısı, Eylem Ölmezoğlu Yazman, Mehmet Mazmanoğlu Sayman; Ogün Sıy, Tayfun İşbilen ve Mehmet Özdağ da Yönetim Kurulu Üyesi olarak belirlendiler. Konuyla ilgili basın bültenimize yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR 07.04.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 48. Olağan Genel Kurulu, TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi’nde 9-10 Nisan 2022 tarihlerinde yapılacak.

EMO HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ KAYIHAN PALA’YA VERİLECEK 04.04.2022

    

Kaçak elektrik kullanımına karşı mücadele ederken hain bir saldırıda katledilen EMO Üyesi Hasan Balıkçı’nın adını ve mücadelesini yaşatmak için her 2 yılda bir verilen Onur Ödülü’ne bu yıl Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala değer görüldü. “Bilgi ve birikimini kamu çıkarları lehine kullanması; mesleki ve demokratik hakların korunması için mücadele etmesi” nedeniyle ödüle değer görülen Kayıhan Pala’ya plaketi, EMO’nun 48. Olağan Genel Kurulu’nda sunulacak.

SİNOP’TA NÜKLEER SANTRAL İSTEMİYORUZ! 25.03.2022

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Bileşenleri, Sinop Nükleer Güç Santralı Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporuna karşı açılan ve 28 Mart 2022 tarihinde Samsun 3. İdare Mahkemesi’nde görülecek karar duruşması öncesinde, 26 Mart 2022 tarihinde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirecektir. Konuyla ilgili basın duyurusuna yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM’DA KAMU ZARARI VATANDAŞIN SIRTINA 12.03.2022

    

EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu, Türk Telekom’un Türkiye Varlık Fonu’nca satın alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, kurumun özelleştirilme kararı, satış süreci, temettülerle içinin boşaltılması, bankalara devri ve TVF’ye satışının tamamında hata, şeffaflık noksanlığı, usulsüzlük ve neticesinde açık kamu zararı olduğunu bildirdi. Açıklamada, “Sürecin başından beri yaşanan tüm yolsuzluk ve usulsüzlüklere göz yuman, denetim ve müdahale yetkisini kullanmayan siyasi iktidar başta olmak üzere kamu adına TT’de yöneticilik yapan tüm sorumlular bu konuda hesap vermelidir” denildi.

FUKUŞİMA’NIN 11. YILINDA NÜKLEER FACİALAR SON BULSUN! 10.03.2022

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Fukuşima Nükleer Santral kazasının 11. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Nükleer santrallerin barındırdığı yaşamsal risklere dikkat çekilen açıklamada “Fukuşima felaketinde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyor, barış içinde silahsız ve nükleersiz bir dünyada yaşamak umuduyla, kamusal kaynaklarımızın artık yaşamsal ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz duruma gelen yoksul halkımıza ayrılmasını, nükleer santral projelerinden iptal edilerek, Nükleer Düzenleme Kurumu’nun acilen kapatılmasını istiyoruz” denildi.

AYRIMCILIĞA HAYIR, DAYANIŞMA YAŞATIR 08.03.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu’nca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yapılan açıklamada, “kadına karşı her türlü ayrımcılığın ortadan kalktığı, kadının birey olarak var olduğu, özgürlüklerinin kısıtlanmadığı, şiddettin ve istismarın önlendiği, barışın sağlandığı bir dünya” talebi dile getirildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ZAPORİJYA NÜKLEER SANTRALİ’NİN HEDEF ALINMASINI KINIYORUZ! 05.03.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, Rusya’nın Ukrayna’da bulunan Zaporijya Nükleer Santrali’ne saldırmasına ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Nükleer santrale yapılan saldırının kınandığı açıklamada “Ülkemizi yönetmekte olan, 20 yıllık iktidarı boyunca nükleer santral kurma hayali kuran siyasi iktidarı sorumluluğa davet ediyor, Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaştan çıkartması gereken sonucu göz önünde bulundurarak, Mersin Akkuyu’da Rusya tarafından inşa edilen nükleer güç santralinin ve santral projelerinin derhal durdurulmasını, ülkemizin nükleer silahlardan arındırılmasını istiyoruz” denildi.

EMO ELEKTRİK ZAMMININ İPTALİ İÇİN DAVA AÇTI 04.03.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlanan zamlı elektrik tarifesi ile kademe değişikliği yapılmasına ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kararlarının iptal edilmesi için yargı yoluna başvurdu. Dava dilekçesinde, söz konusu kurul kararlarının hukuk güvenliği ve hukuki belirlilik ilkelerine aykırılık oluşturduğu vurgulandı.

GÜVENLİ VE GÜVENCELİ ÇALIŞMA HAKKIMIZ! 03.03.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, 3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, iş cinayetleri ve kazalarının önlenmesi için yapılması gerekenlere dikkat çekti. Açıklamada, “İş cinayetlerinin hesabının sorulması ve iş kazası adı altında katliamlara son verecek her türlü düzenlemenin yaşama geçirilmesi” istendi.

 


FATİH PORTAKAL TV- SÖZÜN ÖZÜ

24.02.2023
 


Çok Okunanlar


FATİH PORTAKAL TV- SÖZÜN ÖZÜ

GEÇİCİ BARINMA ALANLARINDA KURULACAK KONTEYNER VE ÇADIRLARDA ELEKTRİK TESİSATI

NKP BASIN TOPLANTISI: DANIŞTAY SİNOP’TA NÜKLEERE “DUR” DEDİ

NKP BİLEŞENİ KURUMLAR İLE TMMOB’YE DAYANIŞMA VE TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

KAHRAMANMARAŞ`TA DEPREMZEDELERİN ÇADIRINA SAYAÇ TAKILDIĞI İDDİASI FATURAYI KİM ÖDEYECEK? (CUMHURİYET)

TMMOB HEYETİ DEPREM BÖLGESİNDE

EMO YÖNETİM KURULU ÜYESİ MEHMET ÖZDAĞ: `BELKİ DE DEPREM SAĞLAMLAŞTIRMASI YAPILMAMIŞ, GÜÇLENDİRMEMİŞ BİNALARA BAZ İSTASYONU KURDUKLARI İÇİN BU HASARIN ALTINDAN KALKILAMAMIŞ OLDU` (ANKAHABER.NET)

SİNOP NGS’NİN ÇED KURMACASI (NEDİM BÜLENT DAMAR/BİRGÜN)

TMMOB’Lİ KADINLAR SESLENİYOR: HAYATLARIMIZI RANTIN, YAĞMANIN NESNESİNE DÖNÜŞTÜREN BU KARANLIK DÜZENİ ÖRGÜTLÜLÜĞÜMÜZLE DEĞİŞTİRECEĞİZ…

MARMARA`DA ENERJİ TESİSLERİ DEPREME HAZIRLANMALI (ANAYURT)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.