Emeğin, emekçinin, alın terinin onurlu bayramı olan 1 Mayıs‘ta, DİSK, Türk-İş, Birleşik Kamu-İş, KESK, Antalya Tabip Odası ve TMMOB’un aralarında bulunduğu sivil toplum örgütlerinden oluşan Antalya 1 Mayıs Tertip Komitesi tarafından düzenlenen kortejde, Yönetim Kurulumuz ve diğer meslek odaları Temsilcileri ile üyeler TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu pankartı arkasında saat 15.00’te Aydın Kanza Parkı’nda toplandı.Haberin detayına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
Dernekler, sendikalar, meslek örgütleri ve siyasi partilerden oluşan kortej, her yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet Meydanı`na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe katılan binlerce katılımcı, barış, özgürlük, demokrasi, ekmek ve daha güzel bir dünyada sömürüsüz, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam taleplerini haykırdılar. Cumhuriyet Meydanında Şube Başkanımız ve TMMOB Antalya İKK Sekreteri Şaban TAT bir konuşma yaparak emeğin, emekçinin, alın terinin onurlu bayramını kutladı.
|