MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE
DOĞA İLE BÜTÜNLEŞME TURU EMO Kocaeli Şubesi üyeleriyle gezi etkinliği düzenliyor. 30 Nisan 2017 tarihinde doğa ile bütünleşme turunu kapsayan Şube gezisi düzenlenecektir. 0
SAKARYA TEMSİLCİMİZ AKYÜZ’Ü YİTİRDİK EMO Sakarya Temsilcimiz Hidayet Barbaros Akyüz’ü bu sabah geçirdiği kalp krizi nedeniyle kaybettik. Ailesine, sevenlerine ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz. Şubemiz başta olmak üzere EMO çalışmalarında etkin olarak görev alan Sakarya Temsilcimiz Hidayet Barbaros Akyüz’ü unutmayacağız. Akyüz’ün cenazesi, 20 Nisan Perşembe günü Sakarya Merkez Ulu Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından defnedilecektir. 0
EMO’DAN ÇOCUK KİTAPLARI SETİ Yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi ve enerji verimliliği konusunda çocuklara daha küçük yaştayken bilinç kazandırmayı hedefleyen EMO, birbirinden ilginç ve rengarenk çocuk kitapları çıkardı. Öykü ve boyama kitaplarından oluşan çocuk kitapları setiyle çocuklar hem eğlenecek, hem de güneş, rüzgar ve suyun enerjiye nasıl dönüştüğünü öğrenecekler. 0
ANAYASA VE MÜHENDİSLER Elektrik Mühendisliği Dergisi’nin yeni sayısında, 16 Nisan’da halkoylamasına sunulacak olan Anayasa değişikliği ele alındı. “Anayasa ve Mühendisler” kapağıyla yayımlanan dergide, Anayasa paketi ile istenen değişikliklerin neler getireceği ele alınırken, mühendisler üzerine etkisi sorgulandı. Anayasa paketinin; hukuk, kamu yönetimi, siyaset, sağlık, kadın ve çalışma yaşamı gibi alanlarda yaratacağı sonuçları konu uzmanları ve akademisyenlerce irdelendi. 0
GENÇ MÜHENDİSLER İŞSİZ Elektrik Mühendisleri Odası`nın Mühendislik İstihdamı ve Mesleki Alan Araştırması, EMO üyesi elektrik, elektronik, elektronik haberleşme, kontrol ve otomasyon, elektrik-elektronik ve biyomedikal mühendislerinde işsizliğin yüzde 18.7`ye tırmandığını gösterdi. İşsizlerin çoğunluğunun 31 yaş ve altındaki genç mühendisler olduğu belirlendi. Araştırma kadın mühendislerde işsizlik oranının daha yüksek olduğunu, ayrıca emekli mühendislerin de halen iş arayarak işgücü arzı oluşturduklarını saptadı. Araştırmanın işsizlik ile ilgili sonuçlarına ilişkin EMO`nun açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. 0Etkinlikler

Nisan 2017

PTS

SL

ÇRŞ

PRŞ

CUM

CTS

PAZ

16

 17 

 18 

 19 

 20 

 21 

 22 

 23 

17

 24 

 25 

 26 

 27 

 28 

 29 

 30 

18

 01 

 02 

 03 

 04 

 05 

 06 

 07 

19

 08 

 09 

 10 

 11 

 12 

 13 

 14 

20

 15 

 16 

 17 

 18 

 19 

 20 

 21 

21

 22 

 23 

 24 

 25 

 26 

 27 

 28 

22

 29 

 30 

 31 

 01 

 02 

 03 

 04 

23

 05 

 06 

 07 

 08 

 09 

 10 

 11 

 

Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu


Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 

e-Liste

Odamız duyurularının düzenli olarak e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı ve e-posta adresinizi giriniz.

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

  • Haberler
  • Duyurular
  • Oda Görüşleri/Raporlar
  • Basın Açıklamaları
  • Yazılı Basında
  • Görsel Basında
  • Basından
  • Yitirdiklerimiz
  • Tümü

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ`NDE EMO GENÇ DENEYİM AKTARIM SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 19.04.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Zonguldak İl Temsilciliği ile Bülent Ecevit Üniversitesi ortaklığıyla Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölüm öğrencilerine yönelik bilgi ve deneyim aktarımları amacıyla 19.04.2017 tarihinde EMO İSG Komisyonu üyesi Aydın KEÇECİ tarafından `Elektrikli Çalışmalarda İş Güvenliği Tedbirleri ve Kişisel Koruyucu Donanımlar` konulu seminer düzenlendi.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ EMO DÜZCE TEMSİLCİLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 19.04.2017

    

MİSEM kapsamında düzenlenen YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi 19-20-21 Nisan 2017 tarihlerinde EMO Düzce Temsilciliği`nde yapıldı. MİSEM Eğitmeni Musa ÇEÇEN tarafından verilen eğitime 15 üyemiz katılım sağladı.

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ ŞUBEMİZDE YAPILDI. 12.04.2017

    

MİSEM kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi 12-14 Nisan 2017 tarihlerinde Şubemizde düzenlendi. MİSEM Eğitmeni Hasan AKTAŞ tarafından verilen eğitime 14 üyemiz katıldı.

UYELERIMIZIN MESLEKTE ONUR YILI PLAKETLERI VERILIYOR. 11.04.2017

    

Meslekte onur yıllarını tamamlayıp geleneksel gecemize katılamayan üyelerimizin onur plaketleri yönetim kurulumuz ve üye ilişkileri ve örgütlenme komisyonu üyelerimizce verilmektedir.

EMO ZONGULDAK İL TEMSİLCİLİĞİMİZ TÜRK TELEKOM İL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ. 10.04.2017

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Zonguldak İl Temsilciliği heyetince Türk Telekom Zonguldak İl Müdürü Sami KOCAR ziyaret edildi.

ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR`DEN ATEX`E DESTEK 10.04.2017

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Zonguldak İl Temsilciliğimiz heyetince Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem AKDEMİR ziyaret edildi.

VALİ KABAN`DAN ATEX SEMPOZYUMU İÇİN TAM DESTEK 06.04.2017

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Zonguldak İl Temsilciliğimizce Zonguldak Valisi Ali Kaban ziyaret edildi.

Tüm Haberler 

EMO KOCAELİ ŞUBESİ AKADEMİ HASTANESİ PROTOKOLÜ VE SAĞLIK SEMİNERİ‏ 08.12.2014

    

GELENEKSEL YIL SONU GECESİ 04.12.2014

    

Odamızın kuruluşunun 60. yılının geleneksel gecesi 6 Aralık 2014 Cumartesi günü Wellborn Luxury Hotel’de gerçekleştirilecektir.

SAĞLIK SEMİNERLERİ HK. 22.11.2014

    

EMO ASANSÖR A TİPİ MUAYENE KURULUŞU OLMA TARTIŞMALARI YEREL ÇALIŞTAYI DÜZENLENİYOR 12.11.2014

    

22 Kasım 2014 Cumartesi günü Ankara`da yapılacak `A Tipi Muayene Kuruluşu` Çalıştayına yönelik olmak üzere şubemiz tarafından `EMO Asansör A Tipi Muayene Kuruluşu Olma Tartışmaları Yerel Çalıştayı` düzenlenecektir. `EMO Asansör A Tipi Muayene Kuruluşu Olma Tartışmaları Yerel Çalıştayı` 15 Kasım Cumartesi günü saat 14.00` da Teksif-İş Sendikası Seminer Salonu` nda düzenlenecektir.

ŞENGAL YARDIM BEKLİYOR! 21.08.2014

    

IŞİD saldırılarından kaçan ve Şengal’den Türkiyeye göç eden, çok zor şartlar altında yaşamaya çalışan Ezidiler için yardım kampanyası organizasyonu TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu tarafından organize edilmektedir. Kampanya çerçevesinde bebek maması, çocuk bezi, kadın pedi başta olmak üzere yastık, battaniye, yatak, çadır, temizlik malzemesi, oyuncak, kadın-erkek iç çamaşırı, çocuk kıyafeti malzemeleri toplanacaktır. Yardım malzemelerinin Şubemize ulaştırılması gerekmektedir.

GELENEKSEL ŞUBE PİKNİĞİ 18.08.2014

    

Şubemizin Geleneksel Pikniği 7 Eylül Pazar günü Sapanca Şelale Alabalık ve Piknik Tesisleri‘nde yapılacaktır. Doğa eşliğinde keyifli ve sürprizlerle dolu pikniğimize tüm üyelerimiz davetlidir.

SİVAS KATLİAMI 21. YILDÖNÜMÜNDE PROTESTO EDİLECEK 02.07.2014

    

Sivas Katliamı Kocaeli`nde de yapılacak yürüyüş ile kınanacak. Sivas Katliamının sorumlularının yargılanması ve hesap sorulması vurgusuyla düzenlenecek yürüyüş etkinliği saat 18.00` da İzmit Merkez Bankası` nın önünden başlayıp, Cumhuriyet Parkı` nda yapılacak basın açıklaması ile sona erecek.

Tüm Duyurular 

AKILDIŞI DÖNEMİN AYAK SESLERİ 08.02.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası, son KHK ile üniversitelerdeki muhalif bilim insanlarının görevden atılmasına tepki gösteren bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Terörle yan yana dahi anılamayacak bilim insanlarını üniversitelerden uzaklaştıran bu KHK’ler akıl dışıdır. Derhal OHAL son bulmalı, yapılan haksızlıklar sona ermeli, insan haklarına aykırı uygulamalara son verilmelidir” denildi. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

AKP KAMU VARLIKLARINA EL KOYDU 06.02.2017

    

EMO; aralarında PTT, Telekom, Türksat, BOTAŞ, TPAO ve Eti Maden’in de bulunduğu 11 kamu kuruluşu ve birçok arazinin Varlık Fonu’na devredilmesine tepki gösterdi. Bu ülkenin varlıklarının sahipsiz olmadığı vurgulanan EMO`nun açıklamasında, “Kamu kaynaklarını dilediği gibi kullanmak, yandaşlara aktarımlar yapmak, kamu hisselerini ipotek ettirerek para bulmak, piyasalara kimlerin çıkar elde edeceği bilinmeyen müdahaleler ve manipülasyonlarda bulunmak anlamına gelen Varlık Fonu’na yapılan bu aktarımlar kabul edilemez” denildi. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SANAYİCİYE ELEKTRİK YA YOK YA PAHALI 04.01.2017

    

Elektrik kesintileri nedeniyle zaten üretim yapamayan sanayici, elektriği aldığında da yüksek enerji bedeli ödeyecek. Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) sanayicinin elektriksiz kalmasına yol açan enerji krizini, TEİAŞ ve Enerji Bakanlığı’nın Aralık ayı verilerinden yaptığı çalışma ile ortaya koydu. EPDK’nın 2017 yılı tarifesinin sanayiciye pahalı elektrik satışı getirdiğini saptayan EMO’nun konuya ilişkin açıklamasının tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TETAŞ’A ÖRTÜLÜ GÖREV ZARARI 03.01.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, doğalgaz sıkıntısı ve ardından elektrik kesintileri ile baş gösteren kriz ile ilgili bir açıklama yaparak, Türkiye`nin karanlık ve pahalı enerji arasında sıkışıp kaldığını belirtti. TETAŞ‘ın 2017 yılı fiyatlarını inceleyen EMO, yerli kömür santrallarını sübvanse etmek için bu kurumun örtülü görev zararına sokulduğunu, bu zararın da aydınlatma tarifesiyle halkın üzerine yıkıldığını ortaya koydu. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

AYDINLATMAYA REKOR ZAM 02.01.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, yeni yıl elektrik tarifesiyle ilgili çalışmasını açıkladı. EMO‘nun çalışmasında yeni tarifede genel aydınlatma faturasına yüzde 21.3 rekor zam yapıldığı ortaya konuldu. Konutların faturasındaki enerji kalemi yüzde 3.1 azalmasına karşın, dağıtım kalemi yüzde 6.3 zamlandırılarak, faturada indirime izin verilmedi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ADIM ADIM GELEN KARANLIK 23.12.2016

    

Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu, doğalgazla elektrik üreten santrallara gaz verilememesiyle birlikte baş gösteren elektrik sıkıntısına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada elektrik üretiminde yaşanan sıkıntı ortaya konulurken; elektrik fiyatlarının fahiş düzeylere tırmandığına dikkat çekildi. `Havaların soğuması dışında olağanüstü bir gelişme olmamasına rağmen bugün Türkiye uygulanan enerji politikaları nedeniyle karanlığın eşiğine sürüklenmiştir` denilen açıklamada faturanın halka yıkılmaması gerektiği vurgulandı. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

KIŞ SAATİNE GEÇİLMEMESİ TASARRUF DEĞİL İSRAF GETİRDİ 21.12.2016

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO), elektrik tüketim istatistikleri üzerinden yaptığı çalışma, kış saati uygulamasından vazgeçilmesinin tasarruf sağlamazken tersine israfa yol açtığını ortaya koydu. Kasım ayında ekonomideki yavaşlamaya ve sıcaklıklar mevsim normallerinde seyretmesine rağmen elektrik tüketiminde rekor artış yaşandı. EMO Kocaeli Şubesi yaptığı açıklamada, yaz saatinin kalıcılaştırılması uygulamasından vazgeçilerek, Türkiye coğrafyasına uygun kış ve yaz saatlerine geçilmesi gerektiğini bildirdi.

