MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ASANSÖR SEKTÖRÜ İZMİR`DE BULUŞTU (EGEMECLİSİ.COM)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubeleri yürütücülüğünde düzenlenen Asansör Sempozyumu ve Sergisi başladı.
 

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Asansör Sempozyumu ve Sergisi, MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde gerçekleşen açılış etkinliği ile başladı. Etkinlik açılışında ilk olarak MMO İzmir Şubesi Ritim Topluluğu kısa bir gösteri sundu. Ardından açılış konuşmasını MMO İzmir Şubesi Başkanı Yüksel Yaşartekin yaptı. Sempozyum programına ilişkin bilgi veren Yaşartekin, "Sempozyumumuzda, öncelikle ülkemizde ve dünyada yaşanan teknolojik gelişmeleri irdeleyerek, yasal düzenlemelerin ve standartların etkilerini tartışmayı hedefliyoruz. Bu etkinlik ile ülkemizde sayısı 800 bini aşan asansörlere ilişkin, ilgili sektörde üretim ve üretim sonrası süreçlerde yaşanan sorunlar ve bunların çözüm önerileri ortaya konulacaktır" dedi.

Yaşartekin‘in ardından söz alan EMO İzmir Şubesi Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu, asansör alanında mühendisliğin önemine dikkat çekerek, sektörde mühendis emeği oranı artırılmadan, planlı, sağlıklı, güvenli, teknolojik, standartlara uygun üretim yapılamayacağını vurguladı. Uğurlu, "Dünya pazarını elinde tutan çok uluslu şirketler ile rekabet etmek için, mühendis odaklı bir sektör yaratmak, teknolojik gelişimleri takip edip, Ar-Ge çalışmalarına önem vermek zorundayız. Bu alandaki yetişmiş iyi eğitimli işgücümüz aynı zamanda Ar-Ge yapacak, teknoloji geliştirecek niteliktedir" diye konuştu.

MMO Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener de, Makina Mühendisleri Odası‘nın, iletim teknolojileri kapsamındaki asansörlere ilişkin iyileştirici ve geliştirici çalışmalar yapmayı önemli görevlerinden biri olarak gördüğünü ifade edip, "Asansörlerin tasarımı, imalatı, montajı, bakım ve periyodik kontrolünü kapsayan süreç, bilimsel-teknik gerekliliklerce belirlenmiş mühendislik hizmetlerine ait bir alandır. Bu hizmetlerin özel eğitim almış, yeterliliği Odalarca belgelendirilmiş mühendislerce yürütülmesi oldukça önemlidir" dedi.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, asansör alanında kamusal denetimin zorunlu olduğuna dikkat çekti. İpek, "Mühendislik alanlarındaki denetimsizlik hem hizmet üretimini gerçekleştirenlerin hem de üretilen hizmetten yararlanan insanların can ve mal güvenliklerinin tehlikeye atılması anlamına gelmektedir. Ancak bu süreç mühendisleri dışlayan şirketleşmelere açılmıştır" diye konuştu.

Açılışta son konuşmayı yapan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, bilim ve teknolojiye hâkim ülkelerin dünyaya da egemen olduğu bir dönemden geçildiğini belirterek, tasarım ve teknoloji alanında gelişmek doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarına ve yerli üretime daha fazla önem verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Konuşmaların ardından oda ve sektör temsilcileri tarafından açılış kurdelesi kesilirken, daha sonra sergi alanı gezildi.

IX. Asansör Sempozyumu ve Sergisi, 18-20 Ekim 2018 tarihleri arasında MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde devam edecek.

(egemeclisi.com; 18.10.2018)

 

Bağlantılar

www.egemeclisi.com/haber/85731/asansor-sektoru-izmirde-bulustu.html
 


FOX TV- ANA HABER

19.07.2019
 


Çok Okunanlar


EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI GAZİ İPEK KANAL B YAYININA KATILACAK

SEÇİM BİTTİ ARTIK ZAM VAKTİ

EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI GAZİ İPEK KANAL B’YE KONUK OLDU

EMO’NUN ZAM AÇIKLAMASI HALK TV’DE YAYINLANDI

YENİ ELEKTRİK ZAMMI 4 KİŞİLİK BİR AİLENİN FATURASINA NASIL YANSIYACAK? (INDEPENDENTTURKİSH.COM)

EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI İPEK FOX TV’YE ELEKTRİK ZAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

SİVAS KATLİAMI`NIN ACISI HALA YÜREĞİMİZDE…

ODTÜ KAVAKLIK’A POLİS MÜDAHALESİ KABUL EDİLEMEZ!

TEOMAN ÖZTÜRK`Ü ANIYORUZ

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI: 4 KİŞİLİK BİR AİLENİN ASGARİ AYLIK FATURASI 142 TL`YE ÇIKTI (ENERJİEKONOMİSİ.COM)

Okunma Sayısı: 41


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri