MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 KOCAELİ ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

ÖNEMLİ EVRAKLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 BOLU   KOCAELİ   SAKARYA   ZONGULDAK   BARTIN   KARABÜK   DÜZCE 
 

 
MİSEM BANNER
 
MİSEM DIŞI BANNER
 
ÜYELİK
 
ÜYELİKLE İLGİLİ BELGELER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 
TEMSİLCİLİK ADRES VE TELEFONLARI
 
SMM
 
EĞİTİMLER
 
ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK BAŞVURU FORMU
 
ŞUBEMİZDE SATIŞA SUNULAN KİTAP LİSTESİ
 
ÇALIŞANLAR OLARAK HAKLARINIZI BİLİYOR MUSUNUZ?
 
TÜRKİYE’DE MÜHENDİS-MİMAR-ŞEHİR PLANCISI PROFİL ARAŞTIRMASI
 
DERGİ 437. SAYI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO, ELEKTRONİK ŞUBESİ’Nİ YENİLEDİ


DUYURU

 
Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) üyelerinin hizmetine sunduğu otomasyon sisteminde köklü değişikliklere gidildi. Elektronik imza (e-İmza) olanakları ile geliştirilen sistem sayesinde, EMO üyeleri başvuru işlemleri ile birlikte, belge alma, aidat ödeme ve mesleki denetim kapsamındaki tüm işlemleri, İnternet üzerinden yürütebilecek. Yenilenen alt yapı sayesinde EMO üyeleri, bilgisayarların yanı sıra taşınabilir cihazlarla da sistemi kullanabilecekler.
 

Yeni sistem ile birlikte EMO üyeleri kendilerine ilişkin bilgileri kontrol ederek, gerekli ise düzeltme işlemleri için başvuruda bulunabilecek. Eksik bilgileri veya yüksek lisans, doktora gibi üyelik tarihinden sonra değişen akademik durumuna ilişkin bilgileri veya iletişim bilgilerini güncelleyebilecekler. EMO üyeleri, varsa edindikleri sertifikalar, belgeleri, yayınlarını ve bilirkişilikleri ile bilgileri sisteme işleyerek, akademik ve mesleki bilgilerinin güncel tutulmalarını sağlayabilecekler. Benzer şekilde kendisine ait EMO işlemlerinde kullanılan fotoğrafı güncelleyebilecek, sistemde kayıtlı ıslak imzasının görüntüsünü de kontrol edebilecekler. Ayrıca EMO tarafından kendisine gönderilmiş kısa mesaj, e-posta ve yazılı bildirimlerin arşivine ulaşabilecekler.

Sistemi kullanılarak, üyelik belgesi, elektronik imza yüklenebilen kimlik kartı ve nakil taleplerine ilişkin başvuruları gerçekleştirilebilecek. Üyeler, Serbest Müşavir Mühendis (SMM) hizmetleri yürütebilmeleri için gerekli işlemleri, sistem üzerinden başlatıp, yürütebilecekler.

Sahteciliğin Önüne Geçilecek
EMO üyeleri, farklı kurumların farklı formatlarda istediği üyelik belgeleri için sistem üzerinden başvurular yapılabilecekler.  Hazırlanan belgeler istenirse, EMO birimlerinde ıslak imzalı veya isterlerse yine sistem üzerinden elektronik imzalı olarak teslim edilebilecek. Üçüncü kişiler elektronik olarak imzalanmış belgelerin çıktılarını http://belgekontrol.emo.org.tr adresinden taşıdıkları güvenlik özellikleri sayesinde doğrulayabilecekler. Böylece elektronik olarak imzalanmış belge, e-İmza sistemlerini kullanmayan kurum veya kişiler tarafından da geçerliliği teyit edilebilecek.

EMO üyeleri, Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından düzenlenen eğitimler için başvuru işlemlerini sistem üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilecek ve eğitimlere ilişkin ders notlarına da sistem üzerinden ulaşabilecekler. Yapı denetim alanında çalışan EMO üyeleri, sistem üzerinde EMO`nun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`nın sisteminden edindiği kayıtları da görebilecekler. Benzer şekilde sorumlu müdürlüğe ilişkin kişisel kayıtlarını da görebilecek olan EMO üyeleri, bu kayıtları denetleyerek, firmalar ile yaşadıkları sorunları en aza indirebilecekler.    

Hizmete Erişim Kolaylaşacak
Aidatlarını zamanında ödeyen EMO üyelerinin faydalanabildiği ferdi kaza sigortasına ilişkin işlemler de sistem üzerinden takip edilebilecek. İsteyen EMO üyeleri, hazırlanan sigorta sertifikalarını bilgisayarlarına indirebilecekler. Benzer şekilde önümüzdeki dönemde mesleki sorumluluk sigortası sertifikalarına da sistem üzerinden ulaşılabilir olunacak. Ücretli ve işsiz EMO üyelerine ilişkinde yapılan çalışmalar sonucunda, sistem üzerinden EMO`ya iletilen iş ilanlarına erişebilecekler. Mühendis arayan firmaların yetkilerine ulaştırmak üzere uzmanlık alanlarını belirtebilecekleri özgeçmişler sistem üzerinden kayıt altına alınabilecek.  

Mesleki Denetim Kolaylaşacak
Yeni sistemin en önemli özelliği ise SMM üyelerin faaliyetlerini kolaylaştırması olarak ön plana çıkıyor. SMM üyeler, kendi projelerine ilişkin yapı ruhsatlarını sorgulayabilecekler. Bu alanın aynı zamanda SMM hizmetlerini yürüten EMO üyelerinin faaliyetlerine ilişkin bir arşiv niteliği de olacak. Yeni sistem, tüm SMM üyelerinin kimlik kartlarına yüklenen e-İmzalar sayesinde mesleki denetimin de elektronik ortamda yürütülebilmesine olanak sağlayacak. Aynı şekilde Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Belgesi başvurusu da e-İmza ile sistem üzerinde gerçekleştirilebilecek.

EMO üyeleri, başta aidat borçları olmak üzere kimlik yenileme, belge bedelleri, eğitim ücretleri gibi tüm ödemelerini, sistem üzerinden kredi kartları ile güvenli bir biçimde gerçekleştirebilecekler. Sistem üzerinden anlaşmalı bankaların kartları ile taksitli ödeme olanaklarından da yararlanmak mümkün olacak.

Kağıt Tüketimi Düşecek 
Geliştirilen sistem ile başvuruları elektronik ortamda takip edecek olan EMO çalışanları da, yüz yüze yapılan başvurularda olduğu gibi işlemleri, sistem üzerinden e-İmza olanakları ile tamamlayacak. İşlemlerin büyük ölçüde elektronik ortamda yürütülmesi ile sunulan hizmetlerin hızlanmasının yanı sıra kağıt tüketimini düşürmesi ile çevrenin korunmasına yardımcı olunması hedefleniyor. Dileyen EMO üyeleri işlemlerini eskiden olduğu gibi EMO birimlerine şahsen yapacakları başvurular ile iletebilecek. SMM üyeler dışında yer alan ve halihazırda e-İmza sahibi olmayan EMO üyeleri de sistemin tüm olanaklarını kullanmak için e-İmza içeren kimlik kartı edinmek için EMO birimlerine başvuruda bulunabilecekler.

EMO Üyeleri Aşağıdaki Güvenli Bağlantıdan Sisteme Ulaşabilirler...

http://www.emo.org.tr/e-hizmetler/index.phpTAŞINABİLİR UZATMA KABLOLARI

01.09.2021
 


Çok Okunanlar


EMO 48. DÖNEM IV. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

KADIN ÜYELERİMİZ İŞYERLERİNDE ZİYARET EDİLDİ

SAKARYA TEMSİLCİLİĞİMİZ EMO GENÇ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

SAKARYA TEMSİLCİLİĞİMİZ EMO GENÇ ÜYELERİMİZE SEKTÖRLE BULUŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Okunma Sayısı: 451


Tüm Duyurular

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.