MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 BURSA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 BALIKESİR   BURSA   ÇANAKKALE   YALOVA 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
ELEKTRİK, ELEKTRONİK, BİLGİSAYAR VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ HİZMETLERİ/EN AZ UCRET TANIMLARI 2017
 
MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ
 
MİSEM DIŞI EĞİTİMLER
 
BAŞVURU FORMU
 
İŞ ARAYANLAR
 
ENERJİ ÖZELLEŞTİRİLEMEZ
 

EMO Bursa Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 118

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ŞUBE TARİHÇESİ


 Bursa Şubenin Kuruluş Öyküsü

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi`nin kuruluş serüveni, 1974 yılında Bursa`da ikamet eden yaklaşık 50 elektrik mühendisi ile başladı. Onlar, bu süreçte kimi zaman esintili, kimi zaman kasırgaya dönüşen siyasal ortamda, içinde yaşamış oldukları koşulların bir sivil örgütlenmeyi zorunlu, hatta kaçınılmaz kıldığının bilincindeydiler. Örgütlenmeli ve güçlenmeliydiler ve öyle de yaptılar.

Örgütlenme yolunda ilk adım 1972 yılında EMO İstanbul Şubesi`ne bağlı, Bursa Temsilciliği olarak atıldı. Atama yoluyla yapılan görevlendirme sonucu İsmail OKAT Temsilci, Fahrettin SELCİK ile Hızır BAŞ ise Temsilci Yardımcısı olarak atandı.

1974 yılının sonlarına doğru Devlet Tiyatrosu`nun arkasında, bir iş hanının ikinci katında, meslektaşımız Fikret KURTULDU` nun bürosunda on yedi kişinin toplanmasıyla örgütlenme çalışmaları hızlanmaya başladı. Bu toplantıda ülke ve meslek sorunları masaya yatırıldı, bu sorunların aşılabilmesi için neler yapılabileceği tartışıldı. Bu ana kadar Bursa`da EMO İstanbul Şubesi`ne bağlıydı ve seçilmiş bir temsilci de yoktu. Ancak Ali KURMUŞ ve Gündoğdu SAYMAN bu görevi bürolarında yürütmeye çalışıyorlardı.

1975 Yılında Necmettin ÇAMLI Temsilci, Gündoğdu SAYMAN ve İsmail ÖZSUMAN Temsilci Yardımcısı, 1976 Yılında ise Ahmet AKKÜÇÜK Temsilci, Mümin CEYHAN, Hızır BAŞ ve Fikret KURTULDU Temsilci Yardımcısı olarak sürdürdü. Kısa bir süre sonra Ahmet AKKÜÇÜK Bursa`dan İstanbul`a dönünce temsilci yardımcısı Mümin CEYHAN onun görevini devraldı.

23.10.1978 tarihine kadar EMO İstanbul Şubesi tarafından atanan temsilciler ile yürütülen Bursa Temsilciliği görevi, bu tarihte yönetmelik gereği Temsilcilik Kurulu oluşturulmasıyla seçimle gelen bir yönetime dönüştü. Yapılan seçimler sonucu Temsilcilik Yönetim Kurulu aşağıdaki üyelerden oluştu.

Bursa Bölge Temsilcilik Kurulu

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Mümin CEYHAN

 

Bekir SİPAHİ

Arif CEYLAN

 

Atilla GİRGİÇ

Metin EŞMEN

 

Necati OKUMUŞ

 

Bu seçimin ardından dönemin siyasi ve ekonomik gelişimine paralel olarak hızlı bir çalışma ve örgütlenme çalışması yürütüldü. Sosyal ve meslek içi etkinliklerle hem halkımızı bilinçlendirme, hem de meslektaşlarımızın özlük hakları ve ekonomik durumları ile ilgili yoğun bir hazırlık sürecine girildi. Bir süre sonra kirası verebilen bir yerimiz, daha sonra da çalışan bir personelimiz oldu.  

Yetmişli yıllarda Türkiye`de enerji sorunu yanında, şebekelerin yetersizliğinden kaynaklanan gerilim düşüşleri hat safhada idi. Bu yıllarda her evde bir oto trafo moda olmuş, hatta bunun bir sanayisi bile oluşmuştu. Bunun yanında siyasi nedenlerden dolayı belediye ile yaşanan sürtüşmeler yüzünden mesleki denetim ve teknik uygulama sorumluluğu (TUS) uygulamaları yapılamıyordu. Bunun sonucu olarak hem meslektaşlarımız, hem de halkımız zarar görüyordu. Bursa Temsilciliğimiz aktif olarak sürdürdüğü çalışmalar sonucu belediyelerle protokoller yapıldı.

Bu yıllarda Bursa, otomobil fabrikalarının kurulma yeri olarak seçildiğinden meslek alanımızda mühendis sayısı hızla artmaktaydı. Dolayısıyla temsilcilik yetersiz kalmaya başlamış ve arkadaşlarımızın önemli katılımları ile bölge temsilciliği tüzükleri hazırlanmış ve EMO Bölge Temsilciliği uygulamamsına ilk olarak Bursa`da başlandı. Bölge Temsilciliği beş asil ve beş yedek üyeden oluşuyordu. Bu nedenle Bursa`da yaşayan aktif üyelerimizin hemen çoğu kurullarımızda görev aldı.

Kuruluş dönemlerinde Bursa EMO, TMMOB çalışmalarında aktif olarak görev aldı. Bu çalışmalarımızda alınan sonuca en güzel örnek, TMMOB tarihine geçen şanlı 19 Eylül 1979 eylemidir. Bütün Türkiye`de mühendis ve mimarların ekonomik ve demokratik haklarının genişletilmesine yönelik bu eyleme EMO Bursa Bölge Temsilciliği adına üç kişilik tertip komitesinde, Bölge Temsilcisi Başkanı Mümin Ceyhan görevlendirildi.

12 Eylül 1980 darbesi sonrası darbe yönetimince bütün demokratik haklar askıya alınınca, EMO ve TMMOB çalışmaları da aksadı. 31.01.1981 tarihinde Bursa Temsilcilik Kurulu, EMO Bursa Bölge Temsilciliğine dönüştü. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

 

 

 

Bursa Bölge Temsilciliği 1. Dönem Yönetim Kurulu

 

YÖNETİM KURULU

Başkan

Mümin CEYHAN

Yazman

Yalçın SEYMEN

Sayman

Mehmet GEYDİRİR

Üye

Hayri TÜRKYILMAZ

Üye

Ali SEVİNÇ

 

12 Eylül yasaları gereği o süreçte Bölge Temsilcisi Yönetim Kurulu Başkanı olan Mümin Ceyhan 1983 yılına kadar görevini sürdürdü. 18 Aralık 1983 tarihinde yapılan genel kurul sonucu 2.Dönem Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Bölge Temsilciliği 2. Dönem Yönetim Kurulu

 

YÖNETİM KURULU

Başkan

İsmail ZÜMBÜL

Yazman

Firuzan TUNCA

Sayman

Yakup ÜNLER

Üye

Bekir SİPAHİ

Üye

Metin EŞMEN

 

Bölge Temsilciliğimiz artan üye gereksinimlerini karşılamak amacıyla 06 Aralık 1984`de aldığı karar ile Balıkesir İl Temsilciliğinin, (Ahmet KÖSEOĞLU) Çanakkale İl Temsilciliğinin (Şaban BURUCU) ve Bandırma Kontrol Bürosunun Kurulmasına (Ahmet ETEM) karar vermiştir.

Üye sayısının ve etkinliklerimizin artması ile maddi kaynak yaratma yöntemlerimiz de gelişti. 1980`lerde giderek gerilemeye başlayan Oda gelirlerinin artırılması için, günümüzde hemen tüm EMO örgütleri tarafından yaygın biçimde benimsenmiş bulunan "Topraklama Testleri`" nin uygulanması, önce Bursa EMO tarafından başlatılmıştı. TMMOB örgütlenmesi içinde bu uygulamanın yaygınlaşması, Çalışma Bakanlığı`nda iş güvenliği müfettişi olarak çalışan Elektrik Mühendisi Kemalettin GÜVENÇ ve Kimya Mühendisi Nuri KOÇYİĞİT`in katkıları ile gerçekleşti. Bu değerli mühendis arkadaşlarımız denetledikleri fabrikalardan sistemlerini topraklamaları zorunlulukları olduğunu belirterek EMO`ya yönlendirdi. Böylece aslında güvenlik açısından zaten var olan, ama işletilmeyen bir madde işletilerek önemli bir gelir katkısı sağlandı. Bu geçiş döneminde EMO Bursa Bölge Temsilciliğinde 02.01.1985 tarihinden itibaren özveri ile çalışan Sn. Raziye BEĞEN`in katkılarını unutmamak gerekir.

Temsilciliğimiz bilimsel etkinlikler de düzenlemeye karar vermiş olup, 1-5 Kasım 1985 tarihinde 1.Bursa Bilgisayar ve Haberleşme Panel ve Sempozyum ve Sergisi düzenlendi.

21 Aralık 1985 tarihinde Bursa Bölge Temsilciliği 3. Olağan genel Kurulu sonucunda oluşan Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Bölge Temsilciliği 3. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

Başkan

İsmail ZÜMBÜL

Yazman

Firuzan TUNCA

Sayman

Yakup ÜNLER

Üye

Metin Eşmen

Üye

Metin CİHANLI

 

Bilimsel ve teknolojik çalışmaların devamında 14-18 Nisan 1986`da Bursa 1.Elektromekanik Sempozyum ve Sergisi düzenlendi. Üyelerin ve kamuoyunun büyük ilgisini çeken bu etkinlik, Eleco`nun temelinin atıldığı etkinlik olmuştur.

15.04.1986 tarihinde Gemlik proje vize kontrol bürosu kuruldu. Temsilci olarak Adem TİNİN atandı.

15.10.1986 tarihinde Ayvalık Temsilciliği kuruldu. Temsilci olarak Rıfat YILMAZ atandı.

13.04.1987`de Bursa Bölge Temsilciliği sorumluluk sınırları içinde yer alan Kütahya`da İl Temsilciliği kuruldu ve Temsilci olarak Metin Timur atandı.

Süreç içinde Eceler Sokağı`ndaki Oda yeri kısa zamanda yetersiz hale geldi. Yeni bir yer arayışı sonucunda Tahtakale Mahallesi Veziri Cadde Kent İş Hanı 4. Katta satın alınan yeni hizmet binasına taşınıldı. Uzun yıllar bu adreste hizmetini sürdürdü.

  1. Dönemde Bursa Bölge Temsilciliği gerek üye sayısı ve gerek ise ekonomik olarak EMO tüzüğünün getirdiği kriterleri karşılamasından dolayı şube olma kararı tartışıldı. Bu tartışmaların sonucunda 23.01.1988 tarihinde yapılan 4. Olağan Genel Kurulda Şube olma kararı çıkartı ve bu kararın 31. EMO Genel Kuruluna taşınması kararlaştırıldı. Aynı Şube Genel Kurulunda bu geçiş dönemini yönetmek üzere oluşan 5. Dönem Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Bölge Temsilciliği 4. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

Başkan

İsmail ZÜMBÜL

Yazman

Firuzan TUNCA

Sayman

Nevzat AKKAŞLI

Üye

Yusuf BOZKURT

Üye

Mehmet ERDEN

 

 22.02.1988`de Bursa Bölge Temsilciliği sorumluluk sınırları içinde yer alan Bilecik İl Temsilciliği ile Gemlik temsilciliği kuruldu. Bilecik için Temsilci olarak Süleyman ÖZKAYIN, Gemlik için Temsilci olarak Sami TARAN atandı.

23.06.1988 tarihinde M.K.Paşa kontrol bürosu kurulmuş olup buraya Yaşar AKGÜL atandı.

1988 Yılında yapılan Elektrik Mühendisleri Odası 31. Olağan Genel Kurulunda Bursa Bölge Temsilciliğinin Şube olma kararı onaylanmasından sonra Bursa Şubesi olarak 21.05.1988 tarihinde 1.Olağan Genel Kurulunu yapmış bu genel kurulda 1. Dönem Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 1. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Nevzat AKKAŞLI

 

Emir BİRGÜN

(17.08.1989`a kadar)

Başkan Yardımcısı

Yusuf BOZKURT

 

 

Yazman

Osman YİNANÇ

(17.08.1989`a kadar)

 

 

Arif CEYLAN

(17.08.1989`dan sonra)

 

 

Sayman

Nedim PALA

 

 

Üye

Arif CEYLAN

(17.08.1989`a kadar)

 

 

Emir BİRGÜN

(17.08.1989`dan sonra)

 

 

Üye

Faruk KOÇ

 

 

Üye

Mustafa ATEŞ

 

 

NOT: Osman YİNANÇ, 17.08.1989 tarihinde askerlik görevi nedeni ile Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrıldı.

 17.12.1989 tarihinde EMO Bursa Şube 2.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 2. Dönem Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 2. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

İsmail ZÜMBÜL

 

Hasan VURDU

Başkan Yardımcısı

Faruk KOÇ

 

 

Yazman

Oğuz Çakıcı

 

 

Sayman

Hasan AZAR

 

 

Üye

Hikmet DEMİR

 

 

Üye

İsmail Yalçın AKTAŞ

 

 

 

Hasan VURDU

 

 

Üye

Emir BİRGÜN

 

 

 

28.02.1991 tarihinde, üyelerden gelen lokal talebi nedeniyle Bursa Şube Altıparmak Caddesi üzerinde bulunan Burç1 Apartmanı Kat 5`e taşındı. Kiralık olan bu binada, 1 Mart 1992 tarihine kadar çalışmalarına devam etti, lokal hizmetinin yeterince ilgi görmemesi sebebiyle tekrar Kent İş Hanındaki kendi yerine geri taşındı.

12 Ocak 1992 tarihinde EMO Bursa Şubesi 3.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 3. Dönem Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 3. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Faruk KOÇ

 

Güzide YILMAZ

(01.04.1993`e kadar)

Başkan Yardımcısı

Hikmet DEMİR

 

Tuncay HIZLIOĞLU

Yazman

Emir BİRGÜN

 

Bekir DAĞLAROĞLU

Sayman

Neriman USTA

(18.03.1993`e kadar)

 

Esat BAYKAL

Güzide YILMAZ

(01.04.1993`den sonra)

 

Nevzat GÜNEY

Üye

Yusuf BOZKURT

 

H. Suat TÜRKER

Üye

Oğuz ÇAKICI

 

S. Münir ERKEN

Üye

Gürcan YAVUZ

 

 

NOT: Neriman USTA, 18.03.1993 tarihinde istifa ederek Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrıldı.

02.04.1992 tarihinde Gönen Temsilciliği açıldı. Temsilci olarak Mehmet Keskin atandı.

22 Ocak 1994 tarihinde EMO Bursa Şubesi 4.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 4. Dönem Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 4. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Faruk KOÇ

 

Esat BAYKAL

Başkan Yardımcısı

İsmail Yalçın AKTAŞ

 

Osman AKIN

Yazman

Emir BİRGÜN

 

Şakir UMUTKAN

Sayman

Tuncay HIZLIOĞLU

 

H. Suat TÜRKER

Üye

Bahri KAVİLCİOĞLU

 

Bekir DAĞLAROĞLU

Üye

Cem ÖZKAN

 

Orhan SAYIN

Üye

Sevim ÖZAK

 

M. Rıza YILDIRIM

 

17.01.1995 tarihinde Orhangazi Mesleki Denetim Bürosu oluşturulmuş, Temsilci olarak N.Taylan ALKAN atanmıştır.

21.05.1995 Tuncay HIZLIOĞLU Şube saymanlığından ayrılarak yerine Bahri KAVİLCİOĞLU getirilmiştir.  

EMO içerisinde 2 yılda bir şubelerin düzenlediği ELEKTRİK-ELEKTRONİK-BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ULUSAL KONGRESİ`nin 6. sı 11-17.09.1995 tarihleri arasında Odamız adına Şubemiz tarafından Bursa`da düzenlendi.

26.12.1995`de Bozüyük İlçe Temsilciliği kuruldu ve Necdet BAŞARAN temsilci olarak atandı.

02.03.1996 tarihinde EMO Bursa Şubesi 5.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 5. Dönem Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

 Bursa Şubesi 5. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Emir BİRGÜN

 

Ömer ADIŞEN

(18.09.1997`e kadar)

Başkan Yardımcısı

Bahri KAVİLCİOĞLU

 

H. Suat TÜRKER

(06.11.1997`ye kadar)

Yazman

Halil İbrahim BAKAR

 

Naci BASMACI

Sayman

Cem ÖZKAN

(18.09.1997`e kadar)

 

Gülsemin GÜNEŞ

Savaş KÜÇÜKYILMAZ

(18.09.1997`den itibaren)

 

Sabiha CESUR

Üye

Savaş KÜÇÜKYILMAZ

(18.09.1997`e kadar)

 

Önder SERHADLI

Ömer ADIŞEN

(18.09.1997`den itibaren)

 

Gürcan YAVUZ

Üye

Şakir UMUTKAN

 

 

Üye

Fatih ÖNOL

(06.11.1997`ye kadar)

 

 

H. Suat TÜRKER

(06.11.1997`den itibaren)

 

 

NOT:      1.Cem ÖZKAN, 18.09.1997 tarihinde istifa ederek Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrıldı.

2.Fatih ÖNOL, 06.11.1997 tarihinde istifa ederek Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrıldı.

 

04.07.1996 Gelibolu İlçe Temsilciliği kuruldu ve İnci BAŞAR temsilci olarak atandı.

05.09.1996 tarihinde Mudanya İlçe Temsilciliği kurulmuş olup, Hayri TÜRKYILMAZ temsilci olarak atandı.

28.02.1998 tarihinde EMO Bursa Şubesi 6.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 6. Dönem Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 6. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Emir BİRGÜN

 

Halil İbrahim BAKAR

(17.12.1998`e kadar)

Başkan Yardımcısı

Ömer ADIŞEN

 

Savaş KÜÇÜKYILMAZ

(04.03.1999`a kadar)

Yazman

Bahri KAVİLCİOĞLU

 

Kemal KARAKAŞ

Sayman

Naci BASMACI

(30.03.1998`e kadar)

 

Önder SERHADLI

Suat TÜRKER

(30.03.1998`den itibaren)

 

Orhan SAYIN

Üye

Canan UZER

(04.03.1999`a kadar)

 

Gökben ÖZKAN

Savaş KÜÇÜKYILMAZ

(04.03.1999`dan itibaren)

 

Selahattin Yaşar BAĞCILAR

Üye

Suat TÜRKER

(30.03.1998`e kadar)

 

 

Naci BASMACI

(30.03.1998`den itibaren)

 

 

Üye

Kemal VARDAR

(17.12.1998`e kadar)

 

 

Halil İbrahim BAKAR

(17.12.1998`den itibaren)

 

 

NOT:      1. Naci BASMACI, 30.03.1998 tarihinde istifa ederek Yönetim Kurulu Sayman Üyeliğinden ayrıldı.

  1. Kemal VARDAR, 17.12.1998 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrıldı.
  2. Canan UZER, 04.03.1999 tarihinde istifa ederek Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrıldı.

26.03.1998 tarihinde, Bursa Şubesi üyelerine hizmette kaliteyi arttırmak için çalışmalara başladı ve bunu TSE`den aldığı belge ile belgeledi.

28.01.1999 tarihinde Yönetim Kurulunda alınan karar ile her yıl dönüşümlü olarak düzenlenen, son olarak dördüncüleri yapılan ELMEKSEM (Elektromekanik Sempozyum ve Fuarı) ile Bursa Bilgisayar ve Haberleşme Sempozyum ve Fuarı bilimsel etkinliklerinin birleştirilerek ELECO`99 adıyla Uluslararası olacak şekilde düzenlenmesi kararlaştırıldı. 01.-05.12.1999 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve daha sonra tek yıllarda Uluslararası, çift yıllarda Ulusal kongre olarak düzenlenen ELECO`lar bilim camiasında Bursa ile özdeşleşen bir etkinlik olmuştur.  ELECO nun temelinin atılmasında desteğini esirgemeyen ve bize değerli katkılarıyla destekleyen hocamız Sn. Prof. Dr. Nusret YÜKSELER`i saygıyla anıyoruz.

03.03.2000 tarihinde EMO Bursa Şubesi 7.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 7. Dönem Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 7. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Emir BİRGÜN

 

Fahir ÇAM

(28.01.2002`ye kadar)

Başkan Yardımcısı

Naci BASMACI

 

Yalçın SEYMEN

Yazman

Lütfi KIRAYOĞLU

(28.01.2002`e kadar)

 

Nihal ARSLAN

Erdal AKTUĞ

(28.01.2002`den itibaren)

 

Baha ERİM

Sayman

Önder SERHADLI

 

Orhan SAYIN

Üye

Erdal AKTUĞ

(28.01.2002`ye kadar)

 

Sibel GÜLER

Fahir ÇAM

(28.01.2002`den itibaren)

 

Mehmet ŞEN

Üye

Gökben ÖZKAN

 

 

Üye

Yılmaz YAKIŞIR

 

 

NOT:      1. Lütfi KIRAYOĞLU, 28.01.2002 tarihinde istifa ederek Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrıldı.

 

06.02.2002 tarihinde EMO Bursa Şubesi 8.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 8. Dönem Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 8. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Bahri KAVİLCİOĞLU

 

Güray BİLİR

(16.07.2002`ye kadar)

Başkan Yardımcısı

Naci BASMACI

 

İsmail ÖZSUMAN

(26.11.2002`ye kadar)

Yazman

Erdal AKTUĞ

 

Ayla YURTSEVER

Sayman

Önder SERHADLI

(16.12.2003`e kadar)

 

Murat GÜNEY

İsmail ÖZSUMAN

(16.12.2003`den itibaren)

 

Erhan SOLMAZ

Üye

Baha ERİM

 

Mehmet ŞEN

Üye

Orhan SAYIN

(26.11.2002`ye kadar)

 

MahmutCURA

İsmail ÖZSUMAN

(26.11.2002`den itibaren)

 

 

Önder SERHADLI

(16.12.2003`den itibaren)

 

 

Üye

Devrim BİLGİN

(16.07.2002`ye kadar)

 

 

Güray BİLİR

(16.07.2002`den itibaren)

 

 

NOT:      1. Devrim BİLGİN, 16.07.2002 tarihinde istifa ederek Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrıldı.

  1. Orhan SAYIN, 26.11.2002 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrıldı.
  2. Önder SERHADLI, 16.12.2003 tarihinde Saymanlık görevinden istifa etti.

18.03.2003 tarihinde Biga temsilciliği açıldı ve temsilci olarak Celil SERT atandı.

09.09.2003 tarihinde SS Akademik Odalar Hizmet Binaları Yapı Kooperatifi ana sözleşmesi imzalanarak üye olundu. Daha sonra BAOB (Bursa Akademik Odalar Birliği) olarak anılacak olan bu yerleşke 2010 yılında yerleşime açılmış ve akademik odaların bir arada çalışmalarını sürdürdüğü örnek bir tesis oldu.

28.01.2004 tarihinde EMO Bursa Şubesi 9.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 9. Dönem Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 9. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Emir BİRGÜN

 

Murat GÜNEY

Başkan Yardımcısı

Güneş YILMAZ

 

İsmail ÖZSUMAN

Yazman

Erdal AKTUĞ

 

Bilgi KAYHAN

Sayman

Kemal ERTUĞRAN

 

Remzi ÇINAR

Üye

Mustafa DAYANIKLI

 

Orkun ESTİK

Üye

Erhan SOLMAZ

 

Sonnur AYVERDİ

Üye

Kemal KARAKAŞ

 

Abidin İLHAN

 

02.03.2004 tarihine EMOGENÇ Özgün Proje Yarışması düzenlenmesine karar verildi.

19.10.2004 tarihinde Kent İşhanı 5. Kat ofisleri, Eğitim Merkezi oluşturmak amacıyla satın alındı.

02.03.2006 tarihinde EMO Bursa Şubesi 10.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 10. Dönem Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 10. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Erdal AKTUĞ

 

Hasan AZAR

Başkan Yardımcısı

Mustafa DAYANIKLI

 

İsmail ÖZSUMAN

Yazman

Fahir ÇAM

 

Sinem SÜRAL

Sayman

Kemal ERTUĞRAN

 

Rıfkı ŞEN

Üye

Remzi ÇINAR

 

Ersan YILMAZ

Üye

Zekeriya KONAÇ

 

Uğur Ziya SEYHAN

Üye

Bilgi KAYHAN

 

Fırat ÜNSAL

 

09.02.2008 tarihinde EMO Bursa Şubesi 11.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 11. Dönem Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 11. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Erdal AKTUĞ

 

İsmail ÖZSUMAN

(10.02.2009`ye kadar)

Başkan Yardımcısı

Fahir ÇAM

 

Mahmut CURA

Yazman

Remzi ÇINAR

 

Dilek Kula SAYGISEVER

Sayman

Hasan AZAR

 

Sibel KARLI

Üye

Hulki ARTUT

 

Kemal RODOPLU

Üye

Mehmet CAN

 

Abdullah BÜYÜKIŞIKLAR

Üye

Mustafa GÜVELOĞLU

(10.02.2009`ye kadar)

 

Murat KARADENİZ

İsmail ÖZSUMAN

(10.02.2009`dan sonra)

 

 

NOT:      1. Mustafa GÜVELOĞLU, 10.02.2009 tarihinde Şube Müdürü olarak atandığı için istifa ederek Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrıldı.

15.12.2008 tarihinde şubemizde büyük emekleri olan Şube Müdürümüz Mehmet Şen`in geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat ederek, üyelerimizde büyük üzüntüye neden olmuştur.

11.02.2010 tarihinde EMO Bursa Şubesi 12.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 12. Dönem Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 12. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Remzi ÇINAR

 

Ramazan BALTA

Başkan Yardımcısı

Abdullah BÜYÜKIŞIKLAR

 

İlknur Yazıcı ULUTAŞ

Yazman

Neriman USTA

 

Ahmet Fevzi SARAÇ

Sayman

Hulki ARTUT

 

İsmail ÖZSUMAN

Üye

Mehmet CAN

 

Serhat ALTAY

Üye

Ersen YILMAZ

 

Nazlı Çelik AKŞAM

Üye

İlhan DÜZEN

 

H. Bora ÖZÇELİK

 

  1. Dönem EMO Genel Kurulunda alınan karar ile Eskişehir Şubesi`nin kuruldu. Bursa Şube`ye bağlı bulunan Bilecik ve Kütahya İl Temsilcilikleri`nin Eskişehir Şube`ye bağlandı.

10.07.2010 tarihinde BAOB açılışı yapıldı ve Şubemiz 1000 m2 yerleşim alanına sahip çalışma ofisine taşındı.

24.02.2012 tarihinde EMO Bursa Şubesi 13.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 13. Dönem Şube Yönetim Kurulu ve şubelerde ilk kez seçilen şube denetçileri aşağıdaki gibi seçilerek görev yapmışlardır.

Bursa Şubesi 13. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Remzi ÇINAR

 

Serhat ALTAY

Başkan Yardımcısı

Abdullah BÜYÜKIŞIKLAR

 

Şerife VATANSEVER

Yazman

Hulki ARTUT

 

Münir BÜYÜKYAZICI

Sayman

İlhan DÜZEN

 

Sait SAKA

Üye

H.Bora ÖZÇELİK

 

Burak TAHİNCİOĞLU

Üye

Tunç ALADAĞLI

 

Gökhan GÜNDOĞDU

Üye

Fırat ÜNSAL

 

Onur DALLILAR

 

Bursa Şubesi 13. Dönem Denetçileri

ASIL DENEÇİLER

 

YEDEK DENETÇİLER

Hüsamettin PALA

 

Hasan AZAR

Baha ERİM

 

İlker AYTAÇ

Hüseyin ERDİ

 

Gürol YUMURTACI

 

08.05.2012 tarihinde Tahtakale Veziri Cad. Kent İşhanında bulunan şube ofisleri BAOB`a taşınılması nedeni ile TMMOB Yönetim Kurulu Kararı ile Kamu Emekçileri Sendikalarına satıldı.

03.03.2014 tarihinde EMO Bursa Şubesi 14.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 14. Dönem Şube Yönetim Kurulu ve denetçileri aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 14. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Remzi ÇINAR

 

Osman Aykut BAŞKAN

Başkan Yardımcısı

Tunç ALADAĞLI

 

Ahmet Çağrı ŞEN

Yazman

Münir BÜYÜKYAZICI

 

Gürcan GÜR

Sayman

Sabiha CESUR

 

Mustafa UZEL

Üye

Onur DALLILAR

 

Mejnun Alper SOYASLAN

Üye

Aytaç SEVİM

 

Mustafa GÜNEŞ

Üye

Eda YENİGÜL

 

Erol BOZTAŞ

 

Bursa Şubesi 14. Dönem Denetçileri

ASIL DENETÇİLER

 

YEDEK DENETÇİLER

Baha ERİM

 

Yalçın SEYMEN

H. İbrahim BAKAR

 

Abdurrahman GÜNDAY

Sait SAKA

 

Ayşenur SAZAN

01.03.2016 tarihinde EMO Bursa Şubesi 15.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 15. Dönem Şube Yönetim Kurulu ve denetçileri aşağıdaki gibi oluştu.

 

Bursa Şubesi 15. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Remzi ÇINAR

 

Sedat GÖKMENOĞLU

(09.08.2016`ye kadar)

Başkan Yardımcısı

Tunç ALADAĞLI

 

Mustafa UZEL

Yazman

Aytaç SEVİM

 

Gürcan GÜR

Sayman

Burak ÖZGEN

 

Elif KARATAŞ

Üye

Eda YENİGÜL

(09.08.2016`ye kadar)

 

Deniz GÜR

Sedat GÖKMENOĞLU

(09.08.2016`den itibaren)

 

Ömer ÇETİN

Üye

Mutlu YILMAZ

 

Onur ORHAN

Üye

Osman Aykut BAŞKAN

 

 

NOT:      1. Eda YENİGÜN, 09.08.2016 tarihinde iş yerinin değişmesi nedeniyle istifa ederek Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrıldı.

 

 

Bursa Şubesi 15. Dönem Denetçileri

ASIL DENETÇİLER

 

YEDEK DENETÇİLER

Sabiha CESUR

 

Şerife VATANSEVER

H. İbrahim BAKAR

 

Kerem SERPER

Kemal RODOPLU

 

Ozan YEŞİLKAYA

 

10.02.2018 tarihinde EMO Bursa Şubesi 16.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonrası 16. Dönem Şube Yönetim Kurulu ve denetçileri aşağıdaki gibi oluştu.

Bursa Şubesi 16. Dönem Yönetim Kurulu

 

ASIL YÖNETİM KURULU

 

YEDEK YÖNETİM KURULU

Başkan

Burak ÖZGEN

 

Esra KILIÇ

Başkan Yardımcısı

Mehmet CAN

 

Mustafa UZEL

Yazman

H. İbrahim BAKAR

 

Ömer ADIŞEN

Sayman

Ömer ÇETİN

 

Osman Aykut BAŞKAN

Üye

Sedat GÖKMENOĞLU

 

Mert ÜNLER

Üye

Mutlu YILMAZ

 

Burak KÖY

Üye

Şerife VATANSEVER

 

Alperen ELMALI

 

Bursa Şubesi 16. Dönem Denetçileri

ASIL DENETÇİLER

 

YEDEK DENETÇİLER

Tunç ALADAĞLI

 

Berfu ÖZKAN

Aytaç SEVİM

 

Sercan ÖZKIYICI

Ozan YEŞİLKAYA

 

Anıl Güncan

Şube Hizmet Binamızın içinde bulunduğu Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesinde  MİSEM eğitimlerimiz ve teknik seminerlerimizde kullanılmak üzere Yüksek Gerilim (YG) Uygulamalı Eğitim Alanı hizmete alındı.

2019 yılı itibariyle TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ve bağlı 10 temsilciliği 3300 lere varan üyesiyle, mesleğin üye toplum ve ülke yararlarına göre uygulanması ve geliştirilmesi için gerekli çabaları göstermekte, ulusal ve uluslararası sempozyum ve çalışmalara ev sahipliği yapmakta, bünyesinde çok sayıda mühendis ve personel çalıştırarak, bütün organlarıyla demokratik bir işleyiş içerisinde, ülkenin demokratikleşmesi ve konusuyla ilgili sorunlarda taraf olarak etkinliklerini sürdürmektedir.

             

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.