MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 KOCAELİ ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

ÖNEMLİ EVRAKLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 BOLU   KOCAELİ   SAKARYA   ZONGULDAK   BARTIN   KARABÜK   DÜZCE 
 

 
MİSEM BANNER
 
MİSEM DIŞI BANNER
 
ÜYELİK
 
ÜYELİKLE İLGİLİ BELGELER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 
TEMSİLCİLİK ADRES VE TELEFONLARI
 
SMM
 
EĞİTİMLER
 
ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK BAŞVURU FORMU
 
ŞUBEMİZDE SATIŞA SUNULAN KİTAP LİSTESİ
 
ÇALIŞANLAR OLARAK HAKLARINIZI BİLİYOR MUSUNUZ?
 
TÜRKİYE’DE MÜHENDİS-MİMAR-ŞEHİR PLANCISI PROFİL ARAŞTIRMASI
 
DERGİ 437. SAYI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EVK 2009 SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.


HABER


 
Enerji Verimliliği ve Kalitesi Sempozyumu’nun üçüncüsü 21-22 Mayıs 2009 tarihlerinde Kocaeli / Kartepe The Green Park Otelde gerçekleştrildi. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesinin Kocaeli Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi destekleri ile düzenlediği sempozyum 21 Mayıs Perşembe günü saat 10:00’da çok sayıda protokol davetlisi ve 300’e yakın delege ve misafirin katılımı ile açıldı.
 

 

Enerji Verimliliği ve Kalitesi Sempozyumu‘nun üçüncüsü 21-22 Mayıs 2009 tarihlerinde Kocaeli / Kartepe The Green Park Otelde gerçekleştrildi. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesinin Kocaeli Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi destekleri ile düzenlediği sempozyum 21 Mayıs Perşembe günü saat 10:00‘da çok sayıda protokol davetlisi ve 300‘e yakın delege ve misafirin katılımı ile açıldı.

Sempozyumun açılışında sırasıyla EMO Kocaeli Şube Başkanı Mustafa ŞERİT, Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Sempozyum Yürütme Kurulu Başkanı Prof.Dr.Semra ÖZTÜRK, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Musa ÇEÇEN, TMMOB 2.Başkanı Nail GÜLER ve son olarak Kocaeli Valisi Gökhan SÖZER Enerji Verimliliğine ve Enerji Politikalarına dönük konuşmalar yaptılar. Açılış konuşmalarının ardından ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Prof Dr.Muammer ERMİŞ tarafından "Güç Kalitesi Milli Projesi" ve İTÜ Enerji Enstitüsü Enerji Planlama ve Yönetim Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Sermin ONAYGİL tarafından  "Enerji Verimliliği Kanununda Elektrik Mühendisliğinin Yeri" konulu çağrılı bildiriler sunuldu. İki gün süren sempozyumda "Enerji Verimliliği" ve "Güç Kalitesi" başlıkları altında 5 oturumda 40‘ı sözlü 24‘ü poster olmak üzere 64 sunum gerçekleştirildi.

Sempozyumun birinci gününde düzenlenen Panelde  "Enerji Özelleştirmelerinin Enerji Arzı ve Kalitesi Üzerine Etkileri" konularında bilgi alışverişleri sağlandı. Paneli EMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tarık ÖDEN yönetti. Panele panelist olarak, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Musa ÇEÇEN, Makina Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz TÜRKYILMAZ, Kayseri ve Civarı Elektrik Dağıtım A.Ş‘den Ali CESUR ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulundan Bilal ÖĞÜNLÜ katıldılar. İkinci gün gerçekleştirilen Panel ise "Enerji Verimliliği Üzerine Yasal Düzenlemeler ve Sektöre Etkileri" konusunda yapıldı. Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr.Semra ÖZTÜRK yönetiminde gerçekleştirilen panele panelist olarak; Necati İPEK (EMO Enerji Komisyonu Başkanı), Erdal ÇALIKOĞLU (EİE Genel Müdür Yaedımcısı), Arif KÜNAR (Elektrik Mühendisi),Yusuf YILDIZ (Bayındırlık Ve İskan Bakanlığı), Prof.Dr.Sermin ONAYGİL ( İTÜ Enerji Enstitüsü) katıldılar.

Sempozyumda ayrıca Schneider Elektrik  "Orta Gerilim Sistemlerinde Enerji Kalitesi ve Sürekliliğinin Arttırılmasında SCADA Çözümlerinin Önemi" ve "Enerji Kalitesizliğinin Ölçümü ve IEC Standartlarına Göre Değerlendirilmesi", Enel A.Ş. "Yüksek Verimli, Yüksek Performanslı Trafosuz Güç Kaynakları", Philips ise "Aydınlatmada Enerji Verimliliği" konularında bildiriler sundular.

 


Çok Okunanlar


YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ EMO DÜZCE TEMSİLCİLİĞİ`NDE YAPILDI.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİNİN 2018-2019 ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ 4 TEMMUZ 2019 TARİHİNDE ÜNİVERSİTE STADYUMU’NDA COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

EMO BOLU TEMSİLCİLİĞİ, SMY MÜHENDİSLİK SAHİBİ YENİ SMM OLAN ÜYEMİZ SEFA YURDAGÜL`Ü YENİ OFİSİNDE ZİYARET ETTİ

MİSEM KAPSAMINDA DÜZENLENEN GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ TESİSATI EĞİTİMİ 9-10-11-12 TEMMUZ 2019 TARİHLERİNDE EMO KOCAELİ SAKARYA TEMSİLCİLİĞİ ‘İNDE YAPILDI.

EMO KOCAELİ ŞUBESİNDE SMM KOMİSYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ, ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİNİN 2018-2019 ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ 2 TEMMUZ 2019 TARİHİNDE ÜNİVERSİTE STADYUMU’NDA COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

SEÇİM BİTTİ ARTIK ZAM VAKTİ

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ EMO DÜZCE TEMSİLCİLİĞİ`NDE YAPILDI.

BİZİM SAKARYA:ENERJİ YOKSULLUĞU!

Okunma Sayısı: 3640


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri