MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 KOCAELİ ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

ÖNEMLİ EVRAKLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 BOLU   KOCAELİ   SAKARYA   ZONGULDAK   BARTIN   KARABÜK   DÜZCE 
 

 
MİSEM BANNER
 
MİSEM DIŞI BANNER
 
ÜYELİK
 
ÜYELİKLE İLGİLİ BELGELER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 
TEMSİLCİLİK ADRES VE TELEFONLARI
 
SMM
 
EĞİTİMLER
 
ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK BAŞVURU FORMU
 
ŞUBEMİZDE SATIŞA SUNULAN KİTAP LİSTESİ
 
ÇALIŞANLAR OLARAK HAKLARINIZI BİLİYOR MUSUNUZ?
 
TÜRKİYE’DE MÜHENDİS-MİMAR-ŞEHİR PLANCISI PROFİL ARAŞTIRMASI
 
DERGİ 437. SAYI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 81  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

BİLİM TEKNİK EĞİTİM KOMİSYONU TOPLANTISI 13.08.2008

    

12 AĞUSTOS 2008 SALI GÜNÜ BİLİM TEKNİK EĞİTİM KOMİSYONU 2. TOPLANTISI ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 2008-2009 EĞİTİM TAKVİMİ VE KONULARININ BELİRLENMESİ GÜNDEMLİ TOPLANTIYA KOMİSYON ÜYELERİMİZDEN KATILIM SAĞLANDI.

İZGAZIN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞI ÖKP TAVŞANTEPE HALK TOPLANTISI 13.08.2008

    

14 Ağustos'ta özelleştirme ihalesi yapılacak İZGAZ'ın satışına karşı yürütülen çalışmlar kapsamında 12 Ağustos Salı günü Tavşantepe Cem ve Kültürevi'nde halk toplantısı yapıldı.

KESK KOCAELİ ŞUBELER PLATFORMU, HÜKÜMET VE İLGİLİ SENDİKA KONFEDERASYONLARI ARASINDA YAPILACAK TOPLU GÖRÜŞMEYLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI 13.08.2008

    

Saat 13:00 da Tüm Bel-Sen Sendikası'nda yapılan basın açıklamasını KESK Kocaeli Şubeler Platformu adına Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Erdal KARAKUŞ okudu.

İZGAZ'IN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞI ÖKP BASIN AÇIKLAMASI ŞUBEMİZDE YAPILDI 13.08.2008

    

Özelleştirme Karşıtı Platform tarafından hazırlanan basın açıklamasını Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kürekçi okurken, 14 Ağustosta ihalenin yapılacağı Antikkapı önünde yapılacak basın açıklamasına çağrı yapıldı.

SHP VE SAADET PARTİLERİNDEN ÖKP STANDINA ZİYARET 12.08.2008

    

İZGAZ'ın Özelleştirilmesine karşı dün Özelleştirme Karşıtı Platform tarafından Sanat Sokağı'nda açılan stand, SHP ve SAADET Partilerinin Kocaeli İl Örgütleri tarafından ziyaret edildi.

ÖZELLELEŞTİRME KARŞITI PLATFORMDAN İZGAZ'IN ÖZELLEŞTİRLİLMESİNE KARŞI STAND VE İMZA KAMPANYASI 11.08.2008

    

İZGAZ'ın Özelleştirilmesine karşı halkı bilinçlendirmek ve eylem süreçleri konusunda bilgi vermek amacıyla Özelleştirme Karşıtı Platform tarafından İzmit Sanat Sokağı'ında stand açılarak imza kampanyası başlatıldı.

İZGAZ'IN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞI 60 EVLERDE HALK TOPLANTISI YAPILDI 07.08.2008

    

Şubemiz ve Kocaeli Makina Mühendisleri Odası'nın birlikte düzenlediği İzgaz'ın Özelleştirilmesine Karşı Derince 60 Evler'de Halk Toplantısı yapıldı. Şubemizi temsilen Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz H. Avni Haznedaroğlu özelleştirme ve İZGAZ'ın özelleştirmesiyle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

BALIKÇI DAVASI “ÖDENEK YOK” GEREKÇESİNE TAKILDI 07.08.2008

    

Sürgün gönderildiği Şanlıurfa’da, kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadele ile tanınan Hasan Balıkçı’nın hain bir saldırı sonucu aramızdan ayrılmasının üzerinden 5.5 yıl geçmesine rağmen hukuki süreç tamamlanamadı. 6 Ağustos 2008 tarihinde (bugün) Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada, tutuklu sanıkların “ödenek yok” gerekçesi ile duruşmaya getirilmemesi nedeniyle dava, 17 Eylül 2008 tarihine ertelendi.

FABRİKA VE ALÇAK GERİLİM GÜÇ ABONELERİNE ELEKTRİK BAĞLANMASI BAKANLIK KARARI İLE ENGELLENİYOR! 07.08.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu, yeni elektrik tesislerine ilk defa enerji verilirken, piyasada bulunmayan akım ve gerilim ölçü transformatörlerinin zorunlu tutulmasına ilişkin bugün (6 Ağustos 2008) yazılı bir basın açıklaması yaptı. Fabrika ve alçak gerilim güç abonelerine elektrik bağlanmasının engellendiğine dikkat çekilen açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İZGAZ'IN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞI YAHYA KAPTANDA HALK TOPLANTISI YAPILDI 06.08.2008

    

Şubemiz ve Kocaeli Makina Mühendisleri Odası'nın birlikte düzenlediği İzgaz'ın Özelleştirilmesine Karşı Yahya Kaptan'da Halk Toplantısı yapıldı. Şubemizi temsilen Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz H. Avni Haznedaroğlu özelleştirme ve İZGAZ'ın özelleştirmesine karşı bir sunum gerçekleştirdi.

İZGAZ'IN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞI MALTA MAHALLESİ'NDE HALK TOPLANTISI YAPILDI 05.08.2008

    

Şubemiz ve Kocaeli Makina Mühendisleri Odası'nın birlikte düzenlediği İzgaz'ın Özelleştirilmesine Karşı Halk Toplantısı 4 Ağustos Pazartesi Günü Malta Mahallesi Göçenler Çay Bahçesinde gerçekleştirildi.

İZGAZ'IN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞI CHP İL BİNASINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 28.07.2008

    

Şubemizin ve Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi'nin birlikte düzenlediği İzgaz'ın özelleştirilmesine karşı toplantı, 26 Temmuz Cumartesi günü CHP İl binasında gerçekleştirildi.

İZGAZ'IN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞI TOPLANTI ŞUBEMİZDE YAPILDI 18.07.2008

    

14 Ağustos'ta İhalesi yapılacak olan İZGAZ'ın özelleştirilmesi sürecinde yapılması gereken çalışmalara ilişkin Meslek Odaları ve çeşitli kurumların katıldığı toplantı 18 Temmuz'da Şubemizde gerçekleştirildi.

ŞUBE KOORDİNASYON TOPLANTISI AMASRA'DA YAPILDI 14.07.2008

    

5. Dönem 1. Şube Koordinasyon Toplantısı 12-13 Temmuz 2008 tarihinde Amasra'da gerçekleştirildi. Toplantıya Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri ile Şubemize bağlı Temsilciliklerin Temsilci ve Temsilci Yardımcıları katıldı. Ayrıca 13 Temmuz Pazar günü yakın dönemde kaybettiğimiz Zonguldak temsilcimiz Vehbi Aslan'ın mezarı ziyaret edildi.

TÜRKİYE'YE 100 TERMİK SANTRAL YAPABİLİRSİNİZ AMA BİR AMASRA DAHA YARATAMAZSINIZ! 14.07.2008

    

Amasra'da 5. Dönem 1. Şube Koordinasyon Toplantısı için toplanan Şube Yöneticilerimiz, temsilci ve temsilci yardımcılarımız Amasra'da yapılmak istenen termik santralle ilgili basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasını Bartın temsilcimiz Mahmut Demirok okudu.

SİVAS KATLİAMI KINANDI! 03.07.2008

    

Sivas katliamı Kocaeli'nde de yapılan yürüyüş ile kınandı. Şubemizin TMMOB İKK pankartı arkasında katıldığı yürüyüşte Sivas katliamının sorumlularının yargılanması ve hesap sorulması vurgusu öne çıktı. Merkez bankasının önünden başlayan yürüyüş İnsan Hakları Parkında sonlandı. Yürüyüş sonrası şiir ve müzik dinletisi yapıldı. Yürüyüşe birçok sendika, dernek ve siyasal parti katıldı.

CHP GENÇLİK KOLLARI ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ 03.07.2008

    

CHP Gençlik Kolları Odamızı Ziyaret ederek Şube Yönetim Kurulumuza başarılar diledi. Ziyarette Şube Başkanımız Mustafa Şerit, Başkan Yardımcımız Bülent Çetintaş, Yazman Üyemiz H. Avni Haznedaroğlu, Sayman Üyemiz Mehmet Fidan da bulundu.

ZAMMIN BÜYÜĞÜ GERİDE 02.07.2008

    

Sanayici, konut, tarımsal sulama, aydınlatma, kalkınmada öncelikli il, şehit-gazi kullanıcıları ayrımı yapılmaksızın çıplak olarak elektrik fiyatlarına kilovatsaat başına yüzde 26 zam yapıldı. Hükümet, Ocak ayında çıplak fiyata yapılan zammı açıklayarak halkı kandırırken, bu kez de daha düşük olduğu için perakende satış hizmeti, dağıtım ve iletim bedelleri dahil fiyata yapılan zammı açıkladı. Yapılan zam otomatik fiyatlandırma mekanizmasının devreye girmesinden değil, büyük ölçüde dengeleme ve uzlaştırma denilen karaborsa sistemindeki elektrik fiyat artışlarının tarifeye yansıtılmasından kaynaklandı. Otomatik fiyatlandırma mekanizması mevzuat olarak bugünden itibaren yürürlüğe girerken ilk uygulaması 1 Ekim’de faturalara yansıyacak. Elektrik Mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu'nun, elektrik zammı, otomatik fiyatlandırma ve dağıtım özelleştirmelerine ilişkin bugün yaptığı basın açıklamasının tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BAŞKENT VE SEDAŞ ELEKTRİK DAĞITIM ÖZELLEŞTİRİLDİ…ÖKP ÖZELLEŞTİRMEYİ PROTESTO ETTİ 02.07.2008

    

AKP Hükümeti enerji dağıtım şirketlerini satmaya başladı. Daha önce Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihaleye çıkılan Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş, Sabancı Holdingi ve Österreichische Elektrizitatswirtschafts-Aktiengesellschaft (Verbund), Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. ortak girişimi tarafından 1 milyar 225 milyon dolara satın alındı. Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. ile 600 milyon dolara Akcez Ortak Girişim Grubu tarafından satın alındı.

MİSEM Y.G. TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 30.06.2008

    

26-27-28 Haziran 2008 tarihlerinde gerçekleştirilen Y.G. Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi'nde katılımcı üyelerimiz ve eğitmenlerimiz bilgi alışverişinde bulundu.

 

Çok Okunanlar


ONLİNE EĞİTİM KOMİSYONU TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRDİK.

ONLİNE SMM KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

ŞUBE EĞİTİM KOMİSYONU TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.