MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO MERSİN ŞUBE SEÇİMİ UYGUN GÖRMEDİ


GÜNDEM

 
12.Dönem Genel Kuruldan sonra oluşan imza toplanması hakkındaki ,Yönetim Kurulumuz Bilgilendirme Metni aşağıda sunulmuştur.
 

 

Değerli Meslektaşlarımız;

 

Bildiğiniz üzere Şubemizin 12.Olağan Genel Kurulu 26-27 Şubat 2022 tarihlerinde yapılmıştır.Yapılan seçimlerde bizlere 2 yıllık süre ile Şubemizi yönetmek üzere yetki verdiniz. Öncelikle Genel Kurulumuza katılan,oy kullanarak seçme ve seçilme hakkını kullanan üyelerimiz başta olmak üzere bütün meslektaşlarımıza 12.Dönem Yönetim Kurulu olarak teşekkür ederiz.

 

Ancak, bir grup arkadaşımız tarafından, Sosyal medya ve basın aracılığı ile Seçimin ertesi günü 12.Dönem Yönetim Kurulunun meşru olmadığını yapılan beyanla üyelerimizden imza toplanmaya başlanmış ve bu yöntemle Şubemizi Olağanüstü Genel Kurulu`na götürme çalışması yapılmıştır.

 

Odamız 6235 sayılı Kanun ile kurulan ve Türkiye sınırları içinde meslek ve sanatlarını yürütmeye yasal olarak yetkili, yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar ve mimarları örgütünde toplayan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği içindeki, tüzel kişiliğe sahip, kamu kurumu niteliğindeki bir meslek kuruluşu olan Elektrik Mühendisleri Odası bu Ana Yönetmelik hükümlerine bağlı olduğundan yapılan onca açıklamaya rağmen her hangi bir açıklama yâda kamuoyunda tartışma yaratacak bildirimlerinden bugüne kadar imtina etmiştir.

 

Gelinen aşamada 12.dönem Yönetim Kurulumuz tarafından siz değerli üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla açıklama yapma zorunluluğu hâsıl olmuştur.

 

Seçimde oy kullanan üyelerimizin hür iradesini yok sayarak İmza toplayıp Şubemizi Olağanüstü Seçimli Genel Kurula götürmek isteyen arkadaşlarımızın tartışacağı yerler odamızın kurulları olması gerekirken birtakım yanlış ve eksik bilgilerle Genel Kurulumuzu sosyal medya,yazılı ve görsel basında tartıştırarak Meslek İlke ve Kurum kültürümüzün bozulmasına sebep olmuşlar ve büyük çoğunluğu Genel Kurula katılmayan ve oy kullanmayan meslektaşlarımıza yanlı, eksik ve yanlış bilgilendirme yapılarak Olağanüstü Genel Kurul için imza almaya çalışılmış, bir kısım meslektaşımızdan bu yöntemle imza alınmıştır.

 

Demokratik ve kanuni haklarını kullanmak her üyemizin hakkı ve görevidir. Üyelik hakkını kullanarak bireysel aday olan ve Şube Yönetim Kurulu`na seçilen kişileri gerekçe yaparak Olağanüstü Genel Kurul istemenin ne kadar doğru olduğunu sizlerin takdirine bırakıyoruz.

 

Aynı şekilde, Olağanüstü Genel Kurul talep eden arkadaşlarımızın bir kısmı demokratik ve meşru görmedikleri Şubemiz Genel Kurulunda EMO Merkez Delegesi seçilmişler ve Ankara`da EMO 48.Olağan Genel Kurulu`na katılıp oy kullanmışlardır.

 

Sonuç olarak EMO Gözlemcisinin bulunduğu, Divan`ın usulüne uygun olarak yönettiği ve tutanak tuttuğu İlçe Seçim kurulu tarafından yapılan seçimleri meşru görmeyip Olağanüstü Genel Kurul istemek EMO,Şubemiz, Mesleğimiz ve Meslektaşlarımızın itibarının zedelenmesinden başka bir amaca hizmet etmeyecektir. Söz konusu süreç usul ve esas yönünden mevzuatlara uygun olmadığı açık olup Şube Yönetim Kurulu kararıyla Seçimli Olağanüstü Genel Kurul yapılamayacağı kararı alınmıştır. Tüm üyelerimizin bilgilerine rica ederiz.

 

Saygılarımızla.

 

EMO Mersin Şubesi 12.Dönem Yönetim KuruluŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ UĞUR TULAY MESLEK ODAMIZI VE ENERJİYİ YURDUM GAZETESİ ÜÇOCAK TV DE KONUŞTU

04.04.2022
 


Çok Okunanlar


ALÇAK GERİLİM ELEKTRİK TESİSATLARI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ HK

MTSO BAŞKANINDAN ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZA ZİYARET

MERSİN ÜNİVERSİTESİ KARİYER EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ PROF.DR.İLHAN EGE MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ

KAMU SAYAÇ KRİZİNE MÜDAHALE ETMELİ

HİROŞİMA NAGAZAKİ BASIN AÇIKLAMASI

Okunma Sayısı: 108


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.