MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

3. NÜKLEER SANTRAL YOLDA (CUMHURİYET)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
Akkuyu ve Sinop için gelen tepkilerini yok sayan hükümet, 3. nükleer santral için çalışmalara başladı. İktidar, kömürden de vazgeçmiyor
 

Meslek ve çevre örgütleri başta olmak üzere kamuoyunda tepkileri yok sayan hükümet, Akkuyu ve Sinop‘un ardından 3. nükleer santral için çalışmalara başladı.

İstanbul‘da düzenlenen 22. Dünya Petrol Kongresi‘nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Nükleer enerji konusunda hızlandık. Akkuyu ve Sinop terminallerinin devreye girmesiyle enerjimizin yüzde 10‘luk kısmını buradan karşılayacağız. Sinop nükleer santral projesinde inşaata en kısa sürede başlamak istiyoruz; hatta 3. nükleer santralla ilgili çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz" dedi. Erdoğan, "Türkiye‘deki büyümenin sürdürülebilir olması için enerjide dışa bağımlılığın azaltılması ve yerli kaynakların en üst düzeyde kullanılması gerekiyor. Yerli kömürün doğa dostu santrallarla ekonomiye kazandırılması için çalışıyoruz" diye konuştu.

Akkuyu Nükleer Santralı için geçen ay verilen üretim lisansına tepki gösteren Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) alınan kararın ne enerji ihtiyacı ne ulusal çıkarlar ne de ekonomik gerekçelerle kabul edilebilir hiçbir yanı olmadığını belirtmişti.

Socar‘dan yatırım

Kongreye katılan Petkim‘in ana hissedarı Azerbaycan kamu enerji şirketi Socar‘ın Başkanı Rövnag Abdullayev Petkim, Petlim, Star Rafineri ve TANAP gibi dev projeleri kapsayan ve bugüne kadar toplam 18 milyar dolar olarak açıklanan yatırımların revize edilerek 19.5 milyar dolara çıktığını söyledi. Planlanan 19.5 milyar dolarlık yatırımların 12.6 milyar dolarlık kısmının tamamlandığını dile getiren Abdullayev, "Socar Grubu, 2016‘da Türkiye‘ye yatırım yapan en büyük dış yatırımcılardan biri oldu. Geçen yıl Türkiye‘deki dış yatırımlarının yüzde 5l‘i Socar tarafından gerçekleştirildi" dedi. 

(Cumhuriyet; 11.07.2017)FOX TV- ÇALAR SAAT- FOX ANA HABER

20.01.2018
 


Çok Okunanlar


TÜRK TELEKOM OTAŞ’TAN KİRALIK!

EMO ANKARA ŞUBE GENEL KURULU TAMAMLANDI

MESLEKİ DENETİM VE EN AZ ÜCRET UYGULAMALARI HUKUKA UYGUN BULUNDU

TTB’NİN YANINDAYIZ

TÜRK TELEKOM OTAŞ’TAN KİRALIK!

ANTALYA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

KOCAELİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

TMMOB TERÖRE DE SAVAŞ SEVİCİLİĞİNE DE KARŞIDIR

ALIM GARANTİLİ “SERBEST” PİYASANIN FATURASI AĞIR!

ELEKTRİKTE ZORAKİ PİYASA

Okunma Sayısı: 7


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri