MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2021.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 270  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

GÜVENPARK İÇİN 'ANKARAM PLATFORMU'NDAN DAVA 16.05.2005

    

Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun, 04.03.2005 tarih ve 368 sayılı, “Güvenpark’a ilişkin ‘Kentsel Tasarım’ Projesi’nin yarışma yoluyla elde edilmesi ve minibüs ve otobüs durağı olarak kullanılan alanın alt kotlarında yapılaşmaya izin kararı” ile ilgili ANKARAM PLATFORMU adına Peyzaj Mimarları Odası tarafından kararın iptali istemiyle dava açılarak yargı süreci başlatılmıştır.

20. YILINDA TÜRKİYE'DE ÖZELLEŞTİRME GERÇEĞİ SEMPOZYUMU'' 11.05.2005

    

TMMOB, Türkiye'de yaşanan özeleştirme sürecini "20. Yılında Türkiye'de Özelleştirme Gerçeği Sempozyumu" ile masaya yatırıyor. 26-27 Mayıs 2005 tarihinde düzenlenecek olan sempozyumun kapsamında "Küreselleşmenin Önemli Aracı: Özelleştirme", "Yirminci Yılında Özelleştirmelerin Sorgulanması" oturumları ile "Sektör Raporları" sunumu yapılacak. Sempozyum kapsamında özelleştirme sürecinin değerlendirileceği geniş katılımlı bir de forum düzenlenecek. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

TMMOB DÜNYA KADIN YÜRÜYÜŞÜ'NÜ DESTEKLİYOR 09.05.2005

    

Eşitlik, özgürlük, adalet, dayanışma ve barış için yola çıkan Dünya Kadın Yürüyüşü, Amerika'daki turunu tamamlayarak, Avrupa Kıtası'na ilk adımını Türkiye'den atıyor. Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği'nin de desteklediği ve Brezilya'dan başlayan yürüyüş, 9-10 Mayıs 2005'te İstanbul'da olacak. Dünya Kadın Yürüyüşü konusundaki ayrıntıları ve etkinliğin Türkiye bölümün programını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

GENEKSEL EMO PİKNİĞİ YAPILDI. 06.05.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği ‘Geleneksel EMO Pikniği’ bu yıl 05 Haziran 2005 Pazar günü Karagöl’de (Beypazarı) yapıldı. Şehrin gürültüsünden uzak bir gün geçirmek isteyen üyelerimiz aileleri ile birlikte pikniğe katıldılar.

BİRLİKTE YAŞANILACAK GÜZEL GÜNLER İÇİN 1 MAYIS'TA ALANLARDAYDIK 04.05.2005

    

İşçinin emekçinin birlik, mücadele, dayanışma günü 1 Mayıs'da "birlikte yaşanılacak güzel günler için" mücadele edenler meydanlarda buluştu. Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi üyeleri, pankartımız altında Tandoğan Meydanı'nda yapılan 1 Mayıs mitingine katıldı. "1 Mayıs işçinin, emekçinin bayram günüdür, 1 Mayıs birlik, mücadele ve dayanışma günüdür" diyen TMMOB, örgütlü olduğu tüm illerde emek örgütlerinin düzenlediği 1 Mayıs mitinglerinde işçilerle, emekçilerle omuz omuza durdu. Tandoğan Meydanı'nda yapılan mitinge katılan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı'nın konuşmasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TEDAŞ'TA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZ İÇİN TALEPLERİMİZ İLGİLİLERE İLETİLDİ 19.04.2005

    

TEDAŞ Genel Müdürlüğü Bağlı Ortaklıklarında 4857 sayılı İş Yasası'na tabii Geçici İşçi Mühendis (Belirli Süreli Hizmet Akdi imzalamış personel) olarak çalışan üyelerimizin sorunları Odamızın girişimleriyle TMMOB gündemine taşındı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, İş Yasası kapsamında görev yapan mühendislerin tüm haklarının yasal güvenceye kavuşturulmasının "sosyal devlet" ve "hukuk devleti"nin bir gereği olduğunu vurgulayarak, üyemiz işçi mühendisler adına TMMOB’nin taleplerini içeren istemleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Özelleştirme İdaresi yetkililerine iletti. Daha öncede EMO Yönetim Kurulu da TEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne konuya ilişkin görüşlerini iletmişti. Ayrıca işyerindeki yetkili sendika ile bu üyelerimiz durumlarına ilişkin görüşmeler devam ediyor. Konuya ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

KAYGILIYIZ, UYARIYORUZ 12.04.2005

    

Aralarında TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı'nın da bulunduğu 190'ı aşkın aydın ortak bildiriyle, bayrak krizi başlayıp Trabzon'da linç girişimleri ile devam eden olayları kaygı verici olarak değerlendirerek, barış çağrısı yaptı. Bildirinin tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTROMANYETİK RADYASYONDAN KORUNMAK İÇİN PRATİK ÖNERİLER 11.04.2005

    

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı öğretim üyeleri kullanıcılar Elektromanyetik radyasyondan korunmak için patrik önerileri içeren bir araştırma sonucu yayınladılar. Prof.Dr.Nesrin Seyhan başkanlığındaki öğretim üyeleri, elektrikli ve elektronik cihazların yaydığı elektromanyetik radyasyonun insan sağlığına verdiği zararlara dikkat çekerek, özellikle 16 yaşın altındaki çocuklarda sinir sistemin gelişmesinin devam etmesi nedeniyle cep telefonlarını kullanmalarını tavsiye ettiler. Düşük radyasyon yayan cep telefonlarının tercih edilmesi gerektiğini belirtildiği önerilerde, günlük cep telefonu ile konuşma süresinin en fazla 10 dakika ile sınırlanması vurgulandı. Elektromanyetik radyasyona karşı diğer önerileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

TMMOB VE TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ İŞBİRLİĞİ 30.03.2005

    

Ülkemizde bir ilk olarak 2 meslek örgütü mesleki bir alanda işbirliği yaptı. TMMOB ile Türk Tabipleri Birliği arasında Risk Değerlendirmesi konusunda ortak çalışma ve işbirliği yapma doğrultusunda hazırlanan protokol 29 Mart 2005 tarihinde imzalandı. Protokol, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ile Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Dr. Füsun Sayek tarafından kayıt altına alındı. Protokol, hekimler ile TMMOB`ye bağlı Odalara kayıtlı üyelerin, işyerlerinden kaynaklanan risklerin insan sağlığına ve güvenliğine etkilerine ilişkin temel bilgileri yenilemesini amaçlıyor. Önümüzdeki günlerde protokolün gereği olarak `uygulama usul ve esasları` çalışmaları yapılacaktır. Bu konuda yetkin üyelerimizin önerilerini iletmek ve çalışmalarda yer almak için şubemize başvurmalarını rica ederiz. İlgili üyelerimiz için başvuru bilgileri ve protokolün tam metni yazımızın devamındadır.

BİOMEDİKAL MÜHENDİSLERİ EMO`YA ÜYE OLUYOR 24.03.2005

    

Şimdiye kadar Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendislerini bünyesinde barındıran Elektrik Mühendisleri Odası’na Biomedikal Mühendisleri de üye olabilecek. TMMOB Yönetim Kurulu’nun 12 Mart 2005 tarih ve 216 sayılı kararında `Biyomedikal Mühendislerinin Elektrik Mühendisleri Odası`na kaydolmalarına ve bu kararın TMMOB Genel Kurulu`na sunulmasına` denildi. Biyomedikal Mühendisliği’ne ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

KURSLA MÜHENDİS OLUNMAZ ! 23.03.2005

    

Gazete ve internet sitelerinde yayımlanarak, 'mühendislik sertifikası' verildiğini duyuran kurs reklamları, Elektrik Mühendisleri Odası'nın (EMO) Reklam Kuruluna itirazı sonucunda durduruldu. Reklam Kurulu söz konusu reklam ve ilanlar hakkında para ve yayını durdurma cezaları verdi.

KÜRESEL EYLEM GÜNÜNDE İSTANBUL'DAYDIK 21.03.2005

    

ABD'nin Irak'ı İşgalini protesto için dünya çapında düzenlenen ''19 Mart Küresel Eylem Günü''nün İstanbul etkinliğine TÜRK-İŞ, TMMOB, HAK-İŞ, KESK, DİSK, Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Tabipleri Birliği, Türk Eczacılar Birliği, Türk Veteriner Hekimleri Birliği, TÜRMOB ve İstanbul Barosu'nun çağrısıyla yirmi bine yakın kişi katıldı. Her yaş ve inançtan insanların ABD politikalarına ve savaşa karşı tepkisini dile getirdiği etkinliğe üyelerimiz, Elektrik Mühendisleri Odası pankartı altında yoğun katılım sağladılar. Ayrıntıları ve TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı'nın açılış konuşmasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

M.HACİM KAMOY’U KAYBETTİK 13.03.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi 124 sicil numaralı üyesi M.Hacim Kamoy’u kaybettik. 84 yaşında aramızdan ayrılan Kamoy, EMO 8. ve 9. Dönemler Başkan Yardımcılığı, 14. ile 15. Dönem EMO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Kamoy, Aselsan Elektronik Sanayii ve Ticaret A.Ş'nin kurucusu ve ilk genel müdürü idi. Kamoy, TSK'nın eksikliklerini karşılamak ve dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla, Kara Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın öncülüğünde, 1976 yılında Aselsan'ın kuruluşunda önemli rol oynamıştı. EMO sempozyum ve kongre çalışmalarında da önemli katkılarda bulunan Kamoy'un cenazesi, 14 Mart Pazartesi günü Aselsan’da Saat 10.00’da yapılan törenin ardından Kocatepe Camii'nde öğlen kılınan cenaze namazına takiben toprağa verildi. Ailesinin, yakınlarının, sevenlerinin, Odamız ve Aselsan camiasının acısının paylaşır, başsağlığı dileriz. Kamoy'un özgeçmişine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

