MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

SAMSUN`UN SİMGESİ ATATÜRK ANITI` (ONUR ANITI )` NA YAPILAN SALDIRIYI ESEFLE KINIYORUZ 
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun ilk adımını simgeleyen, ilk adımın atıldığı şehir olan Samsun’da bulunan, şehrimizin gururu olan Atatürk Anıtımıza, Onur Anıtımıza gece yarısı bir saldırı da bulunulmuştur. Konuyla ilgili Samsun Akademik Odalar Birlikteliği tarafından yapılan basın açıklamasına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.
 

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun ilk adımını simgeleyen, ilk adımın atıldığı şehir olan Samsun`da bulunan, şehrimizin gururu olan Atatürk Anıtımıza, Onur Anıtımıza gece yarısı bir saldırı da bulunulmuştur.

Bu saldırı birkaç meczup` un hareketidir diye geçiştirilemez, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK‘ e olan bağlılığımızın nişanesi ve şehrimizin simgesine yapılan bu saldırı aynı zamanda da Anayasamızın değiştirilemez ilk üç maddesine yapılan bir saldırıdır.

Bu hareket olsa olsa akıl yoksunu, tarihini idrak edemeyen cahillerin davranışıdır. Milletin yüreğine nakış gibi işlemiş ülkenin kurtarıcısı ve kurucusu olan ebedi bir lideri, onun hatırasına saldırarak yok edemezsiniz, lekeleyemezsiniz. O`na özlem ve minnet duyan her bir insanımızı O`na daha kararlı bir şekilde yakınlaştırırsınız.

Kurtuluş Mücadelesinin başladığı şehirde, Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk‘ün anıtını yıkmaya çalışmak, ne büyük kindir, ne büyük nefrettir. Bu ülkeye özgürlüğünü ve Cumhuriyetimizi kazandıran bir liderden, nasıl olur da yüzyıl sonra bile bu kadar korkulur?

Yıkmaya çalıştığınız şey; hürriyetimizin, milletimizin, Cumhuriyetimizin Atası. O büyük liderin, o tüm dünyanın saygı duyduğu Büyük Atatürk‘ün fikirlerini YIKAMAYACAKSINIZ!

Bir adım ötesinde sürekli güvenlik güçleri korumasında olan, Bölge İdare Mahkemelerinin, İcra Dairelerinin, yürüme mesafesinde çeşitli siyasi partilere ait binaların bulunduğu, günün 24 saati hareketli olan şehrimizin merkezi olan bir yerde bu saldırının gerçekleşmesi ve bu yapılırken güvenlik güçlerinin fark etmemesi büyük bir zafiyettir. Yetkilileri bu zafiyeti giderme konusunda gerekenleri yapmaya çağırıyoruz.

Bu alçak eylemin sorumlusu olarak yakalanan faillerinin yargı önünde acilen hesap vermelerini, azmettiricileri, işbirlikçilerinin de bir an ortaya çıkarılmasını Samsun halkı olarak bekliyoruz.

Samsun Akademik Odaları Birlikteliği bileşenleri olarak utanarak ve üzülerek söylemek isteriz ki, gücünüz bu kadarına yetebilecek, saldırabileceğiniz ancak heykelleri olabilecek. Ama unutmayın ki Mustafa Kemal Atatürk‘ün; Türk Milletinin gönlündeki tahtını, izindeki azmini, ilkelerine adanmışlığını hiçbir kuvvet yok edemeyecektir.

Ezelden Ebede kadar bu anıt bu şehrin kalbinde gurur abidesi olarak bir rozet gibi hep parlayacaktır. Samsun‘un simgesi Atatürk Anıtı‘ (Onur Anıtı )‘ na yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz.

Tarık TARHAN

Samsun Akademik Odalar Birlikteliği Dönem Sözcüsü

SAMSUN AKADEMİK ODALAR BİRLİKTELİĞİ BİLEŞENLERİ

Samsun Barosu, Samsun Noter Odası, Samsun Eczacı Odası, Samsun Tabip Odası, Samsun Diş Hekimleri Odası, Samsun Veteriner Hekimleri Odası, Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Samsun Mimarlar Odası, Samsun Bilgisayar Mühendisleri Odası, Samsun Çevre Mühendisleri Odası, Samsun Elektrik Mühendisleri Odası, Samsun Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, Samsun İnşaat Mühendisleri Odası, Samsun İç Mimarlar Odası, Samsun Jeofizik Mühendisleri Odası, Samsun Jeoloji Mühendisleri Odası, Samsun Kimya Mühendisleri Odası, Samsun Maden Mühendisleri Odası, Samsun Makina Mühendisleri Odası, Samsun Orman Mühendisleri Odası, Samsun Peyzaj Mühendisleri Odası, Samsun Şehir Plancıları Odası, Samsun Ziraat Mühendisleri Odası  ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 66


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.