MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · MİSEM Giriş Sayfası

 MİSEM

   · 

MİSEM HAKKINDA

   · 

MİSEM MEVZUATI

   · 

MİSEM HABERLER

 

 
EĞİTİMLER

   · 

SMM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

BİLİŞİM GÜVENLİĞİ

   · 

BİLGİSAYAR

   · 

SEMİNERLER

   · 

DİL EĞİTİMİ

 

 
EĞİTİM PROGRAMI

   · 

EĞİTİMLER

   · 

DÜZENLENECEK EĞİTİMLER

   · 

DÜZENLENMİŞ OLAN EĞİTİMLER

 

 
MİSEM DIŞI EĞİTİM PROGRAMI

   · 

EĞİTİMLER

   · 

DÜZENLENECEK EĞİTİMLER

   · 

DÜZENLENMİŞ OLAN EĞİTİMLER

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU

DİĞER EĞİTİMLER ONLİNE BAŞVURU

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO MESLEK İÇİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (MİSEM) HAKKINDA


Günümüzde ülkeler, ancak bilim ve teknolojinin  geliştirilmesi ve inovasyona (yeniliklere, yenilenmeye) yönelik  çalışmalar ile ilerlemekte, gelişmişlik yarışında diğer ülkelerin önüne  geçebilmektedirler. Alanı ile ilgili gelişmeleri bir yıl süresince  izlemeyen mühendislerin bilgi birikimleri, önemli ölçüde erozyona  uğramakta, hatta yarı yarıya azaldığı biçiminde de ifade  edilebilmektedir.

Klasik  eğitim-öğretim  uygulamaları hızlı bilgi artışı nedeniyle, bilgilerin hızla eskimesi  sonucunu doğurmakta ve ihtiyaca cevap vermekten uzaklaşmaktadır. Bu  nedenle üretim süreçlerinde yer alan bileşenlerin kendilerini sürekli  yenilemeleri ve geliştirmeleri zorunlu hale gelmiştir. Odamız bu  gereklilik doğrultusunda, üyelerimizin meslek alanlarındaki  gereksinimlerini ve taleplerini dikkate alarak, bilimsel ve teknolojik  gelişmeler ışığında ve toplumsal gereksinimleri de gözeterek  2003  yılında MİSEM‘i kurmuş, faaliyetlerini her dönem daha üst noktalara  taşımak için yoğun bir  özveri ile çalışmalarını sürdürmüştür.

Gelinen noktada örgütümüzün birimlerinde 45 değişik konuda toplam 1570 eğitim düzenlenmiş olup, bu eğitimlere toplam 27806 üyemiz katılmıştır. Tekil olarak 15000 üye  eğitimlere katılmıştır (Temmuz 2013 itibariyle). Görüldüğü üzere MİSEM  faaliyetleri daha büyük ivme kazanmış ve faaliyetleri yoğunlaşmıştır.  Bu süreçte" MİSEM Uygulama Usul ve Esasları", "MİSEM  Yönergesi"  ve "Yapı Denetim Uygulama Usul ve Esasları"nı hazırlanarak  bunların hayata geçirilmesini sağlanmıştır.

EMO Yönetim Kurulunca kabul edilen "MİSEM  Uygulama Usul ve Esasları"nda da belirtildiği üzere MİSEM meslek içi  eğitim alanını, Oda‘ya maddi kaynak yaratma faaliyeti olarak  algılanmasına yönelik her türlü anlayışı reddetmiş, faaliyetlerini ve  kriterlerini MİSEM etkinliğinin sürdürülebilirliği çerçevesinde kalması  doğrultusunda oluşturmuştur.

üyelerimizin  talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda; eğitimlerin çeşitlendirilmesi  ve içeriği konusunda çalışmalar ayrı bir önem kazanmaktadır.

MİSEM  eğitimlerine yönelik hazırlamış olduğumuz anketleri  değerlendirdiğimizde üyelerimizin hemen hemen tamamının bu eğitimleri  son derece yararlı gördüklerini tespit etmekteyiz. Eğitimler konusunda  olumsuz görüş bildiren üyelerimizin oranı yüzde 1‘in çok altındadır.  Ancak MİSEM faaliyetlerini yararlı görüp bazı eksikliklere işaret eden  üyelerimizin görüşleri de bizler için oldukça önem kazanmış ve bu  eksiklikleri gidermek adına dönem boyunca önemli mesafeler  katedilmiştir. Eğitime katılan üyelerimizin önemli bir bölümü,  eğitimlerin süresini kısa bulmakta, bu da MİSEM faaliyetlerinin  ihtiyaçlarını karşılama konusunda üyelerimizce ne kadar önemsendiğini  göstermektedir.

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.