MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 72  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

2021 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ 04.12.2020

    

Elektrik, elektronik, biyomedikal ve kontrol mühendisliği hizmetlerinde 2021 yılında uygulanacak en az ücretler belirlendi.

ŞUBEMİZ ÜYELERİNDEN VETERAN TENİS TURNUVASINDA ŞAMPİYONLUKLAR GELDİ 02.12.2020

    

Samsun Tenis İhtisas Kulübü tarafından düzenlenen Veteran Tenis Turnuvasında Üyelerimizden Mustafa Günel A Kategorisinde Doç. Dr Çetin Kurnaz B Kategorisinde Şampiyon olmuşlardır. Üyelerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 23.11.2020

    

Dünyanın en değerli mesleklerinden biri olan Öğretmenlik görevini yerine getirmiş ve halen yerine getirmekte olan tüm Öğretmenlerimizin ve ayrıca tüm Öğretmen adaylarımızın Öğretmenler Gününü en güzel dileklerimizle kutluyoruz. 

ATAMIZI SAYGI SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ... 09.11.2020

    

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ ü aramızdan ayrılışının 82. yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

TMMOB, İLK GÖZLEM RAPORUNU YAYIMLADI: EKSİK MÜHENDİSLİK ÖLDÜRÜYOR 05.11.2020

    

TMMOB’nin İzmir Depremi’ne yönelik ilk gözlem raporu, kamuoyuyla paylaşıldı. TMMOB’un düzenlediği ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala’nın da katılım sağladığı basın toplantısında, güvenli yapıların temel yaşam hakkı olduğuna vurgu yapılarak, deprem ve benzeri afetlerin açacağı zararları en aza indirgemenin tek yolunun; yer seçiminden başlayarak mühendisliğin tüm gerekliliklerinin yerine getirmesinden geçtiği vurgulandı.

MUZAFFER ÖNDER` İ ARAMIZDAN AYRILIŞININ 15. YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ 02.11.2020

    

Şubemiz en eski üyelerinden Sayın Muzaffer Önder`i aramızdan ayrılışının 15. yılında saygıyla anıyoruz.

İZMİR HALKI İLE DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZ 31.10.2020

    

İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi`nde meydana gelen depremden dolayı başta İzmir Halkı olmak üzere depremden etkilenen tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

CUMHURİYETİMİZİN 97. YILI KUTLU OLSUN 28.10.2020

    

Ülkemizi karanlıktan aydınlığa çıkartan; egemenliği kayıtsız şartsız halka veren Cumhuriyetimiz 97 yaşında. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor; tam bağımsız, özgür, demokrat ve laik bir Türkiye’de, insan haklarına saygılı ve barış içinde yaşamak dileğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz. 

EMO, SAMSUN ÇARŞAMBA BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALI PROJESİ’NE KARŞI AÇILAN DAVAYA MÜDAHİL OLDU 20.10.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO), Samsun Çarşamba Biyokütle Enerji Santralı Projesi hakkında Samsun Valiliği’nce verilen “çevresel etki değerlendirilmesi gerekli değildir” kararının iptali istemiyle açılan davaya müdahil olma talebi, Samsun İdare Mahkemesi’nce kabul edildi.

ONLINE MÜGEP EĞİTİMLERİMİZ BAŞLADI 13.10.2020

    

13 Ekim 2020 tarihinde `Aradığımız Mühendis Sen Olabilirsin! Etkili Bir Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır? Başarılı Bir İş Görüşmesinin Sırları Nelerdir?` konulu zoom online sunumu gerçekleştirildi. YEDAŞ İnsan Kaynakları Koordinatörü Emre OĞUZ tarafından verilen seminere Üyelerimiz ve EMO Genç Üyelerimiz katılım sağladı.

EMO’DAN PLAZMA BAĞIŞÇISI BİLGİ BANKASI ÇALIŞMASI 10.10.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Koronavirüs tedavi sürecinde ihtiyaç duyulan kan gruplarına uygun plazma bulunmasına katkı sağlamak amacıyla, üyeleri arasında bir bilgi bankası oluşturmak üzere çalışma başlattı.

EPDK’DAN RÜZGAR’A GEÇİT YOK… 23.09.2020

    

Milli ve yerli enerji iddiasının her fırsatta kamuoyuna yansıtılması ve birkaç gün önce yayımlanan karar ile yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı ve 30.06.2021 tarihine kadar işletmeye alınacak üretim tesisleri için Amerikan Doları üzerinden teşvik mekanizmasının uzatılmasına karşın EPDK; 2.000 MW olarak elektrik sistemine bağlantısı öngörülen Rüzgar Enerjisi Santralları için önlisans başvurularını beşinci kez ve belirsiz bir tarihe ertelemiştir. EMO`nun konuyla ilgili açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SALGIN YAYILIYOR, KRİZ DERİNLEŞİYOR, SORUNLARIMIZ BÜYÜYOR - 19 EYLÜL TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN! 19.09.2020

    

19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü kapsamında TMMOB Samsun İl Koordinasyon Kurulu olarak 19 Eylül 2020 tarihinde Şubemizde basın açıklaması yapılmıştır. Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Tarhan tarafından okunan Basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

BARIŞIN VE KARDEŞLİĞİN EGEMEN OLDUĞU BİR TÜRKİYE VE DÜNYA İSTİYORUZ! 01.09.2020

    

Savaş ve Düşmanlığın Değil, Barış ve Kardeşliğin Egemen Olduğu Bir Türkiye ve Dünya Dileğiyle, 1 Eylül Dünya Barış Günümüz Kutlu Olsun

EMO YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ 25.08.2020

    

EMO 47. Olağan Genel Kurulu, 23 Ağustos 2020 tarihinde yapılan seçimlerle tamamlandı. İki listenin yarıştığı seçimler sonucunda yeni EMO Yönetim Kurulu, Mavi Liste’den Bülent Pala, Şaban Filiz, Şükrü Can İncebıyık, Çiğdem Gündoğan Türker, Seyfettin Atar, Olgun Sakarya ve Mehmet Özdağ’dan oluştu.

EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 24.08.2020

    

EMO 47. Olağan Genel Kurulu 22 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirildi. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Koronavirüs’ün etkisiyle daha da ağırlaşan ekonomik ve siyasi krize değinirken, “Türkiye’de yaşanan krizleri, demokrasi meselesinin bir parçası olarak algılamazsak, sadece meslek alanımızla sınırlı yürüteceğimiz çalışmalar yenilgiye uğramaya mahkumdur. Demokrasi mücadelemiz bu ülkeye olan namus borcumuzdur” diye konuştu.

ZORLU EĞİTİM KURUMLARI İLE EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ YAPILDI 18.08.2020

    

Şubemiz ve Zorlu Eğitim Kurumları arasında 17 Ağustos 2020 tarihinde Eğitim İş Birliği Protokolü imzalanmıştır. Bu protokol nezdinde Şubemiz çalışanları ve üyeleri yararlanacaktır.

İYİ BAYRAMLAR 30.07.2020

    

Bayraminizi kutlar aileniz ve tum sevdiklerinizle birlikte saglik ve mutluluk dolu aydinlik gunler dileriz.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR 28.07.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kadın Komisyonu bir basın açıklaması yaparak, İstanbul Sözleşmesi’nin kadınların yaşam hakkının güvencesi olduğunu ve tartışmaya açılamayacağını belirtti. Açıklamada, “Aile yapısını bozuyor diye sözleşmeye karşı çıkmak, hane içinde kadının şiddet görmesini önlemek istememek ve meşrulaştırmak demektir” denildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ÇARŞAMBA OVASI TARIM ALANIDIR. SAMSUN’A TOPRAĞIMIZA, SALGINDA EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ OLAN ÇİFTÇİMİZE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR. 14.07.2020

    

Samsun İli Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesinde Yenilenebilir Enerji Kaynakları destekleme Mekanizması (YEKDEM) kapsamında üretim yapmak üzere, Oltan ve Köleoğlu Elektirk ve Enerji Üretimi Tic. A.Ş. tarafından; tarım ve orman atığı bitkisel biokütle hammaddelerinin doğrudan yakılması ile elektrik enerjisi üretmek üzere, elektriksel olarak 27 MegaWatt, termik olarak 96 Mega Watt gücünde Biyokütle Enerji Santrali (BES) kurulmaya başlamıştır. Konuyla ilgili 14 Temmuz 2020 tarihinde Şubemizde basın açıklaması yapılmıştır. Şubemiz başkanı Tarık Tarhan tarafından yapılan basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

 


ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.