MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2022.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 280  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TEOMAN ÖZTÜRK'Ü SEVGİ VE SAYGIYLA ANIYORUZ... 11.07.2005

    

"(...) Yüreğimizdeki insan sevgisini ve yurtseverliği, baskı ve zulüm yöntemlerinin söküp atamayacağının bilinci içinde, bilimi ve tekniği emperyalizmin ve sömürgenlerin değil, emekçi halkımızın hizmetine sunmak için her çabayı güçlendirerek sürdürme yolunda inançlı ve kararlıyız"*

TEİAŞ GENEL MÜDÜRÜ VE YARDIMCILARI ODAMIZI ZİYARET ETTİ 08.07.2005

    

TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, ODA'mız 5735 Sicil No'lu üyesi Sn. İlhami Özşahin ile Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı, 10496 Sicil No'lu Üyemiz Sn. Halil ALIŞ ve Genel Müdür Yardımcısı Makine Mühendisleri Odası Üyesi Sn. Mehmet Hanefi TÖREMİŞ, 07.07.2005 Perşembe günü Saat 11:00'de ODA'mızı ziyaret ettiler. Ziyarete, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler, EMO Genel Sekreter ve ODA Müdürümüz M. Sıtkı Çiğdem, EMO Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Hüseyin Önder'in yanı sıra EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Necati İpek ve EMO Ankara Şubesi Yazman Üyemiz ve Şube Müdürü Olgun Yurt ev sahipliği yaptı.

EEB MÜHENDİSLİKLERİ EĞİTİMİ 2. ULUSAL SEMPOZYUMU SAMSUN’DA YAPILDI 07.07.2005

    

Elektrik Elektronik Bilgisayar Mühendislikleri (EBM) Eğitimi 2. Ulusal Sempozyumu 25-27 Mayıs 2005 tarihlerinde EMO Samsun Şubesi tarafından gerçekleştirildi. EMO Samsun Şubesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve TÜBİTAK işbirliği gerçekleştirilen sempozyum hakkında detaylı bilgiyi ve sonuç bildirgesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

BİR DAHA OLMASIN DİYE…
SİVASI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ!
29.06.2005

    

2 Temmuz 1993 günü Sivas'ta Madımak Otel'de, yakılarak katledilen aydınlarımızın anıyoruz. Ankara’da düzenlenen 2 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında 2 Temmuz 2005 günü, Saat: 18.00'de Abdi İpekçi Parkı’nda düzenlenen mitinge üyelerimizi davet ediyoruz. TMMOB’in de katılımcı kurumlardan biri olarak güç verdiği mitinge Grup Kızılırmak da türküleriyle katılacak. 2 Temmuz Anma Etkinlikleri Programı hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

FİLİSTİN KERVANI’NI DESTEKLİYORUZ 29.06.2005

    

5 Temmuz 2005 günü Strasbourg’dan yola çıkacak olan “Filistin Kervanı” 3742 km. yol kat ettikten sonra 19 Temmuz günü Küdüs’e ulaşacak. Filistin halkı ile dayanışma amacıyla kurulan “Filistin Kervanı” Avrupa’da bir çok merkeze uğradıktan sonra ülkemize Edirne’den giriş yapacak ve Hatay’dan ayrılacak. TMMOB ve Odamızın aktif olarak desteklediği “Filistin Kervanı” EMO İstanbul Şubesi’nde bir çalışma ofisi kurdu. ‘Filistin Kervanı’na ilişkin detaylı bilgileri ve iletişim bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

EMEK PLATFORMU TARAFINDAN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 28.06.2005

    

Emek Platformu Başkanlar Kurulu 27.06.2005 tarihinde gerçekleştirdiği toplantı sonucunda basın açıklaması yaptı. TBMM gündemindeki "Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanun Tasarısı" ile Türk Telekom, Erdemir, Seydişehir, TÜPRAŞ, PETKİM, limanlar, THY başta olmak üzere özelleştirme girişimlerini değerlendirildiğinin belirtildiği açıklamada ortak eylem karar alındığı açıklandı. Basın açıklamasının tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

IRAK DÜNYA MAHKEMESİ VİCDAN JÜRİSİ KARARINI AÇIKLADI 28.06.2005

    

10 ülkeden iddia heyeti, vicdan jürisi ve tanıklardan oluşan 54 kişinin katılımıyla düzenlenen ve TMMOB'nin de desteklediği Irak Dünya Mahkemesi İstanbul Nihai Oturumu 27 Haziran 2005 tarihinde karar metninin açıklanmasıyla sona erdi.24-27 Haziran 2005 tarihlerinde Darphane-i Amire'de yapılan mahkeme sırasında toplam 8 oturum gerçekleştirildi. Bu oturumlarda konuşmacılar 51 konuda mahkemeye bilgi sundu. Oturumu yaklaşık 1500 kişi ziyaret etti. İstanbul Nihai Oturumunda iddia heyeti ve tanık olarak 63 kişi konuştu. Otumun sonunda 17 kişilik vicdan jürisinin oluşturduğu karar metni basına ve kamuoyuna duyuruldu. Karar metninin özetini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

I. ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE KALİTESİ SEMPOZYUMU 08.06.2005

    

EMO Kocaeli Şubesi’nin düzenlediği I. Enerji Verimliliği ve Kalitesi Sempozyumu 17-18 Mayıs 2005 tarihlerinde gerçekleştirildi. 14 oturum ve 79 bildiri sunulan Sempozyum sonuç bildirgesini ve ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

AĞ VE BİLGİ GÜVENLİĞİ ULUSAL SEMPOZYUMU 07.06.2005

    

EMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Ağ ve Bilgi Güvenliği Ulusal Sempozyumu (ABG 2005) 9-11 Haziran 2005 tarihleri arasında İ.T.Ü. Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir. Sempozyum programını ve ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

AB GATS MÜHENDİSLİK ALANINA ETKİLERİ SEMPOZYUMU YAPILDI 06.06.2005

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen `AB GATS Mühendislik Alanına Etkileri Sempozyumu` 3-4 Haziran 2005`te İstanbul`da İTÜ Maçka Kampüsü`nde gerçekleştirildi. Konuya ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

NAZIM HİKMET, AHMET ARİF VE ORHAN KEMAL'İ ANDIK 03.06.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Devrimci Yazar ve Ozanlarımızı Anma etkinliği 2 Haziran 2005 Perşembe günü saat: 17.00'de Ankara Sanat Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Nazım Hikmet, Ahmet Arif ve Orhan Kemal'in hayatlarının anlatıldığı kısa belgeseller gösterildi. Panelistlerin sunumları ile Nazım Hikmet, Ahmet Arif ve Orhan Kemal'in edebiyat dünyasına kazandırdıklarına ve siyasal kimliklerine dikkat çekildi. Ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TEMEL SATRANÇ EĞİTİMİ TAMAMLANDI 31.05.2005

    

EMO Ankara Şubesi üyelerinin çocuklarına yönelik düzenlenen Temel Satranç Eğitimi II. Dönemi 28 Mayıs 2005 Cumartesi günü yapılan satranç turnuvasıyla tamamlandı. 4 tur üzerinden İsviçre Sistemine ve hızlı satranç kurallarına göre yapılan turnuvaya kursa gelen 19 öğrenci katıldı. Ayrıntıları ve fotoğrafları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

20. YILINDA TÜRKİYE`DE ÖZELLEŞTİRME GERÇEĞİ SEMPOZYUMU BİLDİRGESİ 30.05.2005

    

TMMOB`nin sekretaryasını üstlendiği ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Kamu İşletmeciliğini Geliştirme Merkezi Vakfı`nın (KİGEM) katkılarıyla düzenlenen `20. Yılında Türkiye`de Özelleştirme Gerçeği` Sempozyumu 26-27 Mayıs 2005 tarihlerinde Ankara`da gerçekleştirildi. Emek örgütlerinin üyeleri, bilim insanları ve basın emekçilerinin hazırladıkları 9 adet çağrılı bildiriyi, 16 adet sektör raporunu ve duyarlı her yurttaşa söz verilen forumu içeren sempozyum sonunda, yayınlanan bildiriyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

4. LİNUX VE ÖZGÜR YAZILIM ŞENLİĞİ 23.05.2005

    

Linux Kullanıcıları Derneği, 4. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği'ni 19-22 Mayıs 2005 tarihlerinde, Ankara Milli Kütüphane'de düzenlendi. Elektrik Mühendisleri Odası, şenliğe aktif destek verdi.

SEZER’DEN TÜBİTAK YASASI’NA VETO 18.05.2005

    

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TÜBİTAK hakkındaki kanunda değişiklik yapan düzenlemenin 3 maddesini veto etti. Sezer tarafından yayımlanması uygun bulunmayan, 5344 sayılı "Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Kurulması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun", 3, 4 ve 9. maddelerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nce bir kez daha görüşülmesi için, geri gönderildi. Söz konusu Yasa'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na geri gönderilme gerekçelerinin tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARININ ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİ AMAÇLI KULLANIMI 18.05.2005

    

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanımına İlişkin Kanun 18 Mayıs 2005 tarihli ve 25819 sayılı resmi gazetede yayınlanarak, yürürlüğe girdi. Değişikliklerle kabul edilen kanun metnini ve kanun tasarısı TBMM'de görüşülürken açıklanan TMMOB görüşünü yazımızın devamında bulabilirsiniz.

GÜVENPARK İÇİN 'ANKARAM PLATFORMU'NDAN DAVA 16.05.2005

    

Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun, 04.03.2005 tarih ve 368 sayılı, “Güvenpark’a ilişkin ‘Kentsel Tasarım’ Projesi’nin yarışma yoluyla elde edilmesi ve minibüs ve otobüs durağı olarak kullanılan alanın alt kotlarında yapılaşmaya izin kararı” ile ilgili ANKARAM PLATFORMU adına Peyzaj Mimarları Odası tarafından kararın iptali istemiyle dava açılarak yargı süreci başlatılmıştır.

20. YILINDA TÜRKİYE'DE ÖZELLEŞTİRME GERÇEĞİ SEMPOZYUMU'' 11.05.2005

    

TMMOB, Türkiye'de yaşanan özeleştirme sürecini "20. Yılında Türkiye'de Özelleştirme Gerçeği Sempozyumu" ile masaya yatırıyor. 26-27 Mayıs 2005 tarihinde düzenlenecek olan sempozyumun kapsamında "Küreselleşmenin Önemli Aracı: Özelleştirme", "Yirminci Yılında Özelleştirmelerin Sorgulanması" oturumları ile "Sektör Raporları" sunumu yapılacak. Sempozyum kapsamında özelleştirme sürecinin değerlendirileceği geniş katılımlı bir de forum düzenlenecek. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

TMMOB DÜNYA KADIN YÜRÜYÜŞÜ'NÜ DESTEKLİYOR 09.05.2005

    

Eşitlik, özgürlük, adalet, dayanışma ve barış için yola çıkan Dünya Kadın Yürüyüşü, Amerika'daki turunu tamamlayarak, Avrupa Kıtası'na ilk adımını Türkiye'den atıyor. Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği'nin de desteklediği ve Brezilya'dan başlayan yürüyüş, 9-10 Mayıs 2005'te İstanbul'da olacak. Dünya Kadın Yürüyüşü konusundaki ayrıntıları ve etkinliğin Türkiye bölümün programını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

GENEKSEL EMO PİKNİĞİ YAPILDI. 06.05.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği ‘Geleneksel EMO Pikniği’ bu yıl 05 Haziran 2005 Pazar günü Karagöl’de (Beypazarı) yapıldı. Şehrin gürültüsünden uzak bir gün geçirmek isteyen üyelerimiz aileleri ile birlikte pikniğe katıldılar.

 


ENERJİ HUKUKU EGİTİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

24.06.2022
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE ŞARJ ALTYAPISI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

ENERJİ HUKUKU EGİTİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

YOĞUN YAĞIŞ NEDENİYLE MESLEKTAŞLARIMIZIN İŞ YERLERİNDE MEYDANA GELEN ZARARLARI YERİNDE İNCELEDİK

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİNDE SOLAR İNVERTÖR SEÇİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİ TEMEL EĞİTİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI AKŞAM YEMEĞİNDE EMO GENÇ ÜYELERİYLE BULUŞTU

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK

HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ KONFERANSI’NA KATILDIK

BAŞARSOFT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. YETKİLİLERİNDEN ŞUBEMİZE ZİYARET

ENERJİ HUKUKU EGİTİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.