MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 22

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ODAMIZIN 68. ŞUBEMİZİN 28. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI


GÜNDEM

 
Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Elektrik Mühendisleri Odası`nın 68., Antalya Şubesi`nin 28. kuruluş yılı etkinliğini 24 Aralık 2022 Cumartesi günü Su Hotel`de çok sayıda EMO Antalya Şubesi üyesinin, Şube çalışanlarının ve davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Meslekte 25, 40 ve 50. yılını dolduran EMO üyelerine onur plaketi ve belgeleri takdim edildi. Geceye ilişkin detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

 

Her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen ve bu sene Meslek Odamızın 68. Şubemizin 28. kuruluş yıldönümünün kutlandığı gece de coşku hiç eksik olmadı. Üyelerimizin ellerinde Türk bayrakları ve 10`ncu Yıl Marşı ile başlayan gece, zeybek gösterisi, meslekte 25. yılını dolduran üyelere hizmet belgesi, 40, 50 ve 60. yılını dolduran üyelere ise plaket takdimiyle devam etti. Ardından gerçekleştirilen halk oyunları gösterileri ve canlı müzikle coşku adeta tavan yaptı. Üyelerimizin gönüllerince eğlendiği geceye EMO Genel Başkanımız Mahir ULUTAŞ, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit UYSAL ve diğer meslek odası başkanları da katıldı.

Gecede açılış konuşmasında üyelere hitap eden EMO Antalya Şube Başkanımız Şaban TAT, üniter devlet yapısına, cumhuriyete, Atatürk ilke ve inkılaplarına en küçük saldırıda en ağır tepkiyi veren bir Oda olduklarının altını çizdi.

EMO ANTALYA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞABAN TAT "İlkeli duruşumuzdan hiçbir zaman ödün VERMEDİK"

EMO Antalya Şube Başkanımız Şaban Tat açılış konuşmasında, "İlkeli duruşumuzdan hiçbir zaman ödün vermeden, üniter devlet yapımıza, cumhuriyetimize, Atatürk ilke ve inkılaplarımıza en küçük saldırıda en ağır tepkiyi veren bir meslek odasıyız" dedi. EMO Antalya Şube Başkanımız Şaban Tat konuşmasının devamında, gecenin önemine dikkat çekerek, "Yıl dönümümüzde mesleğimize emek vermiş, meslekte 40, 50 ve 60 yılını dolduran üyelerimize plaketlerini vereceğiz. Sevgili meslektaşlarım herkes biliyor ki geçmişteki dünyadaki savaşlara baktığımızda bütün savaşların kaynağının enerji kaynaklarına sahip olmak olduğunu biliyoruz. Tabii ki ülkemizde de enerji stratejik önem arz eden kaynaklardan birisidir. Burada da enerji üretim santrallerinden son kullanıcıya kadar gelmesini sağlayan meslektaşlarımız bu salonda. 28 yıllık şube tarihinde iki dönem üst üste bizlere başkan olma onurunu yaşattınız. Bu onur ve gururla can-ı gönülden sizler için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üzerimizde çok büyük sorumluluğun olduğunu da çok iyi biliyoruz. Ekip arkadaşlarımızla birlikte sizlere en iyi şekilde hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu bir bayrak yarışı, bayrağı teslim aldığımız yöneticilerimizden daha ilerilere taşımak hedefimizdir. Canla başla çalışıyoruz. Ali CESUR, İbrahim KORU, Ayhan DOLANAY ve İlhan METİN başkanlarım olmak üzere oda yöneticilerimiz, temsilcilerimiz, oda personeli ve tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum. Şubemiz bugün de çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Üniter devlet yapımıza Cumhuriyetimize Atatürk ilke ve inkılâplarına en küçük bir saldırı olduğunda da en ağır tepkiyi veren bir meslek odası olduğumuzu buradan ifade etmek istiyorum" dedi.

Geçmişe bakıldığında bütün savaşların ana kaynağının enerji kaynaklarına sahip olmak olduğuna dikkat çeken Başkanımız Şaban Tat, "Ülkemizde de enerji en önemli stratejik önem arz eden kaynaklardan birisi. Bu salonda bu stratejik öneme sahip olan kaynaklara hizmet eden, enerjinin enerji üretim santrallerinden son kullanıcıya kadar gelmesini sağlayan emektarlar var" diye konuştu.

"28 yıllık şube tarihinde iki dönem üst üste tek liste olmanın onurunu ve gururunu bize yaşattınız" diyen Başkanımız Şaban TAT, "Bu onur ve gururla sizlere hizmet etmek için canı gönülden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu onur ve gururu yaşarken üzerimizde çok büyük sorumluluğun olduğunu biliyoruz. Ekip arkadaşlarımızla birlikte sizlere en iyi şekilde hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu bir bayrak yarışı. Değerli yöneticilerimizden teslim aldığımız bayrağı daha üst seviyelerle çıkarmak için canla başla çalışıyoruz. Bu bayrağı belli noktalara getiren birçok oda başkanımız oldu" diyerek geçmiş Oda başkanlarına, yöneticilerine, temsilcilere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gerçekleştirdikleri bazı çalışmaları özetleyen Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Şaban TAT, şunları dile getirdi:

"Şubemiz kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan meslektaşlarımızın hak ve hukuklarını savunmaya, serbest çalışan meslektaşlarımıza da yeni iş alanları yaratmaya ve kurum kuruluşlarla olan sorunlarını çözmek için çalışmalarına devam etmekte. Sürekli eğitimler düzenleyerek de meslektaşlarımızın gelişimlerini sağlamakta. İndirim anlaşmaları yaparak meslektaşlarımızın bu zor şartlarda aile bütçesine katkı sağlamaya çalışmakta. Salgın bize sağlığın her şeyden daha değerli olduğunu öğretti. Onun için de birçok hastane ile anlaşmalar gerçekleştirdik. Meslektaşlarımız üyemiz olmanın ayrıcalığını bunlarla görmekte. Sosyal etkinliklere aralıksız devam ediyoruz. Yeni mezunlara iş bulma noktasında yardım ediyoruz. Antalya, Isparta ve Burdur`daki üniversitelerle ilişkilerimizi devam ettiriyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla diyalogları üst seviyeye çıkararak yaşanılabilir bir şehir için meslek odamızın görüşlerini sunuyoruz. Eşgüdüm ve İl Koordinasyon Kurulu ile koordineli çalışarak şehrin sorunlarına derman olmaya çalışıyor, yanlışlara da her zaman dur diyoruz ve demeye devam edeceğiz. Enerji zamları ve yenilenebilir enerjiyle ilgili her türlü konuda görüşlerimizi dile getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz. Gençlerin de her türlü isteğine destek veriyoruz."

Şube Başkanımız Şaban TAT konuşması, "İlkeli duruşumuzdan hiçbir zaman ödün vermeden, üniter devlet yapımıza, cumhuriyetimize, Atatürk ilke ve inkılaplarımıza en küçük saldırıda en ağır tepkiyi veren bir meslek odasıyız. Önümüzdeki günlerde Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız yeni yıla giriyoruz. Yeni yılın herkese sağlık, mutluluk ve huzur getirmesinin yanı sıra adalet ve hukukun olduğu, kadın cinayetlerinin yaşanmadığı, her alanda özgür, daha yaşanabilir bir ülke diliyorum" diyerek tamamladı.

EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHİR ULUTAŞ: "ÖZELLEŞTİRME POLİTİKALARINDAN VAZGEÇİLMELİ"

Toplumun büyük bir yoksulluğun pençesi altında olduğunu dile getiren EMO Genel Başkanımız Mahir ULUTAŞ ise, "Toplumun yüzde 60`ının neredeyse asgari ücret civarında ücret aldığı büyük bir yoksullaşmayı hep beraber görüyor ve yaşıyoruz. Diğer taraftan Cumhuriyetimizin kurumlarının özelleştirildiği ve tasfiye edildiği, temel altyapı hizmetlerinin birer meta olarak alınıp satılabildiği bir dönemde yaşıyoruz. Özelleştirmeler dünyada bir globalizasyon dalgasının sonucu olarak bütün ülkelere tek biçimli bir model olarak önerildi. 2008 krizinden bu yana bu modelin tıkandığını, çözüm üretemediğini ve tek kutuplu dünyanın çok kutuplu dünyaya doğru geçtiğini görüyoruz. Türkiye`nin de özelleştirme politikalarından vazgeçerek kendi iktisadi ve ulusal bağımsızlığını kazanma ve kurumlarını tekrar inşa etme zorunluluğu var" dedi. 1954 yılından bu yanadır bilimi ve tekniği toplumun ve halkın yararına sunma mücadelesi verdiklerini kaydeden ULUTAŞ, bu politikanın ana yürütücülerinden olduklarını söyledi. Üyelerin verdiği destekle ve katkılarla dönüşümü yaşamanın mümkün olduğunu ifade eden Ulutaş, Antalya Şubesi`nin çalışmalara büyük katkı koyduğunu vurgulayarak teşekkür etti.

 

MURATPAŞA BELEDİYA BAŞKANI ÜMİT UYSAL: BU ÜLKENİN SİZLER GİBİ ÇOK İYİ YETİŞMİŞ GENİŞ KADROLARI VAR"

2023 yılına ilişkin duygu ve düşüncelerini dile getiren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit UYSAL ise, "Cumhuriyetimizin 100. yılına giriyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında kişi başına milli gelirde 7-8 bin dolar değil 30-40 bin dolar, ilk 100`e zor giren değil ilk 20`ye girme yolunda bir adım atarız. Atatürk`ün gösterdiği muasır uygarlık düzeyini aşma yolunda dev adımlar atmaya başladığımız bir yıl olur. Demokrasimiz, iktisadımız, kurumlarımız dünya standartlarında yarışmacı kurumlara dönüşür, çocuklarımız yurt dışına gitmekten kurtulur. Gelecekten çok şeyler umuyorum. Türkiye parlak bir ülke. Sizler gibi çok iyi yetişmiş geniş kadroları var bu ülkenin. Bizim, ülkemizi yükseltmekten başka çaremiz yok" şeklinde konuştu.

Her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen ve bu sene Odamızın 68. Şubemizin 28. kuruluş yıldönümünün kutlandığı. Gece de coşku hiç eksik olmadı. Üyelerimizin ellerinde Türk bayrakları ve 10`ncu Yıl Marşı ile başlayan gece, zeybek gösterisi, meslekte 25. yılını dolduran üyelere hizmet belgesi, 40, 50 ve 60. yılını dolduran üyelere ise plaket takdimiyle devam etti. Ardından gerçekleştirilen halk oyunları gösterileri ve canlı müzikle coşku adeta tavan yaptı. Üyelerimizin gönüllerince eğlendiği geceye meslek odası başkanları ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katıldı. Gecede üyelere hitap eden EMO Antalya Şube Başkanı Şaban Tat, üniter devlet yapısına, cumhuriyete, Atatürk ilke ve inkılaplarına en küçük saldırıda en ağır tepkiyi veren bir Oda olduklarının altını çizdi.

Konuşmaların ardından meslekte 60, 50, 40 ve 25`inci yılını dolduran EMO üyelerinden geceye katılanlara onur plaketleri ve belgeleri Şube Yönetim Kurlu Başkanınız Şaban TAT ve EMO Yönetim Kurulu Başkanımız Mahir ULUTAŞ tarafından verilirken, gecede üyeler arasında hediye çekilişi de yapıldı. 

Plaket ve belge alan tüm üyelerimizi kutluyor, geceye katılan meslektaşlarımıza, ailelerine ve konuklara teşekkür ediyoruz.

Meslekte 25 yılını dolduran üyeler: ŞÜKRÜ KARLIK, KADİR ÖZDEMİR, ERKAN EVGİN, HÜSEYİN KÖSE, CANER KARAKULAK, HÜSEYİN YILDIZ, MELAHAT İNCİ ALAY, PERİHAN KOBAKÇAM ŞAHİN, BÜLENT BEKDEMİR, BARBAROS EFİLTİ, AHMET TANSEL DÜLGERGİL, UĞUR YEŞİLKAYA, ÜNAY ÇINAR, MUSTAFA ŞEN, KUBİLAY BAYDOĞAN, OSMAN KARAKAYA, MURAT YİĞİT, AHMET DÖNMEZ, SALİM MANTARCI, AHMET NADİ KÖFTECİ, YAVUZ CENGİZ, HASAN ARAYAN, MEHMET KAMTEKİN, MEHMET DARADAN, HÜSEYİN UYSAL, NEVZAT ÇÖLKUŞU, HAMDİ TAŞAN, MUHAMMED KOCAGÖZ, ERDEM İNCE, LEVENT SÖZEN, ALİ ÇALIŞ, KORAY SARIKAYA

Meslekte 40 yılını dolduran üyeler: HALİL İBRAHİM HASÇELİK, İRFAN KURUÜZÜM, NİYAZİ ENGİN ZAN, TEVFİK ERSAZAK, MUSTAFA HINÇAL, ERTUĞRUL GAZİ ÜNAL, FERAH ÖZGÜR, MUSTAFA SERAP, FARUK ŞEN, OĞUZ DİK, BEHÇET GÖKÖZ, DOĞAN YILDIRIM, ŞAMİL ASIM ADDEMİR, TÜRKAN SANCAKLI BÖLÜKBAŞI, AHMET COŞKUN, MEHMET NEVZAT TURAY, MUSTAFA DEMİRAĞ, HÜSEYİN YAŞAR, SELAHATTİN CERİK, MEHMET BULUT, RECEP BAHÇECİ, İSMAİL SAYGILI, BÜLENT MERGEN, NİLGÜN BELMA BUGÜNER, TUNCAY KÖKSAL, AHMET ÇAKIR, TANDOĞAN ARIBAŞ, SALİH HELVACILAR, AHMET ÇETİN, NEVZAT DÜMENCİ, MEHMET KILINÇKIRAN, ŞÜKRÜ YUNAK, MUHİTTİN SEZENGÖZ, MUSTAFA ELİBOL, ALİ İHSAN SERDAROĞLU, ZEKAİ ÖZACAR, MİTHAT BÜYÜKDURAK, FAHRİ CEMAL KÜÇÜKSARI, AHMET ŞAKİR OLCAY, MEHMET HAMDİ ALICIOĞLU, İSMAİL KORKU, NEFİSE BARIN

Meslekte 50 yılını dolduran üyeler: ABDULLAH UYAR, SALİM KARATAŞ, DURMUŞ ARI, FAHİR KUTSAL DOĞAN, GÜRHAN YILMAZ, ALTAN NAKİBOĞLU, HÜSEYİN HÜSNÜ YAVUZ, ORHAN KAYA, MUSA UYAR, ÇINAR KARDEŞ, HAKKI ERCAN

Meslekte 60 yılını dolduran üye: MEHMET TARHAN

 


 TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVESİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

KAMUDA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZDEN ŞUBEMİZE ZİYARET

TMMOB ANTALYA İKK 2023 YILI İLK TOPLANTISINI YAPTI

`GÜNEŞTEN ELEKTRİK ÜRETİMİ VE PV SİSTEMLERİNDE YENİ NESİL UYGULAMALAR` SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ÇEVRE VE İNOVASYON MERKEZİ’NDE SEMİNER

BAŞKAN YARDIMCIMIZ DURALİ ÇAKIR, TRT ANTALYA RADYOSU CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI`NDA TOPLANTI

TMMOB ANTALYA İKK KADIN KOMİSYONU TOPLANDI

EMO MALİ DURUM TOPLANTISI YAPILDI

TEKNİK SEMİNER: GÜNEŞTEN ELEKTRİK ÜRETİMİ VE PV SİSTEMLERİNDE YENİ NESİL UYGULAMALAR

Okunma Sayısı: 328


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.