MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 24

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

TMMOB ANTALYA İKK: KONYAALTI SAHİLİ MİMARİ VE KIYI DÜZENLEME PROJESİ ALAN KULLANIMI YÖNETİM USUL VE ESASLARI`


BASIN AÇIKLAMASI


 

TMMOB ANTALYA İL KOORDİNASYON KURULU BASIN AÇIKLAMASI

 

KONYAALTI SAHİLİ MİMARİ VE KIYI DÜZENLEME PROJESİ ALAN KULLANIMI YÖNETİM USUL VE ESASLARI

 

TÜRK Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Meslek Odaları İl Koordinasyon Kurulu, Konyaaltı Sahili‘ndeki işletmelerin usulsüz kullanım ve yasalara aykırı işlemler yaptığına dikkati çekti. TMMOB adına açıklama yapan Derya Ünver, "Konyaaltı Sahilinde özel işletmeler tarafından halkın kullanımını kısıtlayan işgaller ve kaçak yapılaşmalar artarak devam etmektedir. Konyaaltı Sahili‘nde taviz verilmeden gerekli denetimlerin yapılması ve anında müdahale edilmesi önem arz etmektedir. Ancak Konyaaltı Sahilinde alanın denetiminden sorumlu Antalya Büyükşehir Belediyesi‘nin yetkilerini kamu yararı açısından kullanmadığı maalesef ortadadır" dedi.

 

TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu, ‘Konyaaltı Sahili Mimari ve Kıyı Düzenleme Projesi Alan Kullanımı Yönetim Usul ve Esasları‘ hakkında İnşaat Mühendisleri Odası Toplantı Salonunda basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Derya Ünver, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı Okan Hançer, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Dursun Büyüktaş, Makina Mühendisleri Odası Başkanı İbrahim Atmaca ve Şehir Plancıları Odası Başkanı Funda Yörük katıldı. TMMOB adına açıklama yapan Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Derya Ünver, Konyaaltı Sahili‘nde usulsüz kullanım ve yasalara aykırı yapılan işletmeler hakkında bilgi verdi.

 

TMMOB GEÇEN SENE DE KONYAALTI SAHİLİ‘NDEKİ İŞGALİN DURMASI İÇİN ÇAĞRI YAPTI

 

Derya Ünver, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Konyaaltı Sahili Mimari ve Kıyı Düzenleme Projesi Alan Kullanımı Yönetim Usul ve Esasları‘ doğrultusunda, Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 11 Ekim 2016 tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi‘ne kiralandığını anlattı. Konyaaltı Sahil bandında protokole ve meri mevzuat hükümlerine aykırı olarak büfe ve tuvalet alanları, ilave kapalı alanlar ve şemsiye şezlong alanlarının halkın kullanımını kısıtlayan işgaller olduğuna dikkati çeken Ünver, TMMOB olarak Konyaaltı Sahili‘nde yaşanan kaçak yapılaşma ve işgallerin, alanın denetiminden sorumlu Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ivedilikle kaldırılarak, gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik çağrıda bulunduklarını açıkladı. 27 Haziran 2022 tarihinde konu hakkında basın açıklaması yaptıklarını hatırlatan Derya Ünver, "Konyaaltı Sahilinde özel işletmeler tarafından halkın kullanımını kısıtlayan işgaller ve kaçak yapılaşmalar artarak devam etmektedir. Konyaaltı Sahilinin gelecek nesillere aktarabileceğimiz en önemli Antalya mirası olduğu bilinciyle, taviz verilmeden gerekli denetimlerin yapılması ve anında müdahale edilmesi önem arz etmektedir. Ancak Konyaaltı Sahilinde alanın denetiminden sorumlu Antalya Büyükşehir Belediyesi‘nin yetkilerini kamu yararı açısından kullanmadığı maalesef ortadadır" dedi.

 

‘İŞGALLERİN YASALLAŞMIŞ GİBİ GÖRÜNMESİNE SEBEBİYET VERİLİYOR‘

 

Derya Ünver, "Anayasanın 135‘inci Maddesi ile 6235 sayılı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Kanunundan aldığımız görev doğrultusunda, Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 11 Ekim 2016 tarihli protokol kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesine kiraya verilen Konyaaltı Sahili‘nde, yer alan aykırı kullanımlar ve işgaller hakkında gerekli iş ve işlemlerin yapılması veya yaptırılmasının sağlanması amacıyla kiralamayı yapan Milli Emlak Müdürlüğüne resmi başvuru 8 Haziran 2023 tarihinde yapılmış ve henüz geri dönüş alınamamıştır. Ayrıca söz konusu protokol ile kiralamayı yapan Milli Emlak Müdürlüğü ‘Konyaaltı Sahili Mimari ve Kıyı Düzenleme Projesi Alan Kullanımı Yönetim Usul ve Esasları‘na aykırı kullanım alanları için ecrimisil bedellerini tespit edip, ödemeleri alarak işgallerin yasallaşmış gibi görünmesine sebebiyet vermektedir" diye konuştu.

 

İŞGAL ALANLAR KALDIRILMAZSA HUKUKİ YOL DEĞERLEDİRİLECEK

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Milli Emlak Müdürlüğü‘nün iş birliğiyle Konyaaltı Sahili‘nin kaçak ve işgallerine karşı birlikte hareket etmelerinin önemli olduğunu vurgulayan Derya Ünver, "Alanı gelecek nesillere güvenli olarak taşınmasını sağlayacaktır. Kiralamayı yapan idare olan Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Konyaaltı sahilinde yer alan aykırı kullanımlar ve işgallerin kaldırtılmaması durumunda hukuki yolları değerlendireceğimizi kamuoyunun takdiri ve beyanına sunarız" dedi. 10 Temmuz 2023

 

TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu


 TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


16. DÖNEM KADIN MÜHENDİSLER KOMİSYONUMUZ İLK TOPLANTISINI YAPTI

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ANTALYA İKK KADIN KOMİSYONU`NDAN AÇIKLAMA

TMMOB BURDUR VE TMMOB ISPARTA İKK: `İKİ KENT, TEK ORTAK KADER!`

TMMOB ANTALYA İKK TOPLANTISI YAPILDI

ANTALYA KENT SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU KAPANIŞ TOPLANTISINI YAPTI

GÜNEY KARİYER FUARI`NA KATILDIK

16. DÖNEM YAPI DENETİM KOMİSYONU TOPLANDI

KOMPANZASYON, HARMONİK SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SEMİNERİNİN İKİNCİSİ 9 MART`TA!

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ KOMİSYONUMUZ TOPLANDI

Okunma Sayısı: 36


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.