Tüm Basın Açıklamaları 

Kayıt Yok

1950 ADAPAZARI DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 19240 SİCİL NOLU ÜYESİ MUHARREM ŞENGEL İSTANBUL DEVLET MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK AKADEMİSİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (03.03.2014) 03.03.2014

    

1955 ÜSKÜDAR DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 8971 SİCİL NOLU ÜYESİ ALİ SAFFET GÜVEN İSTANBUL DEVLET MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK AKADEMİSİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (06.11.2013) 06.11.2013

    

1955 YENİKÖY DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 15290 SİCİL NOLU ÜYESİ MEHMET AYAZ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KOCAELİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (28.10.2013) 28.10.2013

    

1976 GÖLCÜK DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 42646 SİCİL NOLU ÜYESİ DEVRİM YAVUZ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (19.09.2013) 19.09.2013

    

1946 ZONGULDAK DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 16472 SİCİL NOLU ÜYESİ BAYRAM ENŞİCİ YILDIZ ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (24.04.2013) 24.04.2013

    

1936 ESKİŞEHİR DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 1893 SİCİL NOLU ÜYESİ ALEV KAPLANGI İSTANBUL TEKNİK OKULU TEKNİK OKUL FAKÜLTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (30.03.2012) 30.03.2012

    

1945 İZMİR DOGUMLU OLAN ODAMIZIN 19191 SİCİL NOLU ÜYESİ ÖNER TUNA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. (10.11.2010) 10.11.2010

    

Tüm Yitirdiklerimiz 

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ`NDE EMO GENÇ DENEYİM AKTARIM SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 19.04.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Zonguldak İl Temsilciliği ile Bülent Ecevit Üniversitesi ortaklığıyla Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölüm öğrencilerine yönelik bilgi ve deneyim aktarımları amacıyla 19.04.2017 tarihinde EMO İSG Komisyonu üyesi Aydın KEÇECİ tarafından `Elektrikli Çalışmalarda İş Güvenliği Tedbirleri ve Kişisel Koruyucu Donanımlar` konulu seminer düzenlendi.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ EMO DÜZCE TEMSİLCİLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 19.04.2017

    

MİSEM kapsamında düzenlenen YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi 19-20-21 Nisan 2017 tarihlerinde EMO Düzce Temsilciliği`nde yapıldı. MİSEM Eğitmeni Musa ÇEÇEN tarafından verilen eğitime 15 üyemiz katılım sağladı.

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ ŞUBEMİZDE YAPILDI. 12.04.2017

    

MİSEM kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi 12-14 Nisan 2017 tarihlerinde Şubemizde düzenlendi. MİSEM Eğitmeni Hasan AKTAŞ tarafından verilen eğitime 14 üyemiz katıldı.

UYELERIMIZIN MESLEKTE ONUR YILI PLAKETLERI VERILIYOR. 11.04.2017

    

Meslekte onur yıllarını tamamlayıp geleneksel gecemize katılamayan üyelerimizin onur plaketleri yönetim kurulumuz ve üye ilişkileri ve örgütlenme komisyonu üyelerimizce verilmektedir.

EMO ZONGULDAK İL TEMSİLCİLİĞİMİZ TÜRK TELEKOM İL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ. 10.04.2017

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Zonguldak İl Temsilciliği heyetince Türk Telekom Zonguldak İl Müdürü Sami KOCAR ziyaret edildi.

ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR`DEN ATEX`E DESTEK 10.04.2017

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Zonguldak İl Temsilciliğimiz heyetince Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem AKDEMİR ziyaret edildi.

ŞAFAK: EMO ŞUBE KOORDİNASYONU ZONGULDAK`TA YAPILDI 08.04.2017

    


Çok Okunanlar


UYELERIMIZIN MESLEKTE ONUR YILI PLAKETLERI VERILIYOR.

ZONGULDAK İLİ KURUM ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

EMO SAKARYA TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN TEİAŞ 5. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARET EDİLDİ.

ZONGULDAK TTK MADEN MÜZESİNE GEZİ DÜZENLENDİ.

ŞUBE VE TEMSİLCİLİK PERSONELİMİZE KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI CEMAL BOZKURT TARAFINDAN `ETKİLİ İLETİŞİM VE BEDEN DİLİ` EĞİTİMİ VERİLDİ.

EMO KOCAELİ ŞUBE KOORDİNASYON TOPLANTISI ZONGULDAK`TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ EMO GENÇ TEMSİL HEYETİ SEÇİMİ YAPILDI.

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ ŞUBEMİZDE YAPILDI.

KYK ALİ FUAT CEBESOY YURT MÜDÜRLÜĞÜNDEN ŞUBEMİZE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR`DEN ATEX`E DESTEK

İletişim Bilgileri

İletişim Formu

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI KOCAELİ ŞUBESİ

Adres:

ÖMERAĞA MAH. ANKARA CAD. NACİ GİRGİNSOY SOK. NO:15/3-4 İZMİT - KOCAELİ

Telefon:

+90 262 3254122

Faks:

+90 262 3245456

GSM:

+90 530 7730954

GSM:

+90 530 7730955

e-posta:

13aa

Test-Ölçüm Merkezi
Telefon: +90 312 4253272
Faks: +90 312 4173818


Adınız: 

e-Posta: 

İletiniz: 

Soldaki güvenlik kodunu yazınız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri