MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 36  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

Son 20 Yıllık Enerji Politikaları Gözden Geçirilmeli. 24.12.2002

    

Bursa-Elektrik Mühendileri Odası 38. Dönem 3. Koordinasyon Kurulu, 21 Aralık 2002 tarihinde bir basın toplantısı yaptı. Basın toplantısında, Türkiye'nin enerji sorunun nedenleri sıralanarak, yeni hükümetim kimi sorulara yanıt vermesi istendi. Toplantıda ayrıca EMO'nun eleştiri ve önerileri de belirtilerek, yeni hükümetin ülke ve kamu çıkarı için yapacağı çalışmalarda EMO'nun yardımcı olmaya hazır olduğu belirtildi.

Üyemiz Hasan Balıkçı Öldürüldü. TMMOB 19 Ekim 2002 22.10.2002

    

TMMOB'nin basın açıklaması için lütfen tıklayın

EMO ÜYESİ ARKADAŞIMIZ HASAN BALIKÇI ALÇAKÇA KATLEDİLDİ. 19.10.2002

    

Kayıp ve kaçaklar konusunda TEDAŞ görevlileri ile vatandaşı karşı karşıya getiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı politikaları sonucu EMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu eski üyelerinden Elektrik Mühendisi HASAN BALIKÇI sürgün olarak görev yaptığı Şanlıurfa'da görevi başında alçak bir saldırı sonucu öldürüldü.

Elektrik Mühendisleri Odası yaptığı açıklamada saldırıyı kınadı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve TEDAŞ yetkililerini çalışanlarına sahip çıkmaya ve kaçak konusundaki tutanakları ve sonuçlarını açıklamaya davet etti.

UZAN Grubuna Kim Dur Diyecek? 02.10.2002

    

Yüksek Seçim Kurulu ve Telekomünikasyon Kurumu'nu Göreve Davet Ediyoruz:
Bir İmtiyaz Sözleşmesi İle Üstlenmiş Olduğu Kamu Hizmetini Kötüye Kullanan UZAN Grubuna Kim Dur Diyecek?


Cem Uzan'ın genel başkanlığını yaptığı Genç Parti, Uzan Grubunun sahip olduğu medya olanaklarının yanısıra şimdi de aynı gruba ait TELSİM'in gücünü kendi çıkarları için kullanıyor.

ELEKTRIK KULLANIMI "LÜKS TÜKETIM" HALINE GETIRILMIŞKEN ENERJIDEKI KAYIP KAÇAKLARIN SORUMLULUĞU SADECE VATANDAŞLARA YÜKLENEMEZ 25.09.2002

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 'nın yıllardır anlatmaya çalıştığı gibi, elektrik fiyatlarının ülkemizde ne denli yüksek olduğu nedenleriyle birlikte artık kamuoyuna da yansımıştır. Son 20 yıllık yanlış enerji politikaları ve ülkemizin kaynaklarının peşkeş çekilmesi sonucu elektrik kullanımı lüks tüketim haline gelmiştir.

BİR ÖZELLEŞTİRME SOYGUNUNUN ANATOMİSİ 12.09.2002

    

Ankara:Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu (EMO), 12 Eylül 2002 Perşembe günü AKTAŞ A.Ş.'deki kamu zararı üzerine bir basın açıklaması yaptı. EMO, şirkete tanınan imtiyazlar ve Enerji Bakanlığı görevlilerinin şirketle anlaşarak yaptıkları usulsüzlükler sonucu kamu zararının korkunç boyutlara oluştuğunu belirtti. Ülkede kaynak sıkıntısı doruğa ulaşmış ve IMF'den borç alabilmek için onca taahhüdün içine girilmişken göz yumulan bu tür yolsuzlukların bile bile yapıldığı, amacın kamu işletmeciliğinin içi boşaltılarak sermayeye sınırsız kaynak aktarmak olduğu savunuldu.

Hükümet Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarını Yoksullaştırıyor 10.09.2002

    

Hükümet kararname ile aldığı yetkiyi süresinin dolmasına günler kala bile kullanmamakta ve bütün kamu emekçileri gibi mühendis, mimar ve şehir plancılarını da yoksulluk sınırının altında yaşatmaya devam etmektedir.

Basına ve Kamuoyuna 21.08.2002

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), son günlerde ülkemizin değişik bölgelerinde meydana gelen orman yangınlarının, ciddi bir soruşturma yapılmadan Enerji Nakil Hatlarından kaynaklandığı şeklindeki açıklamalara tepki gösterdi. EMO Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, Orman Bakanlığını, her yangının ardından suçu Enerji Nakil Hatlarında meydana gelen arızalara bağlama kolaycılığından vazgeçmeye ve ormanlık alanların korunmasına yönelik asli görevlerini yerine getirmeye davet etti.

TEMMUZ'DA MÜHENDİSLER YİNE UNUTULDU ! 11.07.2002

    

SİYASİ İKTİDAR KENDİ KRİZİ İLE MEŞGUL İKEN, YOKSULLUK SINIRINDA YAŞAYAN KAMU ÇALIŞANI MÜHENDİSLERİN HAKLI TALEPLERİNİN MUHATABI YOK.
ÇÜNKÜ ORTADA SİYASİ BİR İRADE YOK.........

Telekom'da Özelleştirme Adımları Hızlanıyor 27.06.2002

    

AMERİKANIN EN BÜYÜK ENERJİ ŞİRKETİ ENRON'UN VE TELEKOMİNİKASYON ŞİRKETİ WORLDCOM'UN DANIŞMANLIĞINI YAPAN VE HER İKİ ŞİRKETTE YAPILAN MİLYARLARCA DOLAR USULSÜZLÜKLERDEN BİRİNCİ DERECEDE SORUMLU OLAN "ARTHUR ANDERSEN" ŞİRKETİ TÜRK TELEKOM İÇİN DE BİR YENİDEN YAPILANMA PLANI (?) HAZIRLADI.İnternet'teki Porno Siteler Yüksek Telefon Faturalarına Neden Oluyor (12.6.2002) 12.06.2002

    

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
İZMİR ŞUBESİ


Son zamanlarda, İnternet'e Türk Telekom'un işlettiği sabit telefon şebekesi üzerinden bağlanan telefon sahiplerine milyarlık telefon faturaları çıkmaya başladığı öğrenilmiştir. Konu ile ilgili olarak, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi'nce yapılan inceleme sonucunda, kamuoyunun bilgilendirilmesi için aşağıdaki açıklamaların yapılması zorunlu olmuştur.

Ne Samsun'da Ne De Ülkemizin Başka Bir Yerinde Mobil Santral İstemiyoruz. 10.06.2002

    

Elektrik Mühendisleri Odası 38.Dönem 1. Koordinasyon Kurulu toplantısını Samsun'da gerçekleştiriyoruz. EMO, 38.Dönemde seçilen tüm kurulları ile, Samsun'da inşaa edilmeye devam eden mobil santrale karşı Samsun Şubemiz ile dayanışma içinde olmak için ilk koordinasyon toplantısını özellikle Samsun'da yapmayı tercih etti.

Enerjide Kaos Büyüyor... 29.05.2002

    

Basınımızın Değerli Temsilcileri,
Enerji Sektöründe yaşanan son gelişmelere ilişkin olarak düzenlediğimiz Basın Toplantısına hoş geldiniz.

Son günlerde değişik basın organlarına ve TV ekranlarına yansıyan tartışmalarda, elektrik enerjisi üretimi yapan santrallerimizin bir kısmının elektrik enerjisi arzında yaşanan fazlalıktan dolayı ya tamamen çalıştırılmadığı ya da kapasitelerinin düşürüldüğü iddia edildi.

Bilindiği gibi bu iddialar üzerine Enerji Bakanı Sayın Zeki Çakan yaptığı basın toplantısında, böyle bir durumun söz konusu olmadığını, santrallerin normal olarak çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

EMO'nun RTÜK Yasa Tasarısı Üzerine Basın Açıklaması 14.05.2002

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 14 Mayıs 2002 Tarihinde TBMM'de yeniden görüşülecek olan RTÜK Yasa Tasarısı üzerine aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

I-GİRİŞ :

1994 Yılında yürürlüğe giren Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları hakkındaki kanunun yeniden düzenlenmesi amacıyla hazırlanan Kanun taslağı 7 Haziran 2001 tarihinde Mecliste kabul edilerek Cumhurbaşkanına sunulmuştu.

Türkiye Bilişim Şurası'na EMO davet edilmiyor... 11.05.2002

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 38.Dönem Yönetim Kurulu 10 Mayıs 2002 tarihinde başlayacak olan, Türkiye Bilişim Şurası'na ilişkin olarak, aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), 30.000'nin üzerinde Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendislerinin üye olduğu, 6235 sayılı yasa ile kurulan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği içinde bulunan, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur.

Türkiye'nin ENRON'u AKTAŞ'ın Tabelası İndi 09.04.2002

    

1999 yılında verdiği karar ile imzalanan sözleşmede hukuka aykırılık bulunmadığını kabul eden Danıştay 10.Daire, kararı temyiz üzerine inceleyerek bozan Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu kararına uyma zorunluluğu bulunduğu gerekçesiyle iptal kararı vermiştir.

Kararın gerekçesinde;

 


TELE 1- GÜN ORTASI

18.09.2023
 


Çok Okunanlar


7. İZMİR RÜZGAR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ

TELE 1- GÜN ORTASI

ORMAN YANGINLARININ SEBEBİ DAĞITIM ŞİRKETLERİ Mİ? (CUMHURİYET-MURAT AĞIREL)

CUMHURİYETİN 100. YILINDA KAMU KURUMU NİTELİĞİNDEKİ MESLEK KURULUŞLARI VE TMMOB SEMPOZYUMU

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

`TÜRKİYE`NİN NÜKLEERE İHTİYACI YOK` (CUMHURİYET)

YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ İSTİYORUZ!

12 EYLÜL DARBESİNE KARŞI, İNSANCA YAŞAYABİLECEĞİMİZ BİR ÜLKEYİ SAVUNALIM!

`TÜRKİYE NÜKLEERE MAHKUM DEĞİL` (GÜNLÜK EVRENSEL)

TELE 1- GÜN ORTASI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.