MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 BURSA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 BALIKESİR   BURSA   ÇANAKKALE   YALOVA 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
ELEKTRİK, ELEKTRONİK, BİLGİSAYAR VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ HİZMETLERİ/EN AZ UCRET TANIMLARI 2017
 
MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ
 
MİSEM DIŞI EĞİTİMLER
 
BAŞVURU FORMU
 
İŞ ARAYANLAR
 
ENERJİ ÖZELLEŞTİRİLEMEZ
 

EMO Bursa Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 118

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ELECO 2023 BAŞLADI


GÜNDEM

 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi’nin Uludağ Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte çevrimiçi düzenlediği “14. Uluslararası Elektrik-Elektronik ve Biyomedikal Mühendisliği Konferansı ELECO 2023”, 30 Kasım 2023 tarihinde açılış töreni ile başladı. Konferansta 3 gün boyunca 14 farklı ülkeden 160 bildiri sunulacak; 7 davetli konuşmacı araştırmalarını katılımcılar ile paylaşacak.
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi`nin Uludağ Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte çevrimiçi düzenlediği "14. Uluslararası Elektrik-Elektronik ve Biyomedikal Mühendisliği Konferansı (ELECO) 2023", 30 Kasım 2023 tarihinde açılış töreni ile başladı. Konferansta 3 gün boyunca 14 farklı ülkeden 160 bildiri sunulacak; 7 davetli konuşmacı araştırmalarını katılımcılar ile paylaşacak.

EMO Bursa Şubesi`nin Uludağ Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik-Elektronik Fakültesi ile birlikte çevrimiçi düzenlediği "14. Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisliği Konferansı (ELECO) 2023", 30 Kasım 2023 tarihinde açılış konuşmaları ile başladı.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şube Başkanı Burak Özgen, konuşmasına bu sene kaybettiğimiz Prof. Dr. Ayten Kuntman ile Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Cura`yı anarak başladı. 1999 yılından bu yana 13 uluslararası konferans, 12 ulusal konferans düzenlendiğini belirten Özgen, 14. Uluslararası ELECO`da elektrik, elektronik ve biyomedikal mühendisliği konularında Türkiye ile birlikte İngiltere, Almanya, Kanada, Fransa, İsviçre ve KKTC`nin de aralarında olduğu 14 farklı ülkeden 160 bildiri sunulacağını kaydetti. 3 paralel oturumda 3 gün boyunca toplam 32 oturum gerçekleştirileceğini ve bildirilere ek olarak 7 davetli konuşmacının araştırmalarını katılımcılar ile paylaşacağını anlatan Özgen, şunları söyledi:

"Bu yılki ELECO En İyi Öğrenci Bildiri ödülleri kaybettiğimiz iki meslektaşımız anısına verilecek. 1999`dan bu yana ELECO kurullarında yer alarak katkı sunan Sayın Prof. Dr. Ayten Kuntman ile geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılan EMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Cura anısına ELECO2023 En İyi Öğrenci Bildirisi ödülleri sunulacaktır. Kurumsal yapısı ve gelişen bilimsel niteliği ile ülkemizin en önemli etkinliklerinden olan ELECO Sempozyumlarını bir yıl ulusal bir yıl uluslararası nitelikte yaparak, ülkemizde ve Dünyada meslek alanlarımızdaki yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmelerin bilim dünyasıyla, araştırmacılarla ve sanayicilerle buluşmasına ön ayak oluyoruz. Ülkemizin gelişmiş ülkeler seviyesinde ekonomik ürün üretilebilmesi anlamında ELECO gibi bilimsel sempozyumlara ihtiyaç vardır.

Meslek odaları olarak yaşamın her alanında, karar süreçlerinde, sadece ve sadece bilgiden, bilimsel ve teknik çalışmaların gösterdiği doğrulardan alınan destekle ve onun ışığında yürüdüğümüzü belirtmek isterim. Atatürk`ün izinde olan Elektrik Mühendisleri Odası olarak geçmişte olduğu gibi, bugün ve yarın da, başta ELECO olmak üzere bilimsel tüm çalışmaların paydaşı olmaya devam edeceğiz."

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş, bilim dünyasını buluşturan, uluslararası bir köprü kuran ELECO konferansının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Güncel gelişmelere değinen Ulutaş, Türkiye`nin içinde bulunduğu duruma nasıl geldiğini, dünyadaki neoliberal dönüşüme paralel olarak uluslararası emperyalist hiyerarşi tarafından "bağımlı" konumunun nasıl inşa edildiğini anlattı.

Daha sonra söz alan ELECO Düzenleme Kurulu Başkanı Özcan Kalenderli de, konferans programı ve 3 gün boyunca yapılacak sunumlarla ilgili bilgi verdi.

Açılış konuşmalarının tamamlanmasının ardından ELECO sunumlarına geçildi.

ELECO 2023 Konferans programı ve oturum bağlantılarına  http://www.eleco.org.tr/ELECO2023-Program-Unlinked.pdf adresinden erişebilirsiniz.  


Çok Okunanlar


EMO BURSA ŞUBESİ 19. DÖNEM ÇALIŞMA PROGRAMI

BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU VE İNŞAAT KOMİTESİ ÜYELERİ ŞUBEMİZİ ZİYARET ETMİŞLERDİR

ÇEVRİM İÇİ TEKNİK SEMİNER: PCB TASARIMINDA EMC OPTİMİZASYONU, SİMÜLASYON TEMELLİ YAKLAŞIMLAR VE TASARIM ÖNERİLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO GENÇ STAJ BAŞVURULARI BAŞLADI

BURSA OSMAN ŞEVKİ ULUDAĞ ANADOLU LİSESİ` NDE MESLEK TANITIMI

Okunma Sayısı: 56


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.