AÇIK KAYNAK KOD BİLDİRGESİ 23.02.2005

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası’nın da desteklediği Açık Kaynak Kod Platformu, “Türkiye Bilişim`le, Bilişim Açık Kaynak Yazılımlarla Gelişir !” başlıklı bir bildirge yayınladı. Bildirgenin tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TMMOB YÖNETMELİKLERİ 23.02.2005

    

“TMMOB Mimarlık-Mühendislik Hizmetleri ve Asgari Ücret-Asgari Çizim ve Düzenleme Esasları Yönetmeliği” 23 Şubat 2005 tarihinde 25736 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmeliğin tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SEMİNER SUNUMLARI 18.02.2005

    

EMO Ankara Şubesi Eğitim Merkezi’nde yapılan “Linux ve Açık Kaynak Kodlu Yazılım”, “11 Eylül’ün Yazılım Sektörüne Etkileri”, “E-İmza ve Uygulamaları”, “Rol Tabanlı Erişim Denetimi ve Tomcat Diyarları”, “Şifreli Veri Kullanımı ve Java`da Şifreleme”, “Java Güvenlik Politikası Dosyaları” ve “Java 5.0 RMI ve RMI Güvenliği” seminerlerinin sunumları elektronik ortama aktarılmıştır. Seminerlere katılma şansı yakalayamayan üyelerimiz sunumları internetten indirebilirler. Konuya ilişkin ayrıntıları ve sunumları indirme adreslerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

16 ŞUBAT 2005 İKTİDARI UYARI EYLEMİ 17.02.2005

    

Emek Platformu tarafından 16 Şubat 2005 tarihinde düzenlenen, geleceğimiz için, insanca yaşanacak bir Türkiye için, sosyal ve ekonomik yıkımları durdurmak için 81 ilde "İktidarı Uyarı Eylemi" yapıldı. Ankara’da Ziya Gökalp Caddesi'nde düzenlenen basın açıklamasına EMO Ankara Şubesi üyeleri TMMOB pankartı altında katıldı. Emek Platformu Dönem Sözcüsü TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı binlerce kişinin katıldığı "İktidarı Uyarı Eylemi"nde bir basın açıklamasını yaptı. Emek Platformu Dönem Sözcüsü ve TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı'nın konuşma metni yazının devamındadır.

SEMİNER SUNUMLARI 07.02.2005

    

EMO Ankara Şubesi Eğitim Merkezi’nde 29 Ocak 2005 tarihinde “Yazılım Mimarileri ve Çerceve Yaklaşımlar” (Software Architectures and Framework Appoaches) ve 05 Şubat 2005 Cumartesi günü yapılan “Yeni Yayın teknolojileri: Etkileşimli Televizyon, ipTV, isteğe Bağlı Video” (Video On Demand) seminerlerinin sunumları elektronik ortama aktarılmıştır. Seminerlere katılma şansı yakalayamayan üyelerimiz sunumları internetten indirebilirler. Konuya ilişkin ayrıntıları ve internet adresini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

CONDOLEEZA RİCE PROTESTOSU 04.02.2005

    

ABD Dışişleri Bakanı Condoleeza Rice’nın Ankara ziyaretini protesto etmek amacıyla Ankara’daki sendika, meslek örgütleri ve siyasi partilerin katılımıyla 5 Şubat 2005 Cumartesi günü ABD Büyükelçiliğine siyah çelenk bırakma eylemi gerçekleştirilecektir. Tüm üyelerimizi Irak’ı işgal eden ve bölge barışını tehdit eden ABD’ye karşı ‘barış’ı desteklemeye davet ediyoruz.

KREDİ KARTI KRİZİ ÇÖZÜLDÜ 17.01.2005

    

Şubemizin çalışma ofisinde 11 Ocak 2004 günü sabaha karşı meydana gelen hırsızlık olayında, üyelerimizin kredi kartı bilgilerini tutuğumuz bilgisayarlarımız da çalınmıştır. Özel olarak şifrelenen bir ortamda tutulan üyelerimizin kredi kartı bilgileri hırsızlar tarafından kullanılamadı. Şubemizde oluşturulan Kriz Merkezi olası mağduriyetleri önledi. Konuya ilişkin EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu’nun yaptığı ve olayın ayrıntılarına yer verdiği açıklamayı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 


ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

15.10.2021
 


Çok Okunanlar


KASIM-ARALIK AYLARINDA EMO ANKARA ŞUBESİNCE DÜZENLENECEK MİSEM EĞİTİMLERİ

ABB YUMUŞAK YOLVERİCİLER BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM 3.OLAĞAN DENETLEMESİ YAPILDI

OSMANGAZİ ELEKTRİK DAĞITIM (OEDAŞ) İLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

10 EKİM’İ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

NKP: PARİS İKLİM ANLAŞMASI NÜKLEER ENERJİNİN TRUVA ATI MI !

13 EKİM ANKARA’NIN BAŞKENT OLUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN

ELEKTRİK ŞİRKETLERİNE YÜZDE 50 TAVAN FİYAT KIYAĞI

TMMOB 13. ENERJİ SEMPOZYUMU 9-11 ARALIKTA DÜZENLENECEK

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.