MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 24

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ŞUBE TARİHÇESİ


Antalya;

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün "Hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel yeridir" dediği Antalya ilimiz, özellikle 80‘lerin ikinci yarısından sonra çok hızlı bir gelişme ve büyüme içerisinde olmuştur. Büyük oteller, tatil köyleri, Akdeniz turizm geliştirme projeleri, serbest bölge, organize sanayi bölgesi kurulması hızlı gelişmeye birer örnektir. Aynı zamanda yoğun göç alma, hızlı kentleşme, buna bağlı olarak da proje üretiminin artması, özellikle SMM üye sayısının ve mühendislik hizmetlerinin hızlı bir şekilde artışına sebep olmuştur.

 

Antalya İl Temsilciliği;

 

1994 yılına kadar EMO İzmir Şubesine Bağlı bir temsilcilik olarak faaliyet göstermiştir. İzmir Şubesi`nin 9-18. Dönemlerini kapsayan 24.01.1976-01.04.1992 tarihleri arasında çeşitli dönemlerde Durmuş Arı, Ramazan Küllü, Orhan Ülker, Hüseyin İyiol, Sadık Özekinci, Arif Kepenek, İsmail Söğüt, İlhan Kayhan ve Mithat Büyükdurak Temsilci ve Temsilci Yardımcısı görevlerini üstlenmişlerdir.

 

Bölge Temsilciliği Yapılanmasına Geçiş;

 

Hızla büyüyen, gelişen Antalya İl Temsilciliğinin, daha üretken, daha iyi, daha bağımsız hizmetler üretebilmesi için, yapılanmasının bölge temsilciliği olarak düzenlenmesi gerekiyordu. Bu amaçla, çok sayıda üyemiz 18 Ocak 1994 tarihinde gerçekleştirilen, İzmir Şubesinin 20. dönem şube genel kuruluna katıldı. Yoğun çalışmalar sonucu şube genel kurulundan, Antalya İl Temsilciliği yapılanmasının o tarihteki tüzüğümüz gereği bölge temsilciliğine dönüştürülmesi için odamızın 34. dönem genel kuruluna yazılı öneri götürülmesi kararı çıkartıldı.

 

Meslek odamızın 9-10 Nisan 1994 tarihinde Ankara`da gerçekleştirilen 34. Dönem Olağan Genel Kurulunda, çok yoğun kulis-bilgilendirme çalışmaları yapılarak, Antalya Temsilciliği yapılanmasının, Antalya-Burdur-Isparta illerini kapsayan bölge temsilciliği olarak düzenlenmesi kararı çok büyük bir başarı neticesi alındı.

 

Oda Yönetim Kurulu tarafından Sn. Ali CESUR, Sn. Salim KARATAŞ, Sn. Mustafa YILDIRIM, EMO Antalya Bölge Temsilciliği kurucu heyeti olarak atandı.

 

EMO Antalya Bölge Temsilciliği Kurucu Heyeti, gerekli ön hazırlıkları yaparak, 25-26 Haziran 1994 tarihinde 1. Olağan Genel Kurulunu, çok sayıda katılım, büyük bir coşku ve başarı ile gerçekleştirdi.

 

Şube Yapılanmasına Geçiş;

 

29-30 Nisan 1995 tarihleri arasında, Ankara`da EMO Olağanüstü Tüzük Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede, daha önce hazırlık çalışmaları yapılan konularla ilgili düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemelerden biri de Elektrik Mühendisleri Odası bölge temsilcilikleri kaldırılarak, bölge temsilciliği yapılanmalarının, şube olarak değiştirilmesiydi. Bu tarihten sonrada Antalya-Burdur-Isparta illerini kapsayan bölgede, Antalya Şubesi oluşturuldu ve EMO`nun bir şubesi olarak hizmet üretmeye başladı.

 

Şube Hizmet Binası Yapım Tarihçesi;

 

Meslek odalarının Antalya Belediyesi ile yapmış olduğu protokol gereği; Meltem Mahallesi 8897 ada, 01 parseldeki 240 m2 arsanın ½ oranındaki tapusu EMO Antalya Şubesine, ½ oranındaki tapusu ise MMO Antalya şubesine verilmiştir. Söz konusu arsaya MMO ile müşterek hizmet binası yapılması için çalışma grubu oluşturulmuştur. Mimarlar Odası Antalya Şubesinin katkıları ile proje yarışması düzenlenmiştir. Hizmet binası inşaatı için gerekli çalışmalar tamamlanarak 6 Aralık 1995 tarihinde temeli atılmıştır.Özellikle inşaat yapım komisyonunun yoğun çalışmaları, meslektaşlarımızın katkıları ile yapımı tamamlanan hizmet binası 25 Aralık 1997 tarihinde törenle kullanıma açılmıştır.

 

Şube Hizmet Binası Tadilat Tarihçesi;

 

Geçmişten günümüze taşınan hizmet anlayışını daha da ilerleterek sürdürme hedefindeki Şube Yönetim Kurulumuz, üyelerine daha iyi hizmet veren bir mekan oluşturmak için çalışmalarına hız verdi. Bu doğrultuda saygı değer üyelerimize daha iyi, daha etkin, daha verimli ve daha geniş bir mekanda hizmet verebilmek için Şube Hizmet Binamızın tadilatı yönünde çalışmalar yapılmıştır.

 

Bu amaçla 9. Dönem Şube Yönetim Kurulu, 03.08.2010 tarihinde yapılan toplantısında Hizmet Binasını değerlendirme ve tadilatı amacıyla İlhan METİN başkanlığında bir komisyon kurulmasına kararı almıştır.Komisyon tarafından yapılan toplantılarda ilk olarak bir ön taslak oluşturulup bu taslak üzerinde yoğunlaşarak profesyonel iç mimarların desteği ile ve bina girişine astığımız mimari çizimlerle, üyelerimizden gelen yorum ve talepler doğrultusunda hizmet binamızın mimarı tadilat projesini son halini almıştır.

 

15.09.2010 tarihinde yapılan Bina Tadilat Komisyonu toplantısında son tadilat projesi haline gelen Şube Hizmet Binasının tadilatına başlamak üzere; Özel İdari Şartname, Özel Teknik Şartname, Teklif Verme Şartnamesini hazırlanıp belirlenen firmalara ihaleye davet yazısı gönderilmesi kararına varılmıştır.

 

Bu çalışmalar neticesinde; İlhan METİN başkanlığındaki 9. Dönem Şube Yönetim Kurulu`nun göreve başladığı günden itibaren önemli gündem maddelerinden biri olan Şubemiz Hizmet Binasının tadilatını üyelerimizin desteğiyle gerçekleştirildi. Ayrıca, Şube Hizmet Binamızın kalan ½ hissesi Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi`ne ödemesi yapılarak satın alınan bölümlerin tapu devri işlemleri de bu dönem içerisinde gerçekleştirilmiştir.

 

Yönetimlerde Görev Alma - Hizmet yarışı ;

 

1.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. Ali Cesur Başkanlığında

Haziran 1994 - Şubat 1996

2.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. Ali Cesur Başkanlığında

Şubat 1996 - Şubat 1998

3.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. Ali Cesur Başkanlığında

Şubat 1998 - Şubat 2000

4.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. Ali Cesur Başkanlığında

Mart 2000 - Şubat 2002

5.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. İbrahim Koru Başkanlığında   

Şubat 2002 - Ocak  2004

6.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. Ayhan Dolanay Başkanlığında

Ocak 2004 - Ocak  2006

7.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. Ayhan Dolanay Başkanlığında

Ocak 2006 - Aralık 2007

8.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. Ayhan Dolanay Başkanlığında

Ocak 2008 - Şubat 2010

9.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. İlhan Metin Başkanlığında

Şubat 2010 - Ocak 2012

10.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. İlhan Metin Başkanlığında

Şubat 2012 - Ocak 2014

11.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. İlhan Metin Başkanlığında

Ocak 2014 - Ocak 2016

12.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. İlhan Metin Başkanlığında

Ocak 2016 - Ocak 2018

13.

Dönem Yönetim Kurulu; Sn. İlhan Metin Başkanlığında

   Ocak 2018 - Ocak 2020

  14.         Dönem Yönetim Kurulu; Sn. Şaban Tat Başkanlığında            Ocak 2020 - Ocak 2022

 

tarih aralığında görev yapmışlardır.

 

Anayasamızda tanımlanan, yasa ile kurulmuş meslek odamızın, temsilcilik çalışmalarından itibaren günümüze kadar olan süreçte; katkı koyan, emek veren, destek olan tüm meslektaşlarımıza saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz... 

 

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.