MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TMMOB 45. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI 
45. Dönem TMMOB II. Danışma Kurulu Toplantısı 9 Şubat 2019 Cumartesi günü TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirildi.
 

 

 

II. Danışma Kurulu Toplantısı TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`ın açış konuşmasıyla başladı. Koramaz, TMMOB`nin demokrat ve yurtsever karakterinden, emekten ve halktan yana duruşundan, ırkçılığın ve gericiliğin karşısında barıştan yana tutumundan söz etti. Gücünü üyesinden ve bilimden alarak insan hakları ihlallerine karşı insan onurunun korunmasından yana; meslek ve meslektaş sorunlarına eğilen TMMOB çalışmalarını aktardı.

Daha sonra TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül, I. Danışma Kurulu`ndan bu yana geçen 4 aylık dönemde yapılan çalışmalar, TMMOB`ye bağlı Odalar, İl Koordinasyon Kurulları, örgüt içi toplantıları, etkinlikler ve yayınlar konusunda geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.

Danışma Kurulu`nda söz alan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Evindar Aydın, mühendislik sıfatlarının yerle bir edildiğini belirterek, "meslek alanlarımız elden gidiyor" uyarısı yaptı. Buna karşı TMMOB`nin yeni bir mücadele yöntemi bularak gücünü artırması gerektiğini vurgulayan Aydın, yalnızca bildiri hazırlanması ya da basın açıklamaları yapılması ile yetinilmemesini istedi. Sürekli olarak muhalefet tekrarı yapılması ve umutların bugünden geleceğe ertelenmesinin doğru olmadığını vurgulayan Aydın, "Kendimize ve meslek alanımıza yetemezken toplumsal düzlemde nasıl mücadele edeceğiz?" diye konuştu.

Bir meslek odası başkanının Cumhurbaşkanı ile görüşmesini de eleştiren Aydın, "Bu münasebetin temeli ne, hangi zemin üzerinde bu kişiyle el sıkışabiliyorsunuz, TMMOB`nin bu konudaki yaptırımı ne olacaktır?" sorusunu yöneltti.

Toplantıda söz alan EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakkı Kaya Ocakaçan da, Türkiye`nin içinde bulunduğu koşullarda birlikteliğin önemine dikkat çekerken, TMMOB tarafından oluşturulan Akkuyu Nükleer Güç Santralı İzleme Komisyonu`nda bazı EMO üyeleri yer almasına rağmen, Odanın kurumsal olarak çağrılmamasını yadırgadıklarını kaydetti. TMMOB`a bağlı bir meslek odası başkanının Cumhurbaşkanı`na teşekkür etmesini eleştiren Ocakaçan, birlik yönetiminin bu konudaki tutumunu sordu. Ocakaçan, akreditasyon konusunun çok dikkatli bir şekilde ele alınması ve tüm TMMOB içinde bu tartışmanın yaygınlaştırılması gerektiğini vurguladı.

Toplantıda ayrıca; Kaya Güvenç (MMO), Uğur Kocaer (BMO), Tevfik Peker (MMO), Kemal Zeki Taydaş (KMO), Ali Akkan (MO), Nusret Suna (İMO), Hüseyin Alan (JMO), Birhan Şahin (MMO), Cemal Gökçe (İMO), Doğan Hatun (MADENMO), Zeki Baran (MMO), Ali Ekber Çakar (MMO), Necla Özkaplan Yörüklü (PEYZAJMO), Yunus Yener (MMO), Orhan Kasap (HKMO), Alaaddin Eksin (MMO), Cemal Akça (İMO), Ayşegül Oruçkaptan (PEYZAJMO), Ayhan Yüksel (MADENMO), Cevahir Akçelik (ÇMO) ve Mehmet Soğancı (MMO) konuştu.GAZİ İPEK HALK TV-OMBUDSMAN PROGRAMINA KATILDI

29.04.2019
 


Çok Okunanlar


GAZİ İPEK HALK TV-OMBUDSMAN PROGRAMINA KATILDI

TMMOB ENERJİ SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

SRİ LANKA’DAKİ TERÖR SALDIRISINDA GENÇ MESLEKTAŞIMIZ SERHAN SELÇUK NARİÇİ’Nİ YİTİRDİK…

İBRAHİM KAYPAKKAYA’NIN MEZARINA ZİYARET

“19 MAYIS 1919’DAN 6 MAYIS 1972’YE” PANELİ

NÜKLEER KARŞITI PANEL VE MİTİNG 26-27 NİSAN’DA SİNOP’TA YAPILACAK

SAMSUN ŞUBE DANIŞMA KURULU

“IRENEC 2019” BAŞLADI

1 MAYIS, EMEKÇİLERİN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ!

SİNOP’TA NÜKLEER KARŞITI PANEL VE MİTİNG

Okunma Sayısı: 100


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri