![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/new_ribbon.png)
DAĞITIM BEDELİ FATURAYI ÇÖKERTTİ
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak elektrik tarifeleri üzerinden yaptığı incelemede, perakende enerji bedelindeki artışın konutlar için yüzde 2.5 ile sınırlı kalırken, dağıtım şirketlerine aktarılan dağıtım bedeline yüzde 58.9 oranında zam yapıldığını saptadı. “Kamu eliyle yürütülmesi gereken hizmetin özelleşmesi, fahiş düzeyde pahalılık yaratmanın yanında, kamu kaynaklarının özel sektöre sınırsızca aktarılması sonucunu da doğurmuştur” açıklamasını yapan EMO’nun hesaplamasına göre, 4 kişilik bir ailenin asgari 230 kWh elektrik tüketimi üzerinden aylık faturası 476.6 TL’ye yükseldi.
0
MÜHENDİSE ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ!
Elektrik Mühendisleri Odası Üyesi, Elazığ TEİAŞ 13. Bölge Müdürlüğünde Koruma Sistemleri Mühendisi olarak görev yapan meslektaşımız Barış Özbey, aynı işyerinde çalışan bir teknisyen tarafından kendi odasında darp edilmiştir. Üzülerek öğrendiğimiz kabul edilemez bu şiddet olayı adli makamlara yansımış ve TEİAŞ tarafından da konunun soruşturulmaya başlandığı bilgisi edinilmiştir. Meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Gerekçesi ne olursa olsun hiçbir şiddet olayı kabul edilemez; meslektaşımıza karşı işlenen bu suç cezasız kalmamalıdır. EMO olarak konunun takipçisi olacağımızı, bu süreçte üyemizin yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.
0
NEVRUZ BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!
Nevruz Bayramı nedeniyle 21 Mart 2024 Perşembe günü Şube ve Temsilciliklerimiz kapalı olacaktır.
Bayramınızı kutlar, bilgilerinize sunarız.
0
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
Etkinlikler |
|
|
Temmuz 2024 |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
PTS |
SL |
ÇRŞ |
PRŞ |
CUM |
CTS |
PAZ |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
29 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 30 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | | 28 | 31 | 29 | 30 | 31 | 01 | 02 | 03 | 04 | 32 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 33 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 34 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 35 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 01 | 36 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
| ![](https://www.emo.org.tr/resimler/icon_ay_8.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/icon_ay_9.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/icon_ay_10.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
Bilgi Edinme |
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
e-Liste |
|
Odamız duyurularının düzenli olarak e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız; Lütfen adınızı ve e-posta adresinizi giriniz. |
|
|
![MİSEM EĞİTİMLERİ](https://www.emo.org.tr/ekler/05019fcf1d4d25a_ek.jpg)
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
- Haberler
- Duyurular
- Oda Görüşleri/Raporlar
- Basın Açıklamaları
- Yazılı Basında
- Görsel Basında
- Basından
- Yitirdiklerimiz
- Tümü
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILIM SAĞLANDI 25.07.2024 |
| |
|
Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mezuniyet Töreni 24 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirildi. Törende Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde dereceye giren öğrencilere EMO Kocaeli Şubesi Sakarya Temsilcisi Ahmet Bahadır Maral ve üyemiz Fahri Yıldız tarafından plaket ve hediyeleri takdim edildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 20.07.2024 |
| |
|
18-19-20 Temmuz 2024 tarihleri arasında Şubemiz eğitim salonunda düzenlenen “Elektrik SMM Eğitimi” MİSEM Eğitmeni Taner İriz’in sunumuyla ve 15 Üyemizin katılımıyla gerçekleştirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MT BİNİCİLİK KULÜBÜ İLE EMO GEBZE TEMSİLCİLİĞİMİZ ARASINDA PROTOKOL ANLAŞMASI İMZALADI 19.07.2024 |
| |
|
Protokol kapsamında, MT Binicilik Kulübü tarafından Elektrik Mühendisleri Odası Üyelerine ve 1. derece aile bireylerine (anne, baba, eş ve çocukları) Binicilik Eğitimleri ve Restoran Cafe bölümlerinde geçerli olmak üzere belli oranda indirim hakkı tanındığı bir protokol anlaşması yapılmıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
NURER SİGORTA İLE TMMOB BİLEŞENLERİ ARASINDA PROTOKOL ANLAŞMASI İMZALADI 16.07.2024 |
| |
|
Protokol kapsamında, Nurer Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. ile TMMOB Makina Mühendisleri odası Gebze Temsilciliği, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği, TMMOB Mimarlar odası Gebze Temsilciliği, TMMOB Elektrik Mühendisleri odası Gebze Temsilciliği bünyesinde yer alan Dernekler ve Dernek Üyelerinin Nurer Sigorta`dan satın aldığı sağlık sigortaları ve diğer branş sigortalarını kapsayan indirim protokolü imzalanmıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO BOLU TEMSİLCİLİĞİMİZDE SMM TOPLANTISI YAPILDI 11.07.2024 |
| |
|
10 Temmuz 2024 Çarşamba günü Bolu Temsilciliğimizde SMM toplantısı yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO GEBZE TEMSİLCİLİĞİ İLE ÖZEL GEBZE DOĞA HASTANESİ ARASINDA PROTOKOL ANLAŞMASI İMZALADI 05.07.2024 |
| |
|
Protokol kapsamında, Özel Merkez Prime Hastanesi tarafından EMO Kocaeli Şubesi Gebze Temsilciliği Üyelerine, çalışanlarına ve 1. derece yakınlarına (anne, baba, eş ve çocukları) belirli oranlarda indirim hakkı tanındığı bir protokol anlaşması yapılmıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO GEBZE TEMSİLCİLİĞİMDE 2. KARİYER EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 05.07.2024 |
| |
|
4 Temmuz 2024 Perşembe günü saat 18.00’de EMO Gebze Temsilciliğimizde IEC 62305 standartları kapsamında Yıldırımdan Korunma, Topraklama ve AG Parafudr sistemleri 2. Kariyer eğitimimiz 25 Üyemizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
Tüm Haberler
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI 06.06.2018 |
| |
|
Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu, yaptığı basın açıklaması ile yapı ruhsatlarında proje müellifi mimar ve mühendislerin imza zorunluluğunun kaldırılmasına tepki gösterdi. Uygulamanın alanda zaten büyük bir sorun olan sahteciliğin daha da artmasına ve mühendislik-mimarlık hizmetlerinin önemli ölçüde gerilemesine neden olacağı uyarısında bulunan İKK, yapı üretim süreçlerinde mühendis ve mimarları devre dışı bırakan söz konusu uygulamadan derhal vazgeçilmesini istedi. Açıklama aşağıda değerlendirmenize sunulur. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO KOCAELİ ŞUBESİ AKADEMİ HASTANESİ PROTOKOLÜ VE SAĞLIK SEMİNERİ 08.12.2014 |
| |
|
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
GELENEKSEL YIL SONU GECESİ
04.12.2014 |
| |
|
Odamızın kuruluşunun 60. yılının geleneksel gecesi 6 Aralık 2014 Cumartesi günü Wellborn Luxury Hotel’de gerçekleştirilecektir.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SAĞLIK SEMİNERLERİ HK. 22.11.2014 |
| |
|
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO ASANSÖR A TİPİ MUAYENE KURULUŞU OLMA TARTIŞMALARI YEREL ÇALIŞTAYI DÜZENLENİYOR 12.11.2014 |
| |
|
22 Kasım 2014 Cumartesi günü Ankara`da yapılacak `A Tipi Muayene Kuruluşu` Çalıştayına yönelik olmak üzere şubemiz tarafından `EMO Asansör A Tipi Muayene Kuruluşu Olma Tartışmaları Yerel Çalıştayı` düzenlenecektir. `EMO Asansör A Tipi Muayene Kuruluşu Olma Tartışmaları Yerel Çalıştayı` 15 Kasım Cumartesi günü saat 14.00` da Teksif-İş Sendikası Seminer Salonu` nda düzenlenecektir.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞENGAL YARDIM BEKLİYOR! 21.08.2014 |
| |
|
IŞİD saldırılarından kaçan ve Şengal’den Türkiyeye göç eden, çok zor şartlar altında yaşamaya çalışan Ezidiler için yardım kampanyası organizasyonu TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu tarafından organize edilmektedir. Kampanya çerçevesinde bebek maması, çocuk bezi, kadın pedi başta olmak üzere yastık, battaniye, yatak, çadır, temizlik malzemesi, oyuncak, kadın-erkek iç çamaşırı, çocuk kıyafeti malzemeleri toplanacaktır. Yardım malzemelerinin Şubemize ulaştırılması gerekmektedir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
GELENEKSEL ŞUBE PİKNİĞİ 18.08.2014 |
| |
|
Şubemizin Geleneksel Pikniği 7 Eylül Pazar günü Sapanca Şelale Alabalık ve Piknik Tesisleri‘nde yapılacaktır. Doğa eşliğinde keyifli ve sürprizlerle dolu pikniğimize tüm üyelerimiz davetlidir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
Tüm Duyurular
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILIM SAĞLANDI 25.07.2024 |
| |
|
Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mezuniyet Töreni 24 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirildi. Törende Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde dereceye giren öğrencilere EMO Kocaeli Şubesi Sakarya Temsilcisi Ahmet Bahadır Maral ve üyemiz Fahri Yıldız tarafından plaket ve hediyeleri takdim edildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 20.07.2024 |
| |
|
18-19-20 Temmuz 2024 tarihleri arasında Şubemiz eğitim salonunda düzenlenen “Elektrik SMM Eğitimi” MİSEM Eğitmeni Taner İriz’in sunumuyla ve 15 Üyemizin katılımıyla gerçekleştirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MT BİNİCİLİK KULÜBÜ İLE EMO GEBZE TEMSİLCİLİĞİMİZ ARASINDA PROTOKOL ANLAŞMASI İMZALADI 19.07.2024 |
| |
|
Protokol kapsamında, MT Binicilik Kulübü tarafından Elektrik Mühendisleri Odası Üyelerine ve 1. derece aile bireylerine (anne, baba, eş ve çocukları) Binicilik Eğitimleri ve Restoran Cafe bölümlerinde geçerli olmak üzere belli oranda indirim hakkı tanındığı bir protokol anlaşması yapılmıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
NURER SİGORTA İLE TMMOB BİLEŞENLERİ ARASINDA PROTOKOL ANLAŞMASI İMZALADI 16.07.2024 |
| |
|
Protokol kapsamında, Nurer Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. ile TMMOB Makina Mühendisleri odası Gebze Temsilciliği, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği, TMMOB Mimarlar odası Gebze Temsilciliği, TMMOB Elektrik Mühendisleri odası Gebze Temsilciliği bünyesinde yer alan Dernekler ve Dernek Üyelerinin Nurer Sigorta`dan satın aldığı sağlık sigortaları ve diğer branş sigortalarını kapsayan indirim protokolü imzalanmıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO BOLU TEMSİLCİLİĞİMİZDE SMM TOPLANTISI YAPILDI 11.07.2024 |
| |
|
10 Temmuz 2024 Çarşamba günü Bolu Temsilciliğimizde SMM toplantısı yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO GEBZE TEMSİLCİLİĞİ İLE ÖZEL GEBZE DOĞA HASTANESİ ARASINDA PROTOKOL ANLAŞMASI İMZALADI 05.07.2024 |
| |
|
Protokol kapsamında, Özel Merkez Prime Hastanesi tarafından EMO Kocaeli Şubesi Gebze Temsilciliği Üyelerine, çalışanlarına ve 1. derece yakınlarına (anne, baba, eş ve çocukları) belirli oranlarda indirim hakkı tanındığı bir protokol anlaşması yapılmıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO GEBZE TEMSİLCİLİĞİMDE 2. KARİYER EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 05.07.2024 |
| |
|
4 Temmuz 2024 Perşembe günü saat 18.00’de EMO Gebze Temsilciliğimizde IEC 62305 standartları kapsamında Yıldırımdan Korunma, Topraklama ve AG Parafudr sistemleri 2. Kariyer eğitimimiz 25 Üyemizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
İletişim Bilgileri |
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
İletişim Formu |
|
|
TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI KOCAELİ ŞUBESİ |
Adres: |
ÖMERAĞA MAH. ANKARA CAD. NACİ GİRGİNSOY SOK. NO:15/3-4 İZMİT - KOCAELİ |
Telefon: |
+90 262 3254122
|
Faks: |
+90 262 3245456
|
GSM: |
+90 530 7730954
|
GSM: |
+90 530 7730955
|
e-posta: |
kocaeli@emo.org.tr |
KEP: |
|
|
|
|
|
|
|
|