MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

NESNELERİN İNTERNETİ VE DERİN ÖĞRENME SEMİNERİ DÜZENLENDİ 
EMO Ankara Şubesi, Bilgisayar Mühendisleri Odası ve ODTÜ Mezunları Derneği işbirliğinde 24 Kasım 2018 Cumartesi günü “Nesnelerin İnterneti ve Derin Öğrenme” semineri ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri’nde yoğun bir katılım ile gerçekleşti.
 

Seminerin açılışında ilk olarak söz alan ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Uysal, "TMMOB EMO ve BMO`nun birlikte yaptığı etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz bugün. Güzel bir etkinlik olacağını düşünüyorum." dedi.

Uysal`dan sonra söz alan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal da şunları söyledi; "Hepinizi EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu adına saygıyla sevgiyle selamlıyorum, hepiniz hoş geldiniz. BMO ile geçtiğimiz dönemden bu yana ortak etkinlikler yapıyoruz. 7 Ekim 2017`de sinyal ve görüntü işleme uygulamaları üzerine TED Üniversitesi`nde bir etkinlik yapmıştık. Önümüzdeki yıl bunu tekrarlamayı düşünüyoruz. Etkinliğin ikincisini gerçekleştireceğiz. Bu etkinlikleri gerçekleştirene kadar böylesine konferanslarla, seminerlerle günceli yakalayan, güncel teknolojileri hedefleyen hocaların aktarımlarına ortamlar yaratmak istedik. Bugün ilkini gerçekleştiriyoruz ve ‘Nesnelerin interneti ve derin öğrenme" seminerini gerçekleştiriyoruz. Şubat ayında Ankara`da intelden bir meslektaşımızın katılımıyla. derin öğrenme uygulamaları üzerine etkinlik yapmıştık. Bugün ODTÜ`den iki değerli hocamız ; Pelin Hocamız ve Emre Hocamız bu iki konuda sunumlar gerçekleştirecekler. Bu etkinlikleri her ay yapmayı düşünüyoruz. Aralık ayında da bir etkinlik var. 15 Aralık`ta yine bu salonda yapılacak. Umarım güzel bir etkinlik olur. 2012 yılında dünyada bu konuları tartışılmaya başladı. Türkiye`de bu konuda yapılan çalışmaları dinleyeceğiz, Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günün; her ne kadar Kenan Evren 12 Eylül Cuntasının ortaya attığı 24 Kasım öğretmenler günü olsa da biz ona takılmadan Avrupa ortalamasının çok çok üzerinde -yaklaşık 200 saat üzerinde- çalışan,  hayatımıza yön veren ve bizleri şekillendiren öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyoruz. Hepinize saygılar sunuyorum."

Seminerin açılışında son olarak konuşan BMO Yönetim Kurul Üyesi Gülin Onat Bayır da şöyle konuştu; " BMO TMMOB`nin en genç Odalarından birisi. Biz örgütlenmemizi Odamız kurulmadan önce EMO bünyesinde devam ettik. Odamızı 2012 yılında kurduk. Çalışmalarımızı gönüllü çalışma gruplarıyla sürdürüyoruz ve bu çalışmaları çok önemsiyoruz. BMO olarak üyelerimize yönelik mesleki eğitim ve mesleki gelişim başlığında sürdürüyoruz. Ayrıca bilişim alanındaki güncel konularda farkındalık yaratmak ve bu konuların tanıtılması amacıyla daha geniş katılımlı toplantılar düzenlemeyi düşünmüştük. BMO, üniversitelerimizin bilgisayar mühendisliği bölüm başkanlarıyla bu etkinliklerin ortak yapılması konularında sürekli görüşüyor. İlk toplantımızı ODTÜ Bilgisayar bölümüyle yapmıştık. Hocalarımız bizi bu konularda destekleyeceklerini söylemişti. Hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. İkinci seminerimizi 15 Aralık`ta yine burada "Yapay Zeka ve Doğal Dil İşleme" konusunda yapacağız.  Fatoş Yarman Hocamız "Yapay Zeka",  Ayşenur Hocamız "Doğal Dil İşleme" konusunda bir seminer verecekler. Sizleri o seminerlerde de görmek isteriz. ODTÜ Mezunları Derneği, EMO Ankara Şubesi ve BMO olarak hepimizin bu tür eğitimleri düzenleme amacımız var. Amaç ortaklığından yola çıkarak bu tür etkinlik düzenleme kararı aldık ve bu tür etkinlikleri düzenlemeyi düşünüyoruz. Hepiniz etkinliğe hoş geldiniz."

Açılış konuşmalarının ardından ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr.Pelin Angın "Nesnelerin İnterneti", ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr.Emre Akbaş da "Derin Öğrenme" konularında sunum gerçekleştirdiler. Seminer sunumlarla ilgili soruların katılımcı hocalar tarafından yanıtlanması ile sona erdi.

Sunumlara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

 

Dosyalar

NESNELERİN İNTERNETİ VE GÜVENLİK (2662 KB)

DERİN YAPAP SİNİR AĞLARI VE DERİN ÖĞRENMEYE BİR GİRİŞ (10090 KB)ORTA GERİLİM PANO TİPLERİ, TİP TESTLER, STANDARTLAR KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

12.06.2019
 


Çok Okunanlar


WEBİNAR: ELEKTRONİKTE ARIZA BULMA TEKNİKLERİ

ORTA GERİLİM PANO TİPLERİ, TİP TESTLER, STANDARTLAR KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

KEŞİF, METRAJ, HAKEDİŞ VE KESİN HESAP KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

GENÇ MÜHENDİSLER PİKNİKTE BULUŞTU

TS 8737 YAPI RUHSATI STANDARDININ YÜRÜTMESİ DURDURULDU

YG TESİSLERİ VE İŞ GÜVENLİĞİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİNDEN ODTÜ SAVUNULMALIDIR DİRENİŞİNE DESTEK ZİYARETİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BİTİRME PROJELERİ SERGİSİ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDIK

YILDIRIMDAN KORUNMA SİSTEMLERİ PARATONERLER KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMܒNDE MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK

Okunma Sayısı: 257


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri