MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 24

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO ANTALYA ŞUBESİ GECESİNDE COŞKULU KUTLAMA


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve bu anlamlı yılda da hem Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nı hem de Elektrik Mühendisleri Odası`nın 69., Antalya Şubesi`nin 29. kuruluş yılı etkinliğini 18 Kasım 2023 Cumartesi günü Su Hotel`de çok sayıda EMO Antalya Şubesi üyesinin ve davetlinin katılımıyla coşkuyla kutlandı. Meslekte 25, 40 ve 50. yılını dolduran EMO üyelerine onur plaketi ve belgeleri takdim edildi. Geceye ilişkin detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

Her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen ve bu sene Meslek Odamızın 69. Şubemizin 29. kuruluş yıldönümünü ve aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yılı`nı kutladığımız gece de coşku hiç eksik olmadı. Bando gösterisi ile başlayan gece üyelerimizin ellerinde Türk bayrakları ile 10`ncu ve 100`üncü Yıl Marşları ile coşkuyu arttırdı. Ardından dans ve halk oyunları gösterilerinden sonra meslekte 25. 40. ve 50. yılını dolduran üyelere de plaket takdimiyle devam etti. Devamında üyelerimiz ve misafirler canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler. Geceye üyelerimizin yanı sıra EMO Genel Başkanı Mahir ULUTAŞ, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinden Başkan Yardımcısı Mehmet ORAK, Yazman Eylem ÖLMEZOĞLU, Sayman Ogün SIY, Yönetim Kurulu üyesi Hakan TUNA, Oda Müdür Vekili Sevgi KINACI, Oda Örgütlenme Sekreteri Doğukan YURTTAŞ, Mersin Şube BAŞKANI Alkan ALKAYA, Ankara Şube Başkanı Şeref SAĞIROĞLU, Başkan Yardımcısı Cevdet ASLAN ve Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuran UĞUR ve TMMOB`ye bağlı diğer meslek odası başkanları ile davetliler katıldı.

 

Gecenin açılış konuşmasında geceye katılanlara hitap eden EMO Antalya Şube Başkanımız Şaban TAT, üniter devlet yapısına, cumhuriyete, Atatürk ilke ve inkılaplarına en küçük saldırıda en sert tepkiyi veren bir Oda olduklarının altını çizdi.

 

EMO ANTALYA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞABAN TAT: "BU YILKİ GECEMİZ ÖZEL BİR ANLAM TAŞIYOR"

 

Bu yılki geleneksel gecenin özel bir anlam taşıdığının altını çizen EMO Antalya Şube Başkanımız Şaban TAT, "Çünkü, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk‘ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Cumhuriyet, halkın gelişme ve dönüşme kabiliyetinin destansı bir göstergesidir. Cumhuriyet‘in ilanıyla birlikte laiklik, kadın hakları ve tüm yurttaşların toplumsal, siyasal ve hukuksal eşitliği gibi büyük adımlar hızla atıldı. Bu kazanımlar milletçe benimsendi ve geri dönüşü olmayan bir nitelik kazandı. Eğitim, bilim, teknoloji, kültür ve sanat alanlarındaki Cumhuriyet‘in getirdiği ilerlemelerle gurur duyuyoruz. Atatürk`ün 19 Mayıs 1919‘da Samsun‘a çıkarak başlattığı milli mücadele, 29 Ekim 1923‘te ilan ettiği Cumhuriyet ile zaferle taçlandı. Bu, Türk Milleti‘ne bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Bu heyecan verici yeni yüzyılda, Elektrik Mühendisleri olarak, yenilenebilir enerji ve dijital dönüşüm alanlarında ilerleyerek, temiz enerji altyapısını güçlendirerek, ileri teknolojiye dayalı tarım ve sanayi üretimine geçerek, adil ve refah odaklı bir toplum bilinciyle, Atatürk‘ün bize miras bıraktığı bu asil değerlerle uyum içinde çalışacak ve Türkiye‘nin vizyonunu gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

 

"SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ"

 

"Gelecek, bugünün emeklerinin tohumlarını attığımız bir tarladır. 25, 40 ve 50 yılını dolduran değerli meslektaşlarımızın gösterdiği özveri ve bilgi, içinde yetiştiğimiz toprakların en kıymetli mahsulüdür" diyen EMO Antalya Şube Başkanımız Şaban TAT, "Albert Einstein‘in de belirttiği gibi ‘Başarının sırrı, hiçbir zaman hata yapmamaktan değil, aynı hatayı tekrar etmemekten geçer‘. Sizlerin yıllar boyunca edindiği deneyim ve bilgi, gelecek nesillere ışık olacaktır. Sizlere minnettarız ve sizinle gurur duyuyoruz. Bu önemli gün vesilesiyle, tecrübeleriniz ve bilgilerinizle bize ilham verdiğiniz için teşekkür ederiz. Sizler, mesleğimizin temel taşları ve ilerlemesindeki en büyük destekçilerdensiniz. Umarım bundan sonraki yıllarda da katkılarınızı sürdürür ve yol göstericiliğinizle mesleğimizin gelişimine katkıda bulunmaya devam edersiniz. Bu özel günde, aramızdan ayrılan meslektaşlarımızı da anmadan geçmek istemiyorum" dedi.

 

"ŞUBEMİZİN VİZYONUNU GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

 

Odanın bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Başkanımız TAT, "Şube Yönetim Kurulu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada, meslek etiğimiz gereği bilgi, doğruluk ve ahlaki yönden ödün vermeden, tüm üyelerin sorunlarının çözümünde eşit ve adil davranmaya, üye hakları her ortamda savunulacağı gibi, EMO bünyesindeki tüm meslek disiplinleri ile şubemizin vizyonunu geliştirmeye, Şubemizin siyaset üstü bir meslek kuruluşu olması yönünde emek sarf etmeye devam edeceğiz. Ancak; çağdaş, demokratik laik Cumhuriyetimizin kazanımları olan üniter devlet yapısına, Atatürk ilke ve inkılâplarına, vatanın bölünmez bütünlüğüne ve bayrağımıza karşı yapılacak olumsuzluklara da en şiddetli tepkiyi de vereceğiz" ifadelerini kullandı.

 

EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHİR ULUTAŞ: "SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ ÖRGÜTLÜ MÜCADELE VE MESLEKİ DAYANIŞMADA"

 

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Mahir ULUTAŞ ise, "Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına girerken pek çok sorunla karşı karşıya kaldığımız malum. Hem ekonomik hem siyasal olarak hem de meslek alanlarımız pek çok köklü sorunlardan muzdarip. Bu güzel gecede bunlardan bahsederek sizlerin keyfini kaçırmak istemem ancak, bu sorunların çözümünün ana omurgasının örgütlenme, örgütlü mücadele, mesleki dayanışma ve meslek odamızın güçlenmesinde olduğunu ifade etmeliyim. Bu bir gerçek. EMO Antalya Şubemiz de gerek meslektaş dayanışmasında göstermiş olduğu çaba, özen ve birikim, gerekse Odamızın merkezi komisyonları ve teknik birikimine sağladığı katkılardan dolayı bu gerçekliğin en çok farkına varan, kümülatif birikimimize en çok katkı koyan şubelerimizden birisi" diyerek Antalya Şubesi yönetimine ve üyelerine teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından meslekte 25`inci yılını dolduran üyelerimize onur plaketleri ve belgeleri Şube Başkanımız Şaban TAT ve Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından verilirken, 50, ve 40`ıncı yılını dolduran EMO üyelerinden geceye katılanlara da onur plaketleri Şube Yönetim Kurlu Başkanınız Şaban TAT ve EMO Yönetim Kurulu Başkanımız Mahir ULUTAŞ tarafından verilirken, gecede üyeler arasında hediye çekilişi de yapıldı. 

 

Plaket ve belge alan tüm üyelerimizi kutluyor, geceye katılan meslektaşlarımıza, ailelerine ve konuklara teşekkür ediyoruz.

 

Meslekte 25 yılını dolduran üyeler: 25696 BAYRAM ÇİFCİ, 25714 HÜSEYİN SELÇUK BEYAZ, 25727NEVİN PAT, 25758 METİN AYDIN, 25892 SUAT KARADIR, 25943 SİNAN ÖRS, 26111 İBRAHİM SEYDAN,26112 EMRAH TURAN, 26205 HASAN GÖL, 28018 AHMET SAİT ALP, 28308 SERDAR YAVUZ, 28634 FATİH UYAR, 29429 GÜLHAN GÜZEL, 29775 ERHAN BOZKURT, 29864 MEDAR YÜKSEK, 29951 HÜSEYİN TANRIVERDİ, 30522 BÜLENT SEZER, 30635 MEHMET ANIK, 31078 GAZİ TÜREN, 31168 DÜHA BAŞDOĞAN, 31511 ADEM KURT, 31778 SÜLEYMAN ALPER YARDIM, 36106 ÖZLEM KARAMAN, 39813 SERHAN GÜLLÜPINAR, 43137 FERUDUN ERSOY, 62551 ŞEYHMUS KAYA

 

Meslekte 40 yılını dolduran üyeler: 11420 ABDULLAH EDİP VURAL, 11434 TULİN FULYA MUTLUTÜRK, 11454 KENAN CEYLAN, 11542 HÜSEYİN BARIN, 11560 HÜSNÜ SUNA,11722 KEMAL ŞEKEROĞLU, 11731 ALİ İHSAN IŞIK, 11780 GÖKTÜRK MEFAİL KARABIYIK, 11792 İSMAİL BEKMEZCİ, 11815 OSMAN ÜNSAL, 11952 MUSTAFA ÖZDİNÇ, 11967 ZEYNEL ABİDİN TOMUR, 12039 ATİLA YÜKSEK, 12076 MUSTAFA TURGUT BERBER, 12360 HİDAYET İLKSOY, 12406 AHMET ÖZÇELİK, 12407 HASAN KİTİŞ, 12662 RÜŞTÜ BEKDİKHAN, 13658 HALİL İBRAHİM BEKAROĞLU, 16413 CANDAN LATİFOĞLU, 16998 HİKMET TOY,  17195 ZEYNEL REŞİT KIŞLAL, 56490 SADIK ÇELİKEL, 58958 ALİ GÜNDOĞDU, 58987 MEHMET KIYMIK, 59923 AHMET TANSEL ERDOĞAN

 

Meslekte 50 yılını dolduran üyeler: 4012 FETHİ YORULMAZ,4063HAYATİ ÖZBAKIR, 4097HÜSEYİN AVŞAROĞLU, 4104 AHMET DURNA, 4168 SÜLEYMAN HADİ ERTUĞ, 4224 YÜKSEL MUAMMER TÜRKAN, 4322 RAMAZAN KAŞLI, 4356 YUSUF YILMAZ, 4416 SATILMIŞ GÖKKAYA, 4453 ENDER BERKMEN, 4506 ÖMER AYBEK, 6706 YÜKSEL AYTEKİN

 TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


16. DÖNEM KADIN MÜHENDİSLER KOMİSYONUMUZ İLK TOPLANTISINI YAPTI

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ANTALYA İKK KADIN KOMİSYONU`NDAN AÇIKLAMA

TMMOB BURDUR VE TMMOB ISPARTA İKK: `İKİ KENT, TEK ORTAK KADER!`

TMMOB ANTALYA İKK TOPLANTISI YAPILDI

ANTALYA KENT SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU KAPANIŞ TOPLANTISINI YAPTI

GÜNEY KARİYER FUARI`NA KATILDIK

16. DÖNEM YAPI DENETİM KOMİSYONU TOPLANDI

KOMPANZASYON, HARMONİK SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SEMİNERİNİN İKİNCİSİ 9 MART`TA!

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ KOMİSYONUMUZ TOPLANDI

Okunma Sayısı: 257


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.