MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 35  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

18 ŞUBAT 2003 SALI GÜNÜ TBMM'Nİ ZİYARET EDİYORUZ. 17.02.2003

    

DİSK, KESK, TMMOB VE TTB'NDEN
BASINA VE KAMUOYUNA
Ankara, 17 Şubat 2003


Bizler, bugünümüzü ve geleceğimizi karartacak olan "yabancı askerlerin ülkemizde konuşlandırılması ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'a girmesi" yetkisinin oylanacağı Hükümetçe açıklanan 18 Şubat 2003 Salı günü TBMM'ni ziyaret edeceğimizi daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık.
Anlaşıldığı kadarı ile, Hükümet 18 Şubat tarihini erteliyor.
Oysa, bir yandan yabancı askerler ülkemize gelirken ve saldırı için hazırlıklar yapılırken, öte yandan Hükümet, TBMM'nin yetkisinde olan konularda pazarlıklar sürdürmektedir.

MÜHENDİS VE MİMAR MİLLETVEKİLLERİNE AÇIK MEKTUP 06.02.2003

    

Sayın Milletvekili Meslektaşımız,

06.02.2003 Perşembe günü ABD'nin Irak'a saldırısıyla ilgili ülkemizin savaşa katılması için hükümet tezkereleri TBMM'de görüşülecektir.

22. Dönem Milletvekili olarak kullanacağınız ret oyuyla, masum insanların, doğal ve kültürel değerlerin yok edilmesi demek olan bu savaşa hayır demenizi bekliyoruz. Şu ana değin Irak'a saldırıyı göze alamamış ve TBMM'den kendi lehlerine çıkacak bir kararı dört gözle bekleyen emperyalist ülkelerin bölgedeki çıkarları için insanlık suçu işlemelerine dur demenizi ve ülkemizi böylesi bir insanlık suçuna ortak etme girişimlerine hayır demenizi bekliyoruz.

Enerji Tasarrufu Haftası (16 Ocak 2003) 16.01.2003

    

Devlet doğru yöntemleri kullanırsa, Danimarka sanayisinin tüketimi kadar enerji tasarrufu yapılabilir.

Her yıl Ocak ayının ilk haftası ''Enerji Tasarrufu Haftası'' olarak kutlanmaktadır. Enerji tasarrufu, enerjinin doğru kullanımı ile mümkündür. Enerjinin doğru kullanımında temel amaç, en az enerji miktarı ile en çok işi yapmaktır. Enerjinin elde edilmesi için yatırım yapılması sırasında veya tüketici tesislerinde kullanımı sırasında yüksek bedeller ödenmektedir. Devlet yatırımlarından konutlardaki tüketime kadar giden doğru politikalar ve davranış biçimlerinin geliştirilmesi ve ülke düzeyinde yaygınlaştırılması ile verimlilik artırılabilir.

Son 20 Yıllık Enerji Politikaları Gözden Geçirilmeli. 24.12.2002

    

Bursa-Elektrik Mühendileri Odası 38. Dönem 3. Koordinasyon Kurulu, 21 Aralık 2002 tarihinde bir basın toplantısı yaptı. Basın toplantısında, Türkiye'nin enerji sorunun nedenleri sıralanarak, yeni hükümetim kimi sorulara yanıt vermesi istendi. Toplantıda ayrıca EMO'nun eleştiri ve önerileri de belirtilerek, yeni hükümetin ülke ve kamu çıkarı için yapacağı çalışmalarda EMO'nun yardımcı olmaya hazır olduğu belirtildi.

Üyemiz Hasan Balıkçı Öldürüldü. TMMOB 19 Ekim 2002 22.10.2002

    

TMMOB'nin basın açıklaması için lütfen tıklayın

EMO ÜYESİ ARKADAŞIMIZ HASAN BALIKÇI ALÇAKÇA KATLEDİLDİ. 19.10.2002

    

Kayıp ve kaçaklar konusunda TEDAŞ görevlileri ile vatandaşı karşı karşıya getiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı politikaları sonucu EMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu eski üyelerinden Elektrik Mühendisi HASAN BALIKÇI sürgün olarak görev yaptığı Şanlıurfa'da görevi başında alçak bir saldırı sonucu öldürüldü.

Elektrik Mühendisleri Odası yaptığı açıklamada saldırıyı kınadı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve TEDAŞ yetkililerini çalışanlarına sahip çıkmaya ve kaçak konusundaki tutanakları ve sonuçlarını açıklamaya davet etti.

UZAN Grubuna Kim Dur Diyecek? 02.10.2002

    

Yüksek Seçim Kurulu ve Telekomünikasyon Kurumu'nu Göreve Davet Ediyoruz:
Bir İmtiyaz Sözleşmesi İle Üstlenmiş Olduğu Kamu Hizmetini Kötüye Kullanan UZAN Grubuna Kim Dur Diyecek?


Cem Uzan'ın genel başkanlığını yaptığı Genç Parti, Uzan Grubunun sahip olduğu medya olanaklarının yanısıra şimdi de aynı gruba ait TELSİM'in gücünü kendi çıkarları için kullanıyor.

ELEKTRIK KULLANIMI "LÜKS TÜKETIM" HALINE GETIRILMIŞKEN ENERJIDEKI KAYIP KAÇAKLARIN SORUMLULUĞU SADECE VATANDAŞLARA YÜKLENEMEZ 25.09.2002

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 'nın yıllardır anlatmaya çalıştığı gibi, elektrik fiyatlarının ülkemizde ne denli yüksek olduğu nedenleriyle birlikte artık kamuoyuna da yansımıştır. Son 20 yıllık yanlış enerji politikaları ve ülkemizin kaynaklarının peşkeş çekilmesi sonucu elektrik kullanımı lüks tüketim haline gelmiştir.

BİR ÖZELLEŞTİRME SOYGUNUNUN ANATOMİSİ 12.09.2002

    

Ankara:Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu (EMO), 12 Eylül 2002 Perşembe günü AKTAŞ A.Ş.'deki kamu zararı üzerine bir basın açıklaması yaptı. EMO, şirkete tanınan imtiyazlar ve Enerji Bakanlığı görevlilerinin şirketle anlaşarak yaptıkları usulsüzlükler sonucu kamu zararının korkunç boyutlara oluştuğunu belirtti. Ülkede kaynak sıkıntısı doruğa ulaşmış ve IMF'den borç alabilmek için onca taahhüdün içine girilmişken göz yumulan bu tür yolsuzlukların bile bile yapıldığı, amacın kamu işletmeciliğinin içi boşaltılarak sermayeye sınırsız kaynak aktarmak olduğu savunuldu.

Hükümet Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarını Yoksullaştırıyor 10.09.2002

    

Hükümet kararname ile aldığı yetkiyi süresinin dolmasına günler kala bile kullanmamakta ve bütün kamu emekçileri gibi mühendis, mimar ve şehir plancılarını da yoksulluk sınırının altında yaşatmaya devam etmektedir.

Basına ve Kamuoyuna 21.08.2002

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), son günlerde ülkemizin değişik bölgelerinde meydana gelen orman yangınlarının, ciddi bir soruşturma yapılmadan Enerji Nakil Hatlarından kaynaklandığı şeklindeki açıklamalara tepki gösterdi. EMO Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, Orman Bakanlığını, her yangının ardından suçu Enerji Nakil Hatlarında meydana gelen arızalara bağlama kolaycılığından vazgeçmeye ve ormanlık alanların korunmasına yönelik asli görevlerini yerine getirmeye davet etti.

TEMMUZ'DA MÜHENDİSLER YİNE UNUTULDU ! 11.07.2002

    

SİYASİ İKTİDAR KENDİ KRİZİ İLE MEŞGUL İKEN, YOKSULLUK SINIRINDA YAŞAYAN KAMU ÇALIŞANI MÜHENDİSLERİN HAKLI TALEPLERİNİN MUHATABI YOK.
ÇÜNKÜ ORTADA SİYASİ BİR İRADE YOK.........

Telekom'da Özelleştirme Adımları Hızlanıyor 27.06.2002

    

AMERİKANIN EN BÜYÜK ENERJİ ŞİRKETİ ENRON'UN VE TELEKOMİNİKASYON ŞİRKETİ WORLDCOM'UN DANIŞMANLIĞINI YAPAN VE HER İKİ ŞİRKETTE YAPILAN MİLYARLARCA DOLAR USULSÜZLÜKLERDEN BİRİNCİ DERECEDE SORUMLU OLAN "ARTHUR ANDERSEN" ŞİRKETİ TÜRK TELEKOM İÇİN DE BİR YENİDEN YAPILANMA PLANI (?) HAZIRLADI.İnternet'teki Porno Siteler Yüksek Telefon Faturalarına Neden Oluyor (12.6.2002) 12.06.2002

    

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
İZMİR ŞUBESİ


Son zamanlarda, İnternet'e Türk Telekom'un işlettiği sabit telefon şebekesi üzerinden bağlanan telefon sahiplerine milyarlık telefon faturaları çıkmaya başladığı öğrenilmiştir. Konu ile ilgili olarak, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi'nce yapılan inceleme sonucunda, kamuoyunun bilgilendirilmesi için aşağıdaki açıklamaların yapılması zorunlu olmuştur.

Ne Samsun'da Ne De Ülkemizin Başka Bir Yerinde Mobil Santral İstemiyoruz. 10.06.2002

    

Elektrik Mühendisleri Odası 38.Dönem 1. Koordinasyon Kurulu toplantısını Samsun'da gerçekleştiriyoruz. EMO, 38.Dönemde seçilen tüm kurulları ile, Samsun'da inşaa edilmeye devam eden mobil santrale karşı Samsun Şubemiz ile dayanışma içinde olmak için ilk koordinasyon toplantısını özellikle Samsun'da yapmayı tercih etti.

Enerjide Kaos Büyüyor... 29.05.2002

    

Basınımızın Değerli Temsilcileri,
Enerji Sektöründe yaşanan son gelişmelere ilişkin olarak düzenlediğimiz Basın Toplantısına hoş geldiniz.

Son günlerde değişik basın organlarına ve TV ekranlarına yansıyan tartışmalarda, elektrik enerjisi üretimi yapan santrallerimizin bir kısmının elektrik enerjisi arzında yaşanan fazlalıktan dolayı ya tamamen çalıştırılmadığı ya da kapasitelerinin düşürüldüğü iddia edildi.

Bilindiği gibi bu iddialar üzerine Enerji Bakanı Sayın Zeki Çakan yaptığı basın toplantısında, böyle bir durumun söz konusu olmadığını, santrallerin normal olarak çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

EMO'nun RTÜK Yasa Tasarısı Üzerine Basın Açıklaması 14.05.2002

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 14 Mayıs 2002 Tarihinde TBMM'de yeniden görüşülecek olan RTÜK Yasa Tasarısı üzerine aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

I-GİRİŞ :

1994 Yılında yürürlüğe giren Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları hakkındaki kanunun yeniden düzenlenmesi amacıyla hazırlanan Kanun taslağı 7 Haziran 2001 tarihinde Mecliste kabul edilerek Cumhurbaşkanına sunulmuştu.

Türkiye Bilişim Şurası'na EMO davet edilmiyor... 11.05.2002

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 38.Dönem Yönetim Kurulu 10 Mayıs 2002 tarihinde başlayacak olan, Türkiye Bilişim Şurası'na ilişkin olarak, aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), 30.000'nin üzerinde Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendislerinin üye olduğu, 6235 sayılı yasa ile kurulan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği içinde bulunan, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur.

Türkiye'nin ENRON'u AKTAŞ'ın Tabelası İndi 09.04.2002

    

1999 yılında verdiği karar ile imzalanan sözleşmede hukuka aykırılık bulunmadığını kabul eden Danıştay 10.Daire, kararı temyiz üzerine inceleyerek bozan Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu kararına uyma zorunluluğu bulunduğu gerekçesiyle iptal kararı vermiştir.

Kararın gerekçesinde;

 


ÇALIŞMA YAŞAMINDA KADINA YÖNELİK ŞİDDET VE MÜCADELE

28.11.2022
 


Çok Okunanlar


ELECO 2022 BAŞLIYOR

NÜKLEER SANTRAL FAALİYETLERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ!

TV 100- HABERLER

KADRO ARTIŞI VE İSTİHDAM ZORUNLULUĞU ÇAĞRISI

NÜKLEERDE ISRAR CİDDİYETSİZLİKTİR

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

EMO KADIN BÜLTENİ 9. SAYI ÇIKTI

EMO ONUR KURULU VE SORUŞTURMACI ORTAK TOPLANTISI

NÜKLEERDE ISRAR CİDDİYETSİZLİKTİR

FOX TV- ANA HABER

